9 'Axel tegen Hulst was geen Terneuzen-Axel' Vlissingen heeft niks in te brengen tegen Dosko Goes gaat I 6 SPORT =L_ T TERNEUZEN-AXEL De allerlaatste derby tussen Terneuzen en Axel levert nauwelijks vuurwerk op. Het duel eindigt in 1-1. KARAKTERISTIEK Spektakel blijft uit in derby Jan van den Broeke, Loet van Dixhoorn en Jaap Lensen waren aandachtig toeschouwer bij de allerlaatste Terneuzen-Axel. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren terneuzen - Er zijn geen spandoe ken of supporters die zich roeren, maar na afloop worden in de kanti ne als vanouds overuren gemaakt. De tap loopt, er is volop ambiance en links en rechts wordt gesproken over een derby, die nooit meer zal worden gespeeld. De laatste ontmoeting tussen Ter- neuzen en Axel is in een gelijk spel (1-1) geëindigd, maar kan in veel opzichten de vergelijking met derby's uit een grijs verleden niet doorstaan. Ooit werd op het scherp van de snede gespeeld, leefden supporters wekenlang naar oranje-wit tegen rood-zwart toe en lagen spelers dagen vooraf uren wakker. „Wij gingen op de fiets of met de auto naar Axel", diept Eugène Lauret uit zijn ge heugen op. „Dan gingen we met knikkende knieën door het bos hoor." Hij doet zijn relaas in gezelschap van onder anderen Alf IJsebaert, Jaap Lensen en Jan van den Broe ke. Ronny Bouchaut, die langs de lijn staat, moedigt Axel aan. Loet van Dixhoorn, die destijds bij Ter- neuzen op het één na hoogste amateurniveau speelde, knikt in stemmend en gaat zonder proble men tussen twee Axelaars op de foto. Jan van den Broeke beseft dat een speciale wedstrijd tot het verle door Mitchell Minnaard vlissingen - VC Vlissingen heeft voor het eerst in het kalenderjaar 2013 weer eens weten te winnen in de eerste klasse C. Zaterdag kwam de formatie van Karl Verg ouwen vier keer tot scoren in de thuiswedstrijd tegen BW Den Bosch (4-1). Maandag verloor VC Vlissingen de uitwedstrijd van nummer twee Dosko met 3-0. Si- nan Coban was zaterdag op schot voor zijn ploeg, maar zijn kwali teiten kwamen twee dagen later minder uit de verf. De spits kwam twee keer tot scoren tegen de ploeg uit Den Bosch. De overi ge treffers kwamen op naam van Arjan Human en Saïd Bouzam- bou. Maandag kwam Coban niet tot scoren. „We hadden een off-day", zei hij na afloop. „Dosko zette on- den behoort. De stoere voorstop per zegt nog te weten dat zo'n 2500 tot drieduizend toeschou wers langs de lijn stonden. „Er heeft ooit in Terneuzen anderhal ve week van tevoren een affiche gehangen voor Terneuzen-Axel, in de tweede klasse. De zondag er op kwamen er vierhonderd men sen voor niks, omdat de wedstrijd pas een week later werd gespeeld. Daarna is Axel weggezakt, Terneu zen trouwens ook. Je leefde er op een speciale manier naar toe." Jaap Lensen: „Op het werk werd er weken van tevoren al over ge sproken en de week ervoor verlo ren we altijd." Eugène Lauret: „Ik vond ons qua voetbal altijd beter, maar Axel speelde altijd met ge weldig veel inzet." Alf IJsebaert: „Willy Verhage was bij ons de Ronny Bouchaut van Terneuzen." Jaap Lensen, die dikwijls met bij tertje Verhage te maken had, biecht op dat hij altijd een beetje bang van de nijvere middenvelder was. „Je hoorde hem een hele wedstrijd lang achter je blazen." Jan van den Broeke: „Ik had in Ter neuzen op school gezeten en ken de veel mensen. Dingen die in de krant werden gezegd, werden door de trainer in de kleedkamer opgehangen. Ik heb ook in de be slissingswedstrijd HW'24-Axel gespeeld, in Vogelwaarde. Toen stond er ook tweeduizend man langs de kant, maar Axel tegen Hulst was geen Terneuzen-Axel." door Aector Dooms terneuzen - De laatste streekder- by tussen Terneuzen en Axel gold op Tweede Paasdag zeker niet als het meest spectaculaire duel in de historie van de rivaliserende clubs. Maar met het 1-1 resultaat konden Terneuzen en Axel vrede hebben. Dominique Verlinde scoorde acht minuten voor tijd uit een strafschop de gelijkmaker voor Terneuzen, nadat Maik de Wolf Axel in de eerste helft op een o-i-voorsprong had gezet. Verlinde vond achteraf het gelijk spel het hoogst haalbare in het sportieve duel dat nooit het ni veau van de tweede klasse haalde. „Maar als Can (Kiran) de bal na mijn treffer opzij legt op mij, dan hadden we zelfs nog gewonnen." De 36-jarige aanvaller van Terneu zen, die aan zijn laatste seizoen bezig is, had de derby niet nostal gisch beleefd. „Ik vond het wel apart dat er meer toeschouwers waren. Dat is toch leuker voetbal len." Voor Maik de Wolf had