Na zevenklapper hapert machine van Zaamslag HW'24 deelt dreun uit aan Jong Ambon I I I Terneuzense Boys legt zich nog niet neer bij rechtstreekse degradatie I I 8 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAG Hontenisse wint de tweede periode en is weer koploper na het verlies van Philippine tegen Steen. eP EF door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E hield Zaamslag gemengde gevoe lens over aan het dubbele inhaal programma. Op zaterdag boekte de ploeg een eenvoudige 7-1-zege bij degradant Heinkenszand, maar op maandag stokte de doelpunten- machine tegen VCK. In Zaamslag kwamen beide ploegen niet aan scoren toe. Zaamslag is inmiddels opgeklommen naar de zesde plaats op de ranglijst. Oostkapelle, Serooskerke, Arne- muiden en VCK strijden voorlo pig met WC'68 om de veilige ne gende plaats op de ranglijst. Arne- muiden pakte tijdens het paas weekend drie belangrijke punten tegen Heinkenszand, terwijl Serooskerke door het verlies bij Duiveland de kansen op de twee de periode verspeelde. Die ging naar koploper Klundert Heinkenszand-Zaamslag 1-7: De gradatie is een feit voor Heinkens- door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de derde klasse A won koploper Zeelandia Middel burg maandag het inhaalduel met Cluzona met 2-1, waardoor de ploeg vijf punten voorsprong heeft op de nummer twee Rood Wit W. HW'24 vertrok met een zevenklap per bij Jong Ambon. De Hulsten aren staan na die zege nog steeds op de tiende plaats, maar met slechts één punt achterstand op de nummer negen, Jong Ambon. Jong Ambon-HW'24 1-7: Bij de Middelburgers ontbraken liefst vijf basisspelers. De eerste helft, waarin beide ploegen een keer het aluminium raakten, leek doel puntloos te worden afgesloten, maar in de laatste minuut bracht zand. Juriën Dam opende op aan geven van Peter Dieleman de sco re, maar in de twaalfde minuut maakte Rens Baas na een assist van Kevin Jacobusse de 1-1. Uit een corner scoorde Pepijn Rade makers de 1-2 en in de 43e mi nuut zorgde Peter Doens uit een corner voor de 1-3. Door goals van Peter Dieleman, Mark de Haas, Jor- dy Bakker en Mario de Fouw na de rust boekten de bezoekers een ruime zege. Zaamslag-VCK 0-0: Zaamslag liep zich stuk op het verdedigend ingestelde VCK, dat voor de vier de keer dit seizoen doelpuntloos gelijkspeelde. Voor rust kreeg Zaamslag met het windvoordeel een aantal kansen. Na de pauze liet VCK twee keer de kans liggen om de score te openen. Een slotof- fensief van Zaamslag leverde niet de door de Zeeuw-Vlamingen ge wenste treffer op. Na vijf zeges op rij kwam er een einde aan de reeks overwinningen onder lei ding van Hubert van den Hemel. Steen winnaar paasweekeinde door Jos van Belzen Jari Vyaene de bezoekers alsnog op voorsprong: 0-1. Een goede start van Jong Ambon leverde een kwartier na rust de gelijkmaker op van Remco Felius 1-1. Deze tref fer leek verlammend te werken op de spelers van de thuisploeg. Er werd te veel ruimte weggege ven en via twee treffers van Niek Luime stond er al snel een 1-3-stand op het bord. Jaimy de Visser, Frans Rokven (straf schop), Michal Szczawinski en op nieuw Luime zorgden er hierna voor dat de bezoekers konden uit lopen naar hun op één na groot ste zege van dit seizoen. Bij 1-4 kreeg ïarreau Manuhuwa de rode kaart wegens hands. Zeelandia Middelburg-Cluzona 2-1 (2-1). Abdoe Abdenbi 1-0, Jerfy Booy 2-0. MIDDELBURG - Steen is de grote winnaar van het paasweekeinde in de vierde klasse van het zon dagvoetbal geworden. De