ZEELAND Buurtjes Minister Kamp reageert niet onwelwillend op verzoek om bijdrage aan ontwikkelingsmaatschappij. Asiels vangen steeds meer zieke dieren op Tientallen meldingen vorstschade A58 almanak www.pzcwonen.11l PZC WOENSDAG 3 april 2013 Rijkssteun nodig voor Impuls door Ben Jansen MIDDELBURG - De tijd van investe ringssubsidies is al lang voorbij, maar toch wil minister Kamp van Economische Zaken mogelijk toch geld in de regionale ontwik keling van Zeeland steken. Gedeputeerde Ben de Reu (Econo mie en Werkgelegenheid) sprak de bewindsman er vorige maand op aan in de marge van diens be zoek aan de kerncentrale Borssele en nucleair afvalcentrum Covra. De werkloosheid in Zeeland is weliswaar nog steeds de laagste van het land, maar de economie in de provincie is niet robuust ge noeg om opdoffers zoals de recen te sluiting van fosforfabriek Thermphos te blijven incasseren. Vandaar De Reus verzoek aan Kamp: zou het Rijk niet, net zoals de provincie en de Zeeuwse ge meenten, kunnen participeren in ontwikkelingsmaatschappij Eco nomische Impuls Zeeland of er op zijn minst een bijdrage aan kunnen verstrekken? De gedepu teerde had daarbij een miljoen eu ro per jaar in gedachten. Kamp deed vanzelfsprekend geen toezeg ging. De Reu: „Maar tot mijn ge noegen reageerde hij niet onwel willend." De minister opperde Impuls te la ten samenwerken met de Brabant se Ontwikkelings Maatschappij. De Reu reageerde vanzelfspre kend beleefd op deze suggestie, maar de toekomst van de Zeeuw se economie ligt wat hem betreft niet alleen in de samenwerking met (westelijk) Noord-Brabant, maar ook met Zuid-Holland en vooral met Oost-Vlaanderen. „Om onze economie vooruit te helpen zou Zeeland groter moe ten zijn. Dat valt te bereiken met die samenwerking. Bedrijven kij ken niet naar provinciegrenzen." Om die samenwerking gestalte te geven zijn mensen nodig die over het netwerk beschikken om over die grenzen heen contacten te leg gen met bedrijven en onder- zoeks- en onderwijsinstellingen. De Reu: „Er is gevraagd om nieu we Deltaboys. Nou, dat zijn de nieuwe Deltaboys die we zoe ken." pagina 28 en 29: Ode aan de Deltaboys VLISSINGEN - Veel dierenasiels zien de kosten hoog oplopen om dat steeds meer dieren met ge zondheidsproblemen worden bin nengebracht, dat kaart de Dieren bescherming aan. „Vorige week hadden we acht 'afstandskatten' en vier honden", zegt Melanie Streefkerk van Dierenasiel Wal cheren. De dieren hebben vaak oog- en oorontsteking, schildklier afwijkingen of vachtproblemen. „Het algemeen onderhoud schiet erbij in", zegt Melanie. „Door de crisis krijgen dierenbezitters soms te maken met budgetbeheer ders, die zeggen dat de beesten er uit moeten. De prijzige diervoe ding voor een kat met een huid aandoening hoeven ze dan niet meer te betalen." Vorig jaar vin gen de opvangcentra 30.592 kat ten en 11.684 honden op. De kat ten en honden worden pas weer verkocht als ze opgelapt zijn „In de asiels zitten zoveel lieve huis dieren te wachten op een baasje." Katten en honden mankeren steeds vaker iets als ze in het asiel komen. Kat Kroeltje in dierenasiel Walcheren had huidproblemen, foto Ruben Oreel Alles over O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Rijkswaterstaat Zee land heeft tot nu toe 45 meldin gen gehad van door vorst bescha digd wegdek van de snelweg A58. De provincie kon gisteren geen schadecijfers leveren. Waterschap Scheldestromen moet nog een flink aantal wegen inspecteren. Het kwakkelende winterweer - met afwisselend vorst en dooi - is funest voor asfalt. De afgelopen maanden zijn 2700 gevallen van vorstschade aan snelwegen gere gistreerd, het dubbele van het jaar daarvoor. Er werden 620 repara ties met spoed uitgevoerd. In Zee land sloot Rijkswaterstaat begin februari de snelweg tussen Goes en Heinkenszand kort af om het kapotte asfalt te herstellen. Snel herstel was nodig omdat de veilig heid van weggebruikers in het ge ding is. Daarna zijn er verschillen de, kleinere reparaties uitgevoerd. Leuk spelletje was dat op Facebook: Farmville. Kon je je stoutste dromen waarmaken met een heel digitaal le ven in een digitale boerderij, een di gitaal dorp en even digitale buren. Danielle kreeg een verzoekje van ene Marleen. Die wilde graag dat Danielle haar buurvrouw zou wor den, zodat Marleen haar boerderij zou kunnen uitbreiden. )a hoor, dat wilde Danielle best en zo werd ze meteen ook Faceboekvriendin van Marleen. Die trof op Danielle's ac count een foto aan van een bekende plek: „Dat is bij mij op de hoek", liet ze weten. „Bij mij ook" kaatste Da nielle terug. Bleek dat de dames niet alleen in Farmville maar ook op Zuid-Beve land al jaren buurvrouwen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21