Spui boekt belangrijke overwinning Breskens bijt na twaalf zeges weer in het stof SPORT 9 DINSDAG 2 APRIL 2013 terneuzen - Spui en 's-Heer Arendskerke houden hoop op lijfs behoud in de derde klasse van het zaterdag voetbal. Spui boekte een nipte i-o-overwinning op DFS, terwijl 's-Heer Arendskerke dank zij een 2-o-overwinning de volle buit binnenhaalde bij AZW. Kop loper De Meeuwen liep door een 4-1-zege op De Noormannen uit op directe concurrent Nieuw- dorp. Die ploeg speelde met 3-3-gelijk tegen Kapelle. Spui-DFS 1-0: In het eerste be drijf was de thuisploeg iets beter en kwam dan ook op voorsprong. Ad Verlinde legde een indirecte vrije trap breed en Kevin de Roode schoot raak via een speler van DFS. In de tweede helft was het rom melig en liep Spui achteruit. Ad Verlinde kreeg de kans op 2-0, maar miste. Met het vele balbezit deed DFS weinig. De Schouwse ploeg creëerde amper een moge lijkheid. Spui haalde drie belang rijke punten. De Zeeuws-Vlamin gen lopen verder weg van Apol- 1o'69 en kruipen naar de concur renten Domburg, De Noorman nen en DFS toe. AZW-'s Heer Arendskerke 0-2: De bezoekers kwamen er een paar keer razendsnel uit en dat re sulteerde na acht minuten in de openingstreffer van Michiel Bouwman. Tien minuten later had AZW moeite met de omscha keling en werkte Michel Harinck de 0-2 in het doel. De thuisploeg creëerde net zoals vorige week le gio kansen, de bal wilde er maar niet in. AZW liet de kans op het winnen van de tweede periodetitel liggen, terwijl 's Heer Arendskerke blijft strijden voor lijfsbehoud. De Noormannen-De Meeuwen 1-4 (1-2). Robin Dek 0-1, Martijn Houter man 0-2 en 1-3, Mark Minderhoud 1 -2 en Vincenzo Lorello 1 -4 (straf schop). Kapelle-Nieuwdorp 3-3 (1-0). Marco den Deurwaarder 1-0, Niels Mulder 1-1 en 2-3, Raymond Ribbink 1-2 (ei gen doelpunt), Jasper Vink 2-2 en Tom Jonker 3-3. Philippine-verdediger Odesse Richardson (links) is in een fel duel verwikkeld met Steen-aanvaller Serge Merckx. foto Camile Schelstraete Steen-Philippine 3-2: Beide helf ten zat het venijn hem in de staart. Voor de thee leverden de laatste tien minuten treffers op van Sander van Remortele en Ser ge Merckx namens de thuisploeg, met een tegentreffer vanaf de stip door Dennis de Nooijer: 2-1 bij rust. Wouter de Neijs leek in de 85e mi nuut de zege veilig te stellen (3-1), maar al snel bracht Randy Lauret de spanning terug: 3-2. De zeven minuten blessuretijd leverde naast vijf gele kaarten, waaronder twee voor de zojuist ingevallen Jo nas Roels, geen treffers meer op. Philippine zag door deze neder laag zowel de eerste plaats op de ranglijst als de tweede periodeti tel naar Hontenisse gaan. Sluiskil-Hontenisse 0-1: Voor rust waren de beste kansen om de score te openen voor de thuis ploeg. Zo ook in de eerste minuut van de tweede helft toen de paal de openingstreffer in de weg stond. Dit leek de bezoekers wak ker te schrikken en al snel namen zij het initiatiefin handen. In de zestigste minuut leidde dit tot een doelpunt van Tom Rijk, na een mooie actie van Dennis Mal content: 0-1. Met zijn snelle aan vallers ging de thuisploeg hierna op zoek naar de gelijkmaker, maar Hontenisse gaf de voorsprong en daarmee de periodetitel niet meer uit handen. Patrijzen-Luctor'88 0-0 (0-0). door Eddy van der Hooft terneuzen - Na twaalf zeges op rij vond Breskens in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal zijn Water loo tegen Vogelwaarde. In Boschka- pelle ging de koploper met 2-1 on deruit. In de strijd om promotie deed Corn Boys met twee zeges (5-0 tegen Groede en 8-0 tegen Terhole) goede zaken. Schoondijke kon