Gemengde gevoelens voetbalsters IJzendijke Zaamslag bibberend naar gelijkspel 12 SPORT ATLETIEK Terneuzenaar levert na hartoperatie goede prestaties in 25 Kilometer van Hulst en Paaskustloop in Breskens. Octopus te sterk voor vrouwen Scheldesport Goossen zit goed in zij n vel door Aector Dooms en Eddy van der Hooft terneuzen - De voetbalsters van IJ zendijke zijn na de 0-3-winst in het inhaalduel met Zevenhoven weer koploper in de tweede klasse B van het zaterdagvoetbal. Maandag in de beker was de West-Zeeuws -Vlaamse ploeg minder succesvol. De ploeg ging tegen eersteklasser Jodan Boys met 1-0 onderuit. In de tweede klasse van het zon dagvoetbal bleef Terneuzen in de gradatiegevaar door dit weekein de twee keer te verliezen. Zater dag ging de thuiswedstrijd tegen middenmoter Teisterbanders met 1-2 verloren en maandag de uit wedstrijd tegen het op de vierde plaats staande Sparta'25 met 8-o. In de degradatiepoule van de vier de klasse behield Axel zijn onge slagen status door twee overwin ningen op rij. Zaterdag werd streekgenoot Steen met 2-0 versla gen en maandag BSC 2 met 1-4. Steen bleef niet helemaal met le ge handen, want op eigen veld werd Devo met 3-0 teruggewe zen. In de promotiepoule van de vijfde klasse voerde Hontenisse het aan tal overwinningen van drie op naar vijf. Zaterdag werd het tegen MOC'17 3-1 en maandag tegen Vo gelwaarde 7-0. Beker. IJzendijke-Jodan Boys 0-1: De zaterdag-eersteklasser uit Gou da klopte IJzendijke op eigen veld met 1-0. De ploeg van trainer Ron- ny van Poucke, koploper in de tweede klasse, miste een aantal basisspelers door blessures. De thuisclub kon na de 0-1-achter- stand tegen geen echte kansen meer afdwingen. „Het was ook moeilijk voetballen met de wind", zei Van Poucke, die zijn ploeg in zijn 24e wedstrijd voor de eerste keer zag verliezen. Tweede klasse. Zevenhoven-IJ- zendijke 0-3 (0-1): IJzendijke speelde niet zijn beste wedstrijd, maar het team drukte het kwali teitsverschil nog uit in drie doel punten. De Zeeuws-Vlamingen hadden in een moeizame eerste helft pech met inzetten van Kylie van de Velde en Lisa van Iwaar- den tegen het houtwerk. Op slag van rust opende Karin Buijsse uit een scrimmage de score. Na rust zorgde Carmen Foks al snel voor de 0-2. De thuisclub zette de IJ- zendijke-verdediging daarna on der druk, maar keepster Liza Cat- seman weigerde te capituleren. In blessuretijd bepaalde Van de Vel de uit een snelle tegenaanval de eindstand op 0-3. Vijfde klasse (promotie). IJzendijke 2-Arnemuiden 2-0 (1-0). Dewi Karei- se 1-0, Brigith de Waele 2-0. Vijfde klasse: Koewacht-GPC 3-3 (2-1). Doelpuntenmakers: Francisca Hiemstra 2, Debby van Regenmortel 1. Tweede klasse: Terneuzen-Teis- terbanders 1-2 (1-1): Terneuzen was tegen Teisterbanders niet de mindere, maar moest opnieuw ge noegen nemen met een neder laag. De belangrijkste reden: een gebrek aan scorend vermogen. De Zeeuws-Vlamingen kwamen in de 25e minuut nog wel op voor sprong door een doelpunt van Ni- na Pierar, maar nog voor de rust werd het 1-1. Halverwege de twee de helft scoorde Teisterbanders de beslissende 1-2. Sparta'25-Teraeuzen 8-0 (1-0): Terneuzen had tegen Sparta'25 wei nig in te brengen. De thuisclub was niet alleen qua voetbal veruit in de meerderheid maar overal ook een stapje eerder. Halverwege de wed strijd was het al 2-0. Uiteindelijk werd het 8-0. Terneuzen kreeg slechts een enkele kansen om zich aanvallend te on derscheiden. Vierde klasse (poule 2): Axel-Steen 2-0 (1-0). Scoreverloop: Linda van Meurs 