Schrale oogst voor Aardenburg vanwege kwaliteitspech de boot in SPORT 7 RCS haalt vier paaspunten KARAKTERISTIEKEN DINSDAG 2 APRIL 2013 Can Kiran laat Marco Plasschaert zijn hielen zien. De Terneuzen-aanvaller toonde zich in de slotfase van de derby tegen Axel te zelfzuchtig. Zijn doelpo ging leverde geen succes op. foto Peter Nicolai ces. Mervin Niemantsverdriet zet te met zijn snelheid aan de linker kant de Terneuzen-verdediging te kijk en bediende op maat Maik de Wolf. De aanvaller schoot be heerst raak: o-i. „Ik heb een goede klik met Mervin", genoot De Wolf na. De thuisclub was daarna nog meer op de aanval gewezen, maar Verlinde genoot als diepste spits (pech) ging het alsnog mis. Een aanvechtbare (pech) vrije trap bij de zijlijn vormde de inleiding van de winnende Baronie-treffer. Maar waarom kreeg Goes die vrije trap maar niet weggewerkt uit het eigen strafschopgebied? Omdat de ploeg te weinig over-mijn-lijk-spelers heeft. En dat is kwaliteit. De Nooijer constateerde maandag middag thuis tegen EHC hetzelf de euvel. Op het middenveld bij voorbeeld. De ruit die het deze Pa sen moest doen, functioneerde in balbezit bij vlagen goed. Een kant tekening daarbij is de drang van Ray Kroon en Lorenzo de Groot om de beslissende, te moeilijke pass te geven. Maar bij balverlies was eigenlijk alleen Thijs van den Dries voor de tegenstanders een onneembare horde. Pech had Goes in beide duels in de afwerking. Of is dat ook een te weinig steun. „De opbouw is te traag. Dan wordt er gekozen voor de lange bal. Oké, het is een slecht veld, maar we spelen de laatste weken niet goed. Het ge beurt ook dat de acties te lang worden doorgevoerd", verzekerde de Terneuzense spits. In de tweede helft misten de rood zwarten de overtuiging om het fel verdedigende Axel het echt las- kwaliteit? Tegen Baronie kreeg Van den Dries in de slotfase, toen Goes behoorlijk onder druk stond, dé kans op 1-2. Hij raakte de bal echter maar half. Tegen EHC was het nóg schrijnender. Voor rust had Dangelo Martien er twee kunnen maken met verra derlijke afstandsschoten, een schot en een kopbal van Sherief Tawfik werden gekraakt en een knappe rush van Rick de Punder werd net voor of net achter de lijn Baronie-Goes 2-1 (0-1). 20. Wou ter de Craene 0-1, 68. Jamie Kan- kam 1-1 (strafschop), 90+4. Jamie Kankam 2-1. Scheidsrechter: G. d'Onorio (Hoorn). Gele kaart: Tom Janssen (Baronie), Sherief Ta wfik en Milton Roemeratoe (bei- tig te maken. Totdat een lange bal van Kiran in de richting van Erik-Jan Naudts werd gespeeld. Angelo Plasschaert hing aan het shirt van de middenvelder, waar scheidsrechter Strik een straf schop in zag. Verlinde schoot feil loos raak: 1-1. Daarna ging Kiran voor eigen succes, maar Axel-doel man Michael Schaep bezorgde met een uitstekende reflex zijn (pech?) weggewerkt. Zes duels voor het einde van de competitie heeft Goes een achterstand van acht punten op een veilige plaats. Alle betrokkenen hebben zich al neergelegd bij een plaats bij de laatste vier. „We moeten gewoon twee ploegen onder ons houden", aldus De Nooijer. Dan volgt na- competitie voor lijfsbehoud. En wellicht wordt de regeling soepe ler, omdat verschillende clubs wegvallen door een overstap naar den Goes). Aantal toeschouwers: 150. Goes-EHC/Heuts 1-2 (0-0). 