tegen SDO'63 niet imponeren, maar is dankzij een magere 0-1-overwinning Breskens weer tot op twee punten genaderd. Koewacht-Hoofdplaat 3-1 (1-1): Na de rust had de thuisclub een overwicht. Van 1-1 werd het te recht 3-1. Jeffrey Kox bracht Koe wacht op voorsprong, maar nog voor de rust werd het 1-1 via Loek Thomaes. In de tweede helft de den Ruud Martens en Joey Schelf hout de bezoekers de das om. Kwadendamme-Sluis 3-3 (1-1): Sluis nam tot drie keer toe een voorsprong. Kwadendamme toon de echter veerkracht en kwam evenzovele keren terug. Voor de rust opende Bennie Pladdet de score, waarna het 1-1 werd door een doelpunt van Bennie Bek. Datzelfde scenario voltrok zich na de rust, waarna Patrick Vinke Sluis in veilige haven leek te lood sen door een strafschop te benut ten. In de laatste minuut bepaalde Eef Zuidhof de eindstand op 3-3. Corn Boys-Groede 5-0 (1-0): Om dat de Sassenaren te mat aan de wedstrijd begonnen bleef de sco re in de eerste helft tot 1-0 be perkt. Sebastian de Meijer scoorde drie keer (één keer voor en twee keer na de rust). Stijn Eggermont en Wessel Klaassen schoten elk één keer raak: 5-0. Vogelwaarde-Breskens 2-1 (1-1): Vogelwaarde ging sterk van start en kwam verdiend op 1-0 door een doelpunt van Artjan Lambert. Daarna kwamen de bezoekers be ter in de wedstrijd en kort voor rust maakte Jimmy Jansen gelijk. Vogelwaarde nam na de rust op nieuw het heft in handen. Toen in de 55e minuut Rick Moens on deruit werd gehaald, schoot Den nis van Passel van elf meter raak: 2-1. Koploper Breskens drong daar na tevergeefs aan. SDO'63-Schoondijke 0-1 (0-1): Schoondijke kon het overwicht voor rust moeilijk in de score tot uiting brengen. Andrew Wesbeek scoorde weliswaar na een half uur spelen, maar daar bleef het bij. In de tweede helft was SDO'63 zo waar de gelijke van de nummer twee, die Wietse Bonne nog wel op de paal zag schieten, maar ver der weinig in te brengen had. Sluis-Koewacht 2-0 (1-0): Sluis kwam na nog geen halve minuut op voorsprong toen Patrick Vinke met een verre bal Bennie Pladdet vond. Die schoot onberispelijk raak. Het overwicht was daarna voor Koewacht. Omdat de bezoe kers ook na de rust nalieten om aanvallend een vuist te maken, kon Sluis zich op de counter rich ten. Met succes. In de 73e minuut schoot Nick Hubregtse van 25 me ter hard raak. Gelegenheidsdoel man Ronnie Tresonie hield daar na bekwaam zijn doel schoon. Terhole-Corn Boys 0-8 (0-6): Omdat Terhole een aantal basis krachten miste, was het geen par tij voor Corn Boys. Halverwege de wedstrijd hadden de bezoekers al zes keer gescoord. Sebastian de Meijer en Mohammed Kilic scoor den elk twee keer. Wessel Klaas sen, Wesley Winne, Stijn Egger mont en Rocko Vermeerssen wa ren elk goed voor één doelpunt. Groede-Kwadendamme 2-4 (1-1): Groede liet zich verrassen door een bijzonder effectief Kwa dendamme. 1-0 werd het door Ilyaz Yavuz, waarna Johan Beu lens uit een strafschop voor 1-1 zorgde. Na de hervatting werd het 1-2 door Luc Huige voordat Ya vuz uit een strafschop zijn twee de treffer van de dag mocht be groeten. Door doelpunten van Adrie de Korte en Luc Huige trok ken de bezoekers aan het langste eind: 2-4. Hoofdplaat-Graauw 2-1 (0-1): In de vrij rommelige wedstrijd wa ren de beste kansen aanvankelijk voor Hoofdplaat, maar leidde Graauw via Tim Roodhuizen hal verwege met 0-1. Met de wind in de rug trok Hoofdplaat na de rust de wedstrijd naar zich toe. Loek Thomaes scoorde uit een vrije trap de gelijkmaker. Vijf minuten voor tijd besliste Marvin Cornelis het duel namens Hoofdplaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 91