1-0, Sandra Beun 2-0. BSC 2-Axel 1-4 (0-1). Scoreverloop: Linda van Meurs 0-1, Sandra Beun 0-2,1-2, Sandra Beun 1-3 en 1-4. Steen-Devo 3-0 (2-0). Scoreverloop: Saskia Blommaert 1-0, Arielle Stolk 2-0, Saskia Blommaert 3-0. Vijfde klasse (poule 1): MOC'17- Hontenisse 1-3 (0-1). Scoreverloop: 1-0, Lisanne van de Broek 1-1, Anne Leeraert 1-2, Katrien de Visser 1-3. Vogelwaarde-Hontenisse 0-7 (0-2). Scoreverloop: Fanny Kool 0-1, 0-2 en 0-3, Kelly van den Abeele 0-4, Sanne Roelands 0-5, Anne Leeraert 0-6 en Marjolein van Raemsdonck 0-7. door Wim de Vos hulst/breskens - De voorberei ding van een groot aantal atleten en atletes op verschillende mara thons zijn in volle gang. Daartoe stond zaterdag tijdens de 25 Kilo meter van Hulst een buslading vol Belgen aan het vertrek om de laatste test nog eens af te leggen. Bij Peter de Ketelaere staat de ruim 42 kilometer van Rotterdam op het programma. De 36-jarige Belg lijkt op het juiste moment in vorm. De Ketelaere won in een goede tijd van 1.28.01. Erik Goos sen uit Terneuzen was met een twaalfde stek de beste Nederlan der. Voor hem is de Marathon Zeeuws-Vlaanderen het volgende doel. Opvallend na de finish was zater dag dat zowel winnaar Peter de Ketelaere (wiens broer Christop- he op de vierde plaats eindigde) als Erik Goossen tevreden was met deze test. Vooral Goossen lijkt nog progressie te boeken, na dat hij vorig jaar geopereerd werd wegens hartritmestoornissen. „Ik loop nu veel geruster dan voor die periode. Toen had ik regelmatig angst of het wel goed zou komen. Ik ben een paar keer opgenomen geweest in het ziekenhuis en uit eindelijk dus geopereerd. De arts heeft toen aangegeven dat ik weer volop kon gaan lopen, maar dat ik er rekening mee moest houden dat na verloop van tijd een terug val mogelijk zou kunnen zijn. Maar tot nu toe heb ik daar geen last van gehad", vertelde Goossen. Bovendien traint de Zeeuws-Vla ming veel gerichter dan in het ver leden. Terneuzenaar Dennis Flor- ussen (zelf ook een atleet) heeft voor hem een trainingsschema op gesteld en daardoor verloopt de voorbereiding veel beter. „Voor heen deed ik het op mijn eigen manier. Natuurlijk een wedstrijd wel opbouwen, maar nu gaat het allemaal veel rustiger en voel ik dat het beter gaat. Dat schema is in de eerste plaats gericht op me zelf en daarnaast uiteraard ook op de afstand. Florussen maakt voor meerdere atleten zo'n schema. Verder train ik een paar keer in de week in groepsverband en amper nog alleen. Nee hoor, ik ben zoals het nu loopt content", zei de Ter neuzenaar. Goossen hoopt in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen uit te komen op een tijd van om en nabij de drie uur en vijf minuten. Peter de Ketelaere heeft een ander doel. De Belg wil in de marathon van Rotterdam op 14 april de ruim 42 kilometer afleggen binnen de tweeënhalf uur. „Dit was vandaag een goede test voor Rotterdam en ik denk dat ik tevreden mag zijn. Als ik mijn tijd bekijk moet het mogelijk zijn om onder de twee uur en dertig minuten uit te ko men. Dat zou ik geweldig vin den", aldus de winnaar in Hulst. De Ketelaere liep pas in de laatste kilometers weg liep bij zijn drie overgebleven - Belgische - oppo nenten. Bij de vrouwen ging de overwinning naar de Belgische Sa ra Wuytack. Maandag kon Erik Goossen in Breskens tijdens de Paaskustloop concluderen dat hij de wedstrijd in Hulst goed verteerd had. Op de 11,5 kilometer eindigde hij daar achter winnaar Matti Buysse en Erik Cappon uit Zuidzande op een keurige derde plaats. „Vooraf