is erg lekker Drie weekenden geen treinen op Walcheren WALCHEREN 25 Scholieren maken kennis met sport Wat betaal ik in 2013 voor mijn hoortoestel? 782 stekjes voor Walcherse scholen Praktijkcentrum houdt open dag Speelhof Hoogerzael zoekt oud gereedschap CSWers naar halve finale Bizzkids Met Manteling naar de film Lees er alles over in dit gratis boekje WOENSDAG 3 APRIL 2013 VLISSINGEN - Negen zaalsportvere nigingen uit Vlissingen, Oost Sou burg en Ritthem organiseren, met de Sportraad Vlissingen en Vlissingen in Beweging, gezamen lijk activiteiten in de toe Nationa le Sportweek, van zaterdag 20 tot en met zaterdag 27 april. Er zijn clinics, trainingen en demonstra ties georganiseerd voor vooral de jeugd van basis- en voortgezet on derwijs. Scholieren kunnen via school aangeven aan welke activi teiten ze deel willen nemen. Daarnaast bieden de negen deel nemende verenigingen leerlingen van het voortgezet-, beroeps en hoger onderwijs een breed scala van Open Trainingen aan. Ook al le andere geïnteresseerden kun nen hieraan meedoen. En, dat aan bod van Open Trainingen blijft geldig tot aan de zomervakantie. Deelnemende verenigingen zijn BC de Astroïden (badminton), de basketbalverenigingen Marathon Basketball, BV Souburg en BC Vlissingen, VSV Olympus (hand bal), de korfbalverenigingen Seol- to en Atlas, WS92 (volleybal) en zaalvoetbalverenigingen. Inmiddels zijn twee data bekend; woensdag 24 april staan badmin ton, basketbal en korfbal in de sporthal de Belt centraal. En op 25 april kunnen in de Baskensburg basketbal, handbal, korfbal, volley bal en zaalvoetbal worden ge speeld. Binnenkort worden meer onderdelen van het programma bekend. MIDDELBURG Voor het Floaliaproject brengt Groei en Bloei volgende week 782 stekjes van de pelargonium (in de volksmond geranium) naar de groepen 5 of 6 van 24 Walcherse basisscholen. De stekjes zijn opgekweekt bij Stadstuinkwekerij Overwater in Middelburg. De kinderen le ren voor de planten te zorgen. SINT LAURENS Praktijkcentrum Het Gemeen tehuis in Sint Laurens houdt za terdag tussen 10.00 en 15.00 uur open huis. Alles wat er die dag te zien, te doen en te bele ven is staat in het teken van 'be wegen is leven, leven is bewe gen'. De therapeuten van de verschillende praktijken geven informatie en demonstraties. MIDDELBURG Het Speelhof Hoogerzael in Middelburg zoekt oud tuinge reedschap en tuintijdschriften om te verkopen op de groen markt op 11 mei. Spullen kun nen iedere woensdag- en vrij dagmiddag worden ingeleverd op het Speelhof, Seispark 2a. Q www.speelhofhoogerzael.nl MIDDELBURG Leerlingen van havo 5 en vwo 6 van CSW Van de Perre in Middelburg hebben de halve fi nale bereikt van de landelijke Bizzkidz Management Compe titie. Tien havoteams en 5 vwo- teams strijden nu om een plaats in de landelijke finale die op 20 april in Amsterdam wordt gehouden. m I '^en 9''m'ach °P het gezicht van een ander, i88 maa'ct vrijwilligerswerk zo bijzonder'. 1 11 Manttl/wg Ben je geïnteresseerd in vrijwilligerswerk? Kom dan kennis maken met Manteling vrijwilligers en medewerkers en geniet van de film Yo Tambien op zaterdag 13 april van 10.00-14.00 uur Aanmelden voor 5 april via info@mantelingwalcheren.nl foto Lex de Meester Hij is in al zijn jaren al aan aantal keer opgenomen in een zieken huis en vindt het wel prettig dat nu 'alles in een keer afgehandeld kan worden'. Tbssen de verschillende gesprek ken en onderzoeken keert hij steeds even terug naar de wacht ruimte van de poli en constateert daar dat de koffie 'erg lekker is'. Ook liggen er wat tijdschriften om te lezen. Zelfheeft de Vlissin- ger er geen behoefte aan om iets te lezen. „Want het gaat hier best snel. Zo lang hoef ik niet te wach ten." Op de Vlissingse locatie van het ADRZ is de POS-poli dinsdag offi cieel in gebruik genomen. Maar de afgelopen maanden werd er al gewerkt. Ook in Goes komt er zo'n aparte poli. Volgens Teun de Waal, team leider van de POS-poli, is de Goe- se over twee maanden volledig operationeel. MIDDELBURG - De komende drie weekeinden rijden er geen treinen tussen Vlissingen en Goes. ProRail vernieuwt de komende weken de spoorlijn in Arnemui- den. Deze grootschalige werk zaamheden zijn verdeeld over drie weekenden (6 en 7, 13 en 14 en 20 en 21 april). De NS zetten (snel)bussen tussen Vlissingen en Goes en tussen Middelburg en Goes in en adviseert reizigers zich van tevoren goed te informe ren over de reismogelijkheden. De werkzaamheden strekken zich uit over een lengte van 3,5 kilome ter. Het gaat om het volledige spoor tussen de kanaalweg en de Beatrixstraat in Arnemuiden. Dat betekent het leggen van nieuwe spoorstaven, ballast (spoorgrind) en dwarsliggers. Ook wordt de overweg Doeleweg in Arnemui den vernieuwd. Ook voor de scheepvaart hebben de werkzaamheden gevolgen, want de spoorbrug over het Arne- kanaal is tijdens de werkzaamhe den niet bedienbaar. In Arnemuiden moeten wegge bruikers rekening houden met omleidingen. De Doeleweg en Van Cittersweg zijn afgesloten tij dens de drie weekenden dat aan het spoor wordt gewerkt. Een helder antwoord vindt u in het boekje Eén en al oor. Beter Horen heeft dit boekje geschreven samen met de Nationale Hoorstichting. U leest hierin alles over horen, hoortoestellen en de nieuwe vergoedingsregels. Er wordt duidelijk uitgelegd welke nieuwe voorschrijf- en vergoedingsregels er gelden voor hoortoestellen sinds 1 januari. Bestel het via www.hoortoestel.nl/een-en-al-oor of via 0800 - 0200 159 (gratis). Nationale HOOR STICHTING De hoorspecialist www.beterhoren.nl Wilt u direct weten wat uw eigen bijdrage is voor een hoortoestel? Ga dan naar www.beterhoren.nl. Daar vindt u een handige calculator om te bereke nen wat de eigen bijdrage bij uw zorgverzekeraar is. Natuurlijk bent u ook welkom bij een Beter Horen winkel bij u in de buurt. Onze audiciens hebben een luisterend oor voor al uw vragen en voorzien u graag van helder advies. ^^Beter CECEClW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25