U EN UW ZONNEHOEKJE 14 BUITEN MICHIEL DE RUYTERHAVEN VLISSINGEN In Zeeland hebben watersporters volop de ruimte. De Oosterschelde, de Westerschelde de Grevelingen, het Veerse Meer. Een waar paradijs voor bootjesmensen. Hun tocht begint of eindigt steevast in een Zeeuwse ha ven. Daar krijgen ze te maken met de havenmeester. Maar wie is die man die schippers hun ligplaats wijst? Die liggeld of havengeld eist, maar ook graag gastheer is. De komende weken gaat onze reactie naar ze op zoek. Vandaag meren we af in de Michiel de Ruyterhaven in Vlissingen. Zondoorstoofd. Mooi dat dat toch nog kan in deze ijzige lente. Uit de in gezonden foto's valt op te maken dat vooral katten - en in mindere mate honden - een neus hebben voor plekjes waar je de zomer voelt aanko men. Mensen willen er ook wel eens zo zondoorstoofd uitgeteld bij lig gen, maar daarvan sturen ze dan geen foto's in. We blijven hopen op een omslag in het weerbeeld. En als het eenmaal zo ver is, zullen we toch eindelijk ook die te lang opgeslagen zomerte- nues uit de kast moeten halen. Bent u ook bezig om het wintervet te be strijden? Dat kan op vele manieren. In de sportschool. Maar ook hardlo pend of wandelend of fietsend. Voor de fotorubriek van volgende week woensdag 10 april hopen we op foto's (minimaal 1 MB, 200 dpi), waarop u laat zien hoe u het luie winter vet te lijf gaat. Graag met naam, woonplaats en een korte toelichting van uw activiteit. We rekenen op veel zweetdruppels! VOLGENDE WEEK: U EN UW STRIJD TEGEN WINTERVET Stuur uw foto('s) voor maandag naar buiten@pzc.nl Onze kat neemt het er maar van. Ronny Bouwens, Axel Met mijn krantje en een boekje, koffie en een koekje in mijn zonnehoekje. J.M.V. Schouwenaar, Biezelinge Na een dag lekker zeilen Havenmeester Guus Blankenburgh. door Elian van 't Westeinde Brasserie Evertsen. loodsboten en de schepen op de Wester- schelde." Bijna vijfentwintig jaar geleden, toen Guus begon met de exploitatie van deze jachthaven, zag het er hier heel anders uit. „Er was niets. Eerst lag de nadruk meer op de haven. Van lieverlee hebben we de horeca uitgebouwd. In het begin maakten we alleen tosti's. Later kwa men daar uitsmijters en warme maaltij den bij. We deden alles zelf. Koken, be dienen, schoonmaken en natuurlijk wa tersporters hun plek in de haven wij zen." Inmiddels heeft zoon Mark (37) de zaak van zijn vader overgenomen. Hij con centreert zich voorlopig vooral op het horecagedeelte, terwijl de organisatie van de jachthaven in handen blijft van pa. Ruud krijgt twintig uur per week hulp van een technische man die even tuele problemen oplost en de boel schoonhoudt. En in de zomer bedienen twee sluiswachters beurtelings de sluis. Onder de brasserie is het havenkantoor van de Michiel de Ruyterhaven. Hier zijn ook de douches, toiletten en een wasserette voor de gasten. Alle 80 lig plaatsen zijn permanent verhuurd. In de boxen liggen hoofdzakelijk zeilbo ten. Toen Guus afstudeerde aan de HTS had hij nooit gedacht havenmeester te wor den. Zijn levensmotto is: Geluk vliegt, Robuuste kademuren omar men de Michiel de Ruyter haven in Vlissingen. Het havengat is dicht. Tüssen november en april behoe den enorme sluisdeuren de afgemeerde schepen te gen storm, springtij en ander natuurge weld. Meeuwen scheren schreeuwend over het dak van de viskraam. Ze heb ben pech. Als het zo stil is als vandaag, valt er niet veel te bietsen. Vanachter zijn vaste tafeltje bij Brasserie Evertsen aanschouwt havenmeester Guus Blan kenburgh (65) het tafereel. „Het is lek ker om hier te zijn. Je kijkt uit over de bootjes in de jachthaven, je ziet de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14