was de verwachting dat ik die vijf entwintig kilometer nog niet ge heel verwerkt zou hebben, maar direct na de start voelde ik al dat het geen problemen ging opleve ren. Ik kon meteen voluit gaan en dat sterkt me nog meer in de ge dachte dat de voorbereiding op de marathon goed verloopt", zei Goossen op een kil en vooral win derig strand bij Breskens, waar de omstandigheden voor de deelne mers zwaar waren. Op een groot gedeelte van het 2300 meter lange parkoers stond de noordoostelijke wind volop in het gezicht. ,Dat was inderdaad erg lastig, maar verder was het een mooi rondje om te lopen. Dit is een hele verbetering ten opzich te van voorgaande jaren", was de conclusie van Goossen. Matti Buysse nam meteen na de start de kuierlatten. Hij zette Erik Cappon en Erik Goossen snel op achterstand. Hoewel Cappon heel stijlvol en gemakkelijk liep, kon de Zuidzandenaar het gat niet meer dichten. Buysse finishte uit eindelijk in een tijd van 46.06 mi nuten over de 11500 meter. Cap pon had een achterstand van iets meer dan een minuut. De Middel burgse Ankie Kersten was de eer ste vrouw op deze afstand. terneuzen - De basketbalsters van Scheldesportgingen in de overgangsklassse onderuit tegen Octopus. De Terneuzense forma tie verloor op vreemde bodem met 62-51. De ploeg van coach Martin van Ham kende in Vught nog een re delijke start, maar door een zwak ke tweede periode groeide de kloof tot elf punten: 28-17. Scheldesport herstelde zich in de derde periode (45~39) en in het be gin van de laatste periode slonk de voorsprong van de Brabantse ploeg zelfs tot twee punten. De inhaalrace van de Terneuzen se vrouwen kostte veel energie. Octopus liep daardoor uit naar een 62-51 winst. Bij Scheldesport was Julia Fuertes Cabello in aan vallend opzicht opnieuw uitste kend op dreef. Zij was goed voor zeventien punten. door JaapJan Ritsema terneuzen - De korfballers van Zaamslag hielden een punt over aan het duel met 't Capproen: 6-6. „Het was eigenlijk te koud om een fatsoenlijk schot te kunnen los sen", ervoer Zaamslag-aanvoerder Marco van Reeuwijk de gevoelstem peratuur bij de hervatting van de veldkorfbalcompetitie. Nog maar net van elkaar verlost uit de zaal kende 't Capproen wei nig geheimen voor de Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser. De kille weersomstandigheden vormden een nieuwe uitdaging. Beide ploegen moesten het van hard werken hebben. Van vloeien de aanvallen en kwalitatief goede schoten was door stijve armspie ren nauwelijks sprake. Kort koes terde Zaamslag een 2-0-voor- sprong. Daarna was het stuivertje wisselen en ontliepen beide teams elkaar nauwelijks. In het slotstuk leek 't Capproen garen te spinnen bij hun lengte-over- wicht, maar de late gelijkmaker van de thuisploeg voorkwam dat de winst mee naar Hellevoetsluis ging. De nieuwswaarde lag op het trainersfront. Zaamslag is er in ge slaagd om Vlaming Carlo de Wae le, nu nog trainer-coach van Togo, vast te leggen voor komend sei zoen. Scores Zaamslag: Richard Verolme 2, Pjotr Hamelink, Erwin Verhelst, Mar- nix de Bat en Karin Vereifte 1 Luctor-TOP 4:14-5. Scores Luctor Adrie de Jonge 4, Martijn Dobbelaar 3, Pieter Kousemaker en Karlijn den Hollander 2, Evelien Vernooij, Marit de Kok en Hans Verlinde 1. Volharding 2-BKC 1: 3-7. Scores BKC: Anne de Koster en Sandra de Reu 2, Mariëlle Faas, Jan-Willem de Groote en Stijn de Bliek 1 Aanvaller Marco Hamelink van Zaamslag mist de aangegeven bal van Deb by Cerpentier. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 94