Met 1 bezoek alle mogelijkheden in kaart molenaar 2j£ Doden door regen 8 BUITENLAND Doodstraf voor Batmanschutter Minister Lilianne Ploumen is bezorgd over opvang van Syrische vluchtelingen in Libanon. Bel vandaag 0341 - 27 40 40 ïtfreéiït' J3/ ik wil graag meer informatie over trapliften 1 adres voor alle topmerken De onafhankelijke specialist Scherpe prijzen vanwege inkoopvoordeel Gratis advies aan huis Unieke garantievoorwaarden 24/7 service af fabriek Snelle installatie voor meer informatie over ons thuisadvies BEL 0341 - 27 40 40 Ploumen: humanitaire ramp dreigt BEIRUT - Er komt extra Neder lands geld voor de opvang van Sy rische vluchtelingen in omliggen de landen. Dat heeft minister Li lianne Ploumen (Ontwikkelings samenwerking) maandag in Liba non laten weten. Ze bezoekt daar kampen met Syrische vluchtelin gen. De hoogte van het bedrag maakt ze maandagavond bekend, tijdens de televisieactie voor de vluchte lingen. Ook is nog niet bekend wie het waar kan besteden. „Op dit moment zijn meer dan 1,2 miljoen Syriërs voor het geweld naar de omliggende landen ge vlucht. De situatie was al buiten gewoon schrijnend en dreigt nog veel erger te worden. Met een snel groeiend aantal vluchtelin gen, te kleine opvangkampen en een tekort aan voedsel, water en medicijnen dreigt een humanitai re ramp", zegt de minister. Ze ervaart haar dag bij de Syri sche grens van Libanon, onder meer in de omgeving van de vroe gere toeristentrekpleister Baalbek, als schokkend, vertelde ze het ANP. „De mensen zitten in geïm proviseerde kampjes langs de weg, waar niks is, beperkt water en geen toilet. Er komen wel tanks met op zich schoon water, maar na een vieze jerrycan en een vuil bekertje is dat niet zo zuiver meer. Ze zijn beducht voor ziek ten. We spraken er ook een echt paar waarvan een zoontje voor de ogen van zijn ouders was ver moord. Van de familie weet het echtpaar ook niet waar die is." De situatie groeit de Libanezen zelf boven het hoofd, stelde Ploumen vast. Het is een bevolking van 4 miljoen. Er zijn 400.000 vluchte lingen geregistreerd, maar het zijn er in werkelijkheid veel meer. Elke week komen er vluchtelin gen bij, driekwart zijn vrouwen en kinderen, zonder dat er op vangmogelijkheden zijn. Het probleem was in Libanon aan vankelijk niet zo zichtbaar, aldus Ploumen, waardoor het onbekend bleef. „Mensen werden aanvanke lijk voooral bij familie en vrien den opgevangen." Maar dat is zo langzamerhand geen oplossing meer. Ploumen was bij een fami lie die vijf andere families opving in het eigen huis. „De mensen leggen hutje bij mutje om het leefbaar te houden Minister Lilianne Ploumen van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssa- menwerkingpraat met vluchtelingen tijdens een bezoek aan de Syrische grens in Libanon, foto Hans Akerboom/ANP en te regelen dat kinderen naar school kunnen." Er zijn lokale hul porganisaties actief, maar Liba non kan het nu niet meer aan. Ne derland kan niet aan de zijlijn blij ven staan, aldus Ploumen. Gratis traplift advies! handicare «aam gjgMMR - -v* n Mgg8j| NaamQ Mevr Q Dhr Adres Postcode 'Plaats Telefoon E-mail wk14_M1_pzc Wij komen graag bij u langs voor een vrijblijvend thuisadvies! Eerst een gratis brochure? Winkels bij u in de buurt Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Goes Albert Plesmanweg 1c Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIjNSPRODUCTEN www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0341 27 40 40 info@molenaarwelzijn.nl WASHINGTON - Het Openbaar Mi nisterie zal de doodstraf eisen te gen James Holmes, die verdacht wordt van het doodschieten van 12 mensen in een bioscoop in Au rora (Colorado) tijdens de premiè re van een Batmanfilm. Dat is maandag bekendgemaakt. „Voor James Eagan Holmes is gerechtig heid de dood", aldus officier van justitie George Brauchler. Holmes (25) heeft aangeboden schuld te bekennen om zo de doodstraf te ontlopen. Justitie noemde het vorige week al 'ui terst onwaarschijnlijk' dat ze op het aanbod zou ingaan. Volgens justitie werkt Holmes niet goed mee aan het onderzoek en houdt hij informatie achter. Daarom was het voorstel onacceptabel. James Holmes staat terecht voor de moord op 12 mensen en het verwonden van 70 anderen. Tij dens de première van de Batman film The Dark Knight Rises in juli vorig jaar gooide hij een rookbom in de zaal en begon lukraak bezoe kers neer te schieten. MADRID/LISSABON - Kende Neder land een koude, maar droge Pa sen, in Spanje en Portugal is het feest grotendeels verregend. De autoriteiten hebben in sommige regio's een alarm voor hoge water standen afgegeven. In de omge ving van de Spaanse stad Ciudad Real, ten zuiden van Madrid, kwa men drie mensen om het leven doordat een stenen brug over een rivier was ingestort. Een vracht wagen en een personenwagen re den het water in. De chauffeurs van beide wagens en de bijrijder van de vrachtwagenchauffeur ver dronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8