TTC Middelburg is koploper af na verlies De Bruijn keert terug aan nationale top Zeeuwse titel Rademakers Van Lieren zevende in kür 14 SPORT ZEEUWS KAMPIOENSCHAP TURNEN Trainer Koos Hamels pleit voor één opleidingsplek voor de Zeeuwse turntalenten. door Kristian Davidse MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben in de derde divisie de eerste nederlaag geleden. De Walcherse ploeg ging zaterdag met 6-4 onderuit bij TTCV van Herwaarden. TTC Middel burg is voorlopig koploper af. Bij de Middelburgse ploeg won Sören de Witte tweemaal met 3-0, maar hij moest in Erwin Andriessen zijn meerdere erken nen. Emiel de Rijke en invaller Kimberly 't Hooft wonnen één en kelpartij. De Witte: „Zowel in de dubbel als in de enkelpartij van 't Hooft tegen Rens Mecking had er meer ingezeten." SAR/Neckermann.com ging in de tweede divisie in eigen huis on deruit tegen US Amsterdam: 1-9. De eer werd gered door Dennis Verdurmen. OOST-SOUBURG - Maarten Radema kers heeft zaterdag het open Zeeuws kampioenschap snelscha ken op zijn naam geschreven. De schaker van HWP haalde achttien punten uit negentien duels. Al snel werd duidelijk dat Rade makers de te kloppen man was. Joey Grochal, op papier de sterkste speler, was niet in goeden doen. Rademakers morste al snel een half puntje tegen de lager inge schaalde Bram Beijer, maar daar te genover stonden diverse nederla gen van zijn directe belager Gro chal. Toen het onderlinge duel tus sen Rademakers en Grochal in het voordeel van eerstgenoemde uit viel, was het gedaan. Enkel Jeroen Hekhuis kon nog een halve punt afsnoepen van Ra demakers. Grochal moest tevre den zijn met een tweede plaats. Charles Kuijpers van De Pion uit Roosendaal werd derde. De 1900- prijs was er voor Michael Wise. Leen Schipper kreeg de 1700-prijs. In de derde divisie leed Arnemui- den een 10-0-nederlaag tegen Red Stars uit Venray. Met nog twee wedstrijden te gaan is degra datie onafwendbaar. In de derde divisie verloor TTC Middelburg 2 met 7-3 van Hilver sum 4. William Marinissen boek te twee winstpartijen. Het dubbel spel ging ook naar Middelburg. Het eerste jeugd team van TTC Middelburg verloor in de landelij ke A-poule van SVE uit Utrecht. Mathijs Claus zorgde voor twee punten. Jordin Heijens en Julian Flamman wonnen beiden één van hun enkelpartijen. In de landelijke C-poule leed TTC Middelburg 2 in eigen huis een 7-3-verlies tegen Amsterdam'78. In dezelfde poule verloor Yerseke van Ilac uit Gouda: 4-6. TTC Middelburg 3 won in de lan delijke C-poule met 7-3 van HBC uit Heemstede. DOHA - Laurens van Lieren is za terdag in de kür op muziek in Qa tar op de zevende plaats geëin digd. De dressuurruiter uit Scho- re scoorde met de merrie Hexa gons Welnetta op het afsluitende onderdeel van het paardensport spektakel 70,925 procent. Een dag eerder was hij in de Grand Prix zesde geworden. Net als vrijdag legde de Deense prinses Nathaly zu Sayn Wittgen stein beslag op de eerste plaats. Ze haalde een score van 78.825. Jeanine Nieuwenhuis legde ook op de tweede dag van de in ternationale dressuurwedstrijd voor junioren in Addington be slag op de tweede plaats. De ama zone uit Serooskerke (W) scoorde zaterdag met haar paard Hexa gons Baldacci in de FEI Junior Test 71.096 procent. Maandag werd Nieuwenhuis der de in de kür op muziek. Met Bal dacci kreeg ze van de jury 74,16 procent. Op zoek naar de door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Türnsters van veer tien verenigingen streden zater dag in Sporthal Baskensburg in Vlissingen om de Zeeuwse titels. Veel van deze (jonge) deelneem sters dromen van een carrière in de topsport. Maar na Monique Nuijten, die tien jaar geleden stop te, telde Zeeland niet meer echt mee bij de vrouwen. Hoofdtrai ners van Zeeuwse verenigingen denken dat er een hoop dingen sa men moeten vallen, wil een ta lent uit de provincie Nuijten ooit evenaren. Nuijten werd in 1999 Nederlands kampioene op de meerkamp en turnde tijdens EK's en WK's voor de nationale ploeg. De 29-jarige Goese gaf zaterdag toe dat ze veel geluk heeft gehad. „Ik had het talent en was erg gedreven. Bo vendien had ik de juiste begelei ding en de beste trainingsfacilitei ten tot mijn beschikking, maar dan niet in Zeeland", zegt de hui dige trainster van MTV Middel burg. Dat de trainingsaccommodaties niet van een hoog niveau zijn, ge ven de diverse hoofdtrainers van turnverenigingen uit de provincie meteen toe. „Je hebt een wed- strijdvloer en een valkuil nodig als je mee wilt doen op hoog ni veau", zegt Nuijtens collega Jean- not Stroosnijder van MTV Middel burg. „Toch mag de afwezigheid van deze onderdelen geen excuus zijn. De accommodaties zijn het zelfde als vijftien jaar geleden, toen Nuijten