ploeg won twee keer, waaronder maan dag met 3-2-zege op koploper Phi lippine. Hontenisse, dat één keer in actie kwam, won met 1-0 in Sluiskil en klom hierdoor naar de eerste plaats op de ranglijst, op één punt gevolgd door Steen. Onderaan de ranglijst hield IJzen- dijke de hoop op lijfsbehoud in le ven door een gelijkspel bij Hul- sterloo (1-1) en een 2-1-overwin- ning op Biervliet. Hulsterloo-IJzendijke 1-1: In een doelpuntloze eerste helft waren de beste kansen voor de bezoe kers. Enkele minuten na de thee opende de thuisploeg de score via Rico Rooman: 1-0. Na de gelijkma ker van Bas Wiersum in de tach tigste minuut (1-1) pakte Hulster- loo in de slotfase nog bijna de overwinning, maar de inzet van Cristoph Praet eindigde tegen de paal. Clinge-Ria W 2-2: De beste kan sen waren in de eerste helft voor de thuisploeg die er één benutte: 1-0 halverwege via Bert Buijs. Aan de gelijkmaker van Matthias Verhelle (1-1) ging een misver stand in de Clinge-defensie voor af. Opnieuw uit een hoekschop was het ditmaal Percy Verlinden die raak kopte: 2-1. De 2-2 van Da vid van Passel met nog tien minu ten op de klok was het startsein voor een rommelige slotfase waar in niet meer werd gescoord. Biervliet-Steen 0-3: De voor rust sterkere bezoekers openden al na dertien minuten de score via Ser ge Merckx: 0-1. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid en hing de gelijkmaker in de lucht. Twintig minuten voor tijd claim de de thuisploeg een strafschop, maar de bal ging niet op de stip. Uit de hierop volgende tegenaan val tekende Sander van Remorte- le de 0-2 aan. Dezelfde speler zorg de er met zijn tweede treffer voor dat Biervliet opnieuw puntenloos bleef op de nieuwe grasmat: 0-3 de eindstand. Luctor'88-Hulsterloo 4-2: Via twee treffers van Rutger van Ros- sum en één van Roy van Leeu wen, met een tegentreffer van Dieter Marin, leidde Luctor'88 hal verwege comfortabel met 3-1. Kort na rust verzuimde Jeroen van Zee om vanaf de stip de mar ge te vergoten. Hierdoor bracht de tegentreffer van doelman Jelle van Damme uit een strafschop in de 85e minuut de spanning weer terug. Dit was echter van korte duur, want een minuut later te kende Rutger van Rossum met zijn derde treffer van de middag voor de 4-2-eindstand. RIAW.-Patrijzen 1-0: De wed strijd kwam geen moment echt op gang, ook doordat de scheids- "JPL- rechter het erg kort hield. De eer ste helft leverde over en weer wat kansjes op, waarbij het alumini um voorkwam dat Jordy van Bre men de score opende namens de thuisploeg. In de slotminuut van de reguliere speeltijd werd Dean van Meirhaege matchwinnaar door de enige treffer van de mid dag aan te tekenen: 1-0. Hierin kwam ook in de lange blessure tijd geen verandering meer, waar door de vierde opeenvolgende ne derlaag met slechts één doelpunt verschil voor de bezoekers een feit was. Oostburg-Clinge 0-2: In deze wedstrijd tussen de nummers acht en tien van de ranglijst werd er voor rust niet gescoord. In de tweede helft brak Tijs van Peteg- hem de ban door de 0-1 aan te te kenen. Na een lange rush van Mar tin Leegwater stelde Chris Segh- ers met zijn negende seizoenstref fer de zege voor de bezoekers vei lig. Door deze overwinning pas seerde Clinge de thuisploeg in de rangschikking en neemt de ploeg nu de achtste positie in. IJzendijke-Biervliet 2-1: Deze der by met veel middenveldspel lever de beide ploegen voor rust één goede kans op, die zij echter bei den niet wisten te benutten. De tweede helft leverde meer le