63. Pas cal l'Abee 0-1, 75. Bastian Weiser 0-2, 81. Josimar Pattinama 1-2. Scheidsrechter: N. Tunnissen (Ven- ray). Aantal toeschouwers: 250. ploeg een verdiend punt. De win naar was de penningmeester van Terneuzen. In de overvolle kanti ne volgde er een verbroederings feest met volkszanger André, the voice of Axel. De scheidende Axel-voorzitter Ronny van de Vel de: „Ik ben heel blij met een punt tegen Terneuzen, maar des te meer dat de laatste derby in deze schitterende ambiance eindigt." het zaterdagvoetbal (topklasser FC Lienden en de hoofdklassers Argon, SC Feyenoord en FC Hil versum). „De wereld ziet er na dit weekein de niet anders uit", vond De Nooijer na de dubbele nederlaag. „We hebben het nog in eigen hand. We moeten oppassen dat er geen andere krachtvelden gaan spelen. We hebben nu een aantal keren verloren, maar moeten niet naar elkaar gaan wijzen. Daarmee helpen we elkaar niet. Iedereen weet wat hij moet doen en dat moet hij gewoon doen. We zijn nu teleurgesteld, maar daarin moeten we niet blijven hangen." Dat was makkelijker geweest als bijvoorbeeld Robin de Pagter maandagmiddag twee minuten voor het einde bij een 2-1-achter- stand de bal wél goed had geraakt vlak voor het EHC-doel. Maar ja, dat was kwaliteitspech. MIDDELBURG - Aardenburg hield aan het dubbele speelweekeinde één punt over. Zaterdag ging de zondag-tweedeklasser met 3-0 on deruit tegen WSC. Maandag speel den de West-Zeeuws-Vlamingen met 1-1 gelijk tegen SC 't Zand. Daardoor blijft Aardenburg hek kensluiter, maar heeft de ploeg toch nog een kans om rechtstreek se degradatie te ontlopen. WSC-Aardenburg 3-0 (2-0). Een geflatteerde overwinning van de thuisploeg, vond leider Erik de Rijcke van Aardenburg. „Wie de wedstrijd had gezien, zou het er mee eens zijn geweest dat we minstens een punt hadden ver diend of hadden kunnen winnen. Zeker vijf opgelegde kansen ble ven onbenut", verklaarde hij. Een ongelukkige handsbal van Michiel Leijte leverde in de vijfde minuut een strafschop op voor WSC. Jamie Pennings benutte dit buitenkansje. Aardenburg voetbal de goed mee, maar het vizier stond niet op scherp bij de West-Zeeuws-Vlamingen. Zo slaagden onder anderen Niek van Sprundel en Bart van den Hemel er niet in om goede mogelijkhe den tot een doelpunt te promove ren. „Dat is het lot van een ploeg die onderaan staat", verzuchtte De Rijcke, die Aardenburg on danks het ruime verlies compli menteerde met de getoonde in zet. Nog voor de rust maakte Guus Beerens er 2-0 van in het voordeel van WSC. In de tweede helft bracht Roel Duquesnoy de stand in de 53e minuut op 3-0. SC 't Zand-Aardenburg 1-1 (1-0): Voor de rust had de thuisploeg voordeel van de wind in de rug. Daardoor was het niet onlogisch dat SC 't Zand op voorsprong kwam via Rens van den Hout, za terdag ook al trefzeker tegen Ter neuzen. De Tilburgers zagen ook een kopbal op de paal belanden. Niek van Sprundel bezorgde Aar denburg een punt. Uit een indirec te vrije trap in het strafschopge bied lepelde hij de bal over de vij andelijke muur in het doel. Verder had Aardenburg pech dat een handsbal van SC 't Zand op het moment dat Van Sprundel was doorgebroken slechts met geel werd bestraft. Ook kreeg de aanvaller geen strafschop toen hij in de zestienmeter onderuit werd getrokken. MIDDELBURG - Na vijf nederlagen op rij boekte RCS weer eens een competitiezege. De zondag-twee deklasser was zaterdag met 3-1 te sterk voor degradatiekandidaat Sarto. De Tilburgers kwamen op voor sprong via een treffer van Samir Medic. Len Eversdijk bracht de stand namens RCS in evenwicht uit een strafschop. Al snel in de tweede helft bracht Mourad Bo- bouh de Walcherse ploeg weer op voorsprong. Ondanks veel druk van Sarto maakte A-junior Dar ren Joosse er ook nog 1-3 van. Maandag hield RCS een punt over aan het duel met WSC. In Waalwijk werd het 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89