doorbrak." Het is voor de trainers altijd al wel lastig geweest om te zoeken naar talent in een provincie waar de turnsters niet voor het op rapen liggen. „In Brabant of Zuid-Holland is de kweekvijver veel groter", gaat de hoofdtrainer van de turnvereniging uit Middel burg verder. „In Zeeland is het qua turnsters dun gezaaid." Koos Hamels, hoofdtrainer van Sportschool Zeeland, denkt dat niet alleen de ligging van de pro vincie een groot probleem is. De oud-trainer van Nuijten pleit juist voor één vereniging in Zeeland op een centrale plek in de provincie, waar de talenten zich kunnen ver zamelen. „Zij zouden de beschik king moeten hebben over een goe de accommodatie, die ze ook opti maal kunnen gebruiken." Daar zijn trainers voor nodig, maar Nederlandse fulltime trai ners zijn zeldzaam. Omdat de trai ners ook in Zeeland hun werk niet kunnen combineren met hun werkzaamheden voor de turnver eniging, sturen ze talentvolle meisjes door naar andere vereni gingen in het land. „De ouders spelen hierin een grote rol", zegt Marian Steenblok van Atlas Hein- kenszand. „Het meisje zal toch ge bracht en gehaald moeten worden en het moet allemaal gefinancierd worden. In mijn loopbaan als trai ner is het dan ook maar vijf keer voorgekomen dat een meisje is overgestapt naar een andere vere niging." Nuijten zou de Zeeuwse talenten toch aanraden om uit de provin cie te vertrekken als ze de top wil len bereiken. Zelf verhuisde ze op twaalfjarige leeftijd naar Nijme gen om daar te gaan trainen. Daar leefde ze in een gastgezin. „Nu ik ouder ben, besefik steeds meer hoe het voor mijn vader en moe der moet zijn geweest. Ik ben mijn ouders erg dankbaar voor de kans die ze mij hebben gegeven. Ze hebben mij nooit gepusht, maar wel ondersteund." Nadat Nuijten de Olympische Spe len van 2004 misliep, besloot ze te stoppen. „Je moet veel voor je door Joop van den Oudenhoven ZEVENBERGEN - Jean Paul de Bruijn is na zes jaar terug aan de top van het Nederlandse driebanden. In Ze venbergen won de Hulstenaar zon dag de Masters, het officiële NK. Opvallend was de uitschakeling van titelverdediger Dick Jaspers in de kwartfinales. Met een vreugdesprong en een in tense omhelzing van zijn vrien din vierde Jean Paul de Bruijn zijn feestje na het binnenhalen van de titel in de Masters. Het was een verdiende titel. De Zeeuws-Vlaming bleef door over winningen op Ruud Hölscher, Herman Slikker en Martien van der Spoel ongeslagen in de poule fase. In de kwartfinale trof hij nog maals Slikker. De Noord-Hollan der vormde opnieuw geen obsta kel voor De Bruijn, die met 40-19 Het podium in Zevenbergen, met winnaar Jean Paul de Bruijn als tweede van links, foto Harry van Nijlen in 29 beurten won. Het echte werk begon in de halve finale tegen Jean van Erp. De Bra bander, uitkomend voor het Ka- pelse Martens Cleaning, had zo juist Jeffrey Jorissen van tafel ge speeld met 2.222 gemiddeld en ging ook tegen De Bruijn als een raket uit de blokken. Na zeven beurten stond het 6-22 voor Van Erp. Na een paar foutjes van Van Erp kwam De Bruijn op dreef en sloot hij de verdediging op gepas te momenten. Hij deed de wed strijd kantelen en Van Erp maak te in 24 beurten slechts veertien caramboles. De zege ging met 50-46 in 45 beurten naar de Bruijn, die daarmee voor de vier de keer de finale haalde. Twee keer verloor de Hulstenaar in de eindstrijd van Jaspers en een keer won hij van Van Erp (2007 in Goes). Het zou nu weer zijn dag worden, al leek het daar na 23 beurten in de finale niet op. Toen maakte Christiani bij een stand van 34-33 in De Bruijns voordeel een serie van tien. Maar juist toen liet De Bruijn zijn beste spel van het toernooi zien. Met fraaie oplossingen voor moeilijke patronen en uiterste precisie be stookte hij zijn tegenstander, die voelde dat De Bruijn domineerde. Christiani kon zijn zenuwen niet meer de baas, De Bruijn juist wel en haalde de winst (50-45 in der tig beurten) en daarmee de titel naar zich toe. „Ik ben hier verschrikkelijk blij mee", zei de winnaar. „Na een paar mindere jaren ben ik weer te rug aan de vaderlandse top. Na mijn titel in het bandstoten is dit een mooie aanvulling voor mijn prijzenkast en zelfvertrouwen." Dat komt goed uit voor de Hul stenaar, want een paar extra pre mies liggen klaar. Volgende week verdedigt hij met zijn Topteam Etikon in Soissons (Frankrijk) de titel op het EK voor clubteams en een week later doet De Bruijn in Brandenburg mee aan het EK drie banden en bandstoten indivi dueel en het EK driebanden voor teams met Barry van Beers. Tij dens die evenementen maakt De Bruijn kans op een wildcard voor het WK, dat in oktober in Antwer pen wordt gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 96