ven in de brouwerij op. Na de ope ningstreffer van Martijn Rijckaert in de 55e minuut (1-0) bracht Tim Bogaart de bezoekers weer langs zij: 1-1. Met nog één minuut op de klok schoot Arjen Quaak zijn ploeg na een afgeslagen aanval vanaf de rand van het zestienme tergebied opnieuw op voor sprong: 2-1. Ook in de extra tijd van liefst negen minuten gaf IJ- zendijke deze voorsprong niet meer uit handen. TERNEUZEN - Terneuzense Boys be haalde zaterdag een knap 1-1-ge lijkspel tegen Oranje Wit in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal. Daardoor veroverde de hekkenslui ter voor de derde keer op rij een punt. GPC Vlissingen ging met 1-0 onderuit bij koploper LRC. Tegen Heerjansdam verloor de ploeg maandag met 3-1. GPC Vlissingen moet alle zeilen bijzetten om de na- competitie te behalen waarin wordt gestreden om lijfsbehoud. Terneuzense Boys-Oranje Wit 1-1: Trainer Eddy van der Hooft sprak over een knappe teampresta tie. „We spelen iets compacter dan voorheen. Het gevolg is dat je zelf dan minder kansen creeërt." In een evenwichtige eerste helft waren er goede mogelijkheden voor Evert-Jan van Opdorp, Ruud Hoogesteger en Tim Faassen. In de tweede helft was Terneuzense Boys iets sterker. Toch kwam Oranje Wit na ruim een uur op voorsprong uit een gemakkelijk gegeven strafschop. Boys-doel man Dennis Rijnberg keerde de inzet van Ferdi Yilmaz nog, maar Jeffrey Monster schoot in de re bound raak. Yilmaz zorgde vervolgens voor vuurwerk. Hij bleef in de 81e mi nuut mekkeren na een gele kaart, waarna hij zijn tweede gele kaart kreeg en met rood moest vertrek ken. De arbiter besloot tot een kor te afkoelingsperiode. Dat deed Ter neuzense Boys goed. Marco Faas sen bezorgde zijn ploeg een punt uit de rebound van een schot van de ingevallen Jeroen Maas. In de slotfase ontsnapte de thuisploeg aan een nederlaag toen Van Op- dorp een vrije trap keerde op de doellijn. Drie gelijke spelen op rij geven de burger moed. „Ikzelf en de jongens hebben ons nog niet neergelegd bij degradatie, ook al wordt het een heel lastig verhaal. Maar als je gelijk kunt spelen te gen goede teams als Oranje Wit, Alblasserdam en LRC zit het er in. Zeker nu we ook de concurren ten Almkerk, De Zwerver en Alte- na nog krijgen." Ibrahim Eryürük verlaat Terneu zense Boys. De middenvelder liet zaterdag een goede indruk achter. Hij vertrekt naar Willem II. LRC-GPC Vlissingen 1-0: Zijn ploeg speelt aardig, maar komt te weinig aan scoren toe. „En dat is het hele seizoen al het verhaal. Vandaag doen we tegen een titel kandidaat goed mee, maar staan we toch met lege handen", stelde GPC-trainer Michel Leonhart. De Walchenaren haalden de rust met 0-0. In de tweede helft kreeg Frank van Kouteren van Terneuzense Boys geeft een voorzet van links. De bal werd onderschept door de doelman van Oranje Wit. foto Peter Nicolai de ploeg goede mogelijkheden via onder anderen Davy van Geers- daele, Remon de Vlieger en Björn Ronde. Een treffer van Ronde werd voor de rust afgekeurd we gens hinderlijk buitenspel van De Vlieger. In een soortgelijke situa tie schoot LRC in de vijftigste mi nuut via Arie van Houwelingen wel raak. Heerjansdam-GPC Vlissingen 3-1: De bezoekers hadden weinig in te brengen in Heerjansdam. GPC Vlissingen kwam op achter stand door een doelpunt van leroen Wolf. Menancio Weeda maakte gelijk. Na de rust besliste de thuisploeg het duel via treffers van Michel Verkaik en Andro Franca (strafschop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 90