SPORT 13 Tommy Staal De Schelde al in kampioensvorm sleept ene zege na andere binnen Belgische teams domineren bij handbaltoernooi Ersee Biljarts geen hekkensluiter meer Voorwaarts stoomt op naar vijfde plek Waterpoloërs OZK liggen op titelkoers DINSDAG 2 APRIL 2013 Matti Buijsse voert het deelnemersveld van de Kustpaasloop aan. De Belg schreef de lange afstand op zijn naam. foto Peter Nicolai OOSTERHOUT De wedstrijd van Ersee Biljarts/Pluym in poule zes van de vierde divisie lever de een 4-4-gelijkspel op te gen Eekhoorn 4. Met een duel meer gespeeld draagt formatie uit Hulst de rode lantaarn over aan Jacobs Mannenmode. Voor de Zeeuws-Vlamingen wonnen Rob Claerhoudt en een sterk spelende Carel van Meelen en verloren Robin Claerhoudt en Florent Rom- baut. KRIMPEN A/D IJSSEL De volleyballers van Voor waarts werkten zich door een ruime 0-4-overwinning bij de derde keus van City Bril/Krimpen in de promo- tieklasse op naar de vijfde plaats. De Axelaars, die voor af één punt meer hadden dan de thuisploeg, trokken in de eerste drie sets de winst in de slotfase naar zich toe. Goed en degelijk spel resulteerde in drie zwaar bevochten setzeges op rij: 23-25, 22-25,21-25. De thuisploeg boog daarna voor de Axelse suprematie en ver loor de laatste set met 15-25. VLISSINGEN De waterpoloërs van DZK hebben zaterdag een goede stap gezet op weg naar de ti tel in de eerste klasse van het district. De inhaalwed strijd tegen concurrent De Vennen werd overtuigend met 13-5 gewonnen. Volgende week treft DZK nummer twee Nayadeclas- sic. Scores DZK: Levi Kort, Sjakko Bekkers en Martijn Mechiel- sen allen 3 en Jasper Rouwen- dal, Chris van der Draai, Sjoerd Leijnse en Lennard Swennen allen 1 maal. RENESSE - Wanneer Tommy Staal even over is van zijn studieadres in Apeldoorn, sleept hij de ene ze ge na de andere binnen. Afgelo pen tijd won de uit Nieuw-Haam- stede afkomstige atleet al de Kust- cross in Vlissingen en de Pannen- koekenmolenloop in Haamstede. Zondag was hij de sterkste in de Run into the Sea van Renesse. An- jolie Engels-Wisse was de snelste vrouw op de zesde plaats overall. Staal moest met Vlissinger Remy Vasseur op de laatste drie strand- kilometers knokken om de zege. Staal bereikte als eerste de meet en finishte na tien kilometer in 37.05 minuten. Vasseur volgde op elf seconden. Johnny Ravia, die ook al sterk was in de Trail by the Sea, finishte als derde. Dieter Col- le, Arjan Beije, Arjo Verhage en de eerste vrouw Anjolie Wisse bleven onder de veertig minuten. door Henk van de Voorde VLISSINGEN Ondanks de bittere kou hadden tennissers van De Schelde meteen de kampioens vorm te pakken in de hoofdklasse van de Zeeuwse districtscompeti tie. De Vlissingse equipe versloeg TC Sjef uit Aardenburg met 6-0. De 37-jarige Jurjen Mooibroek heeft al minstens tien jaar geen partij verloren op het hoogste Zeeuwse niveau en kende ook te gen Remy Scherbeijn weinig pro blemen: 6-2 6-1. De voormalige A-speler, met anno 2013 nog altijd de 2-status op zijn pasje, is een zeer vaste tacticus en blijft immer ijzig kalm. Scherbeijn probeert van nature zo snel mogelijk het net op te zoeken, maar tegen Mooibroek, die de ballen vanaf de baseline diep terugslaat, had hij daar weinig kans toe. Door een sterke service sprokkelde de Aar denburger toch wat games bij el kaar. Vlissinger Ferry Sonnemans revancheerde zich met 7-5 6-3 te gen Hans Calsyn uit het Bel gische Zomergem. Precies een jaar geleden was het nog 7-5 6-4 voor de Vlaming. Rogier van Housselt en Ruben Hendrikse stonden Wesley Claerhoudt res pectievelijk Tom de Clerck slechts het redden van de eer toe. Veelvul dig Zeeuws titelverdediger De Schelde won ook beide dubbels in straight sets. Promovendus Zierikzee opende met een 4-2-zege op Game'78. Jas per Smit won op 3 in drie sets van Clingenaar Robin de Witte, ter wijl captain Ronald van Slooten op 4 Niek de Koster met ruime cij fers bedwong. Aanvoerder Tom Huis van de Zeeuws-Vlamingen versloeg met twee keer 6-3 Pieter Boot, die in een paar jaar tijd de 5 voor de 3-speelsterkte verruilde. Ook Alexander Bauwens was suc cesvol (in drie sets) voor de Cling- se equipe ten koste van Ike Jozias- se. Cruciaal voor de eindzege van de Schouwse formatie was het eer ste dubbel. Boot en Van Slooten boekten hierin een zwaar bevoch ten winst in drie sets op 'Huis en De Witte: 6-2 4-6 6-4. De broederstrijd tussen Animo 1 en Animo 2 eindigde met 5-1 in het voordeel van het Terneuzense keurkorps. Jeroen Alliet en de ge broeders Kevin en Kenny de Rooij klopten achtereenvolgens Michiel van der Windt (6-1 6-2), Foeke van den Bergen (6-2 6-4) en Beny Ysebaert (6-1 6-3). Voor Animo 2, dat vorig jaar in Kruinin- gen kampioen werd van de eerste klasse en glorieus met de limousi ne naar Terneuzen werd gereden, kwam het ene punt op naam van Raymond van der Zeijst. Hij hoef de daar weinig voor doen want Coen Kayser moest bij 6-0 2-1 op geven wegens een enkelblessure. TERNEUZEN - Het eerste Dow-handbaltoernooi in Terneu zen sinds vijftien jaar is op Twee de Paasdag bij de vrouwen gewon nen door Evergem. Bij de man nen ging de eerste plaats naar GBSK Groot Bijgaarden. HV Novi- tas uit Hulst eindigde in de beide poules op de laatste plaats. Bij de jeugd tot dertien jaar was Olym pus uit Vlissingen de sterkste. Bij de mannen won het Belgische Groot Bijgaarden in de finale van het Goese GSC. De Belgische ploe gen Evergem en Olva Brugge do mineerden bij de vrouwen. Eindstand. Mannen: 1. GBSK Groot Bijgaarden, 2. GSC Goes, 3. Atilla Tem- se, 4. HV. Novitas. Vrouwen: 1Ever gem, 2. Olva Brugge, 3. HVSV, 4. Novi tas. Jeugd t/m 13 jaar: 1. Olympus Vlissingen, 2. Atilla Temse, 3. Groot Bij gaarden, 4. Novitas, 5. EMM 1 Middel burg, 6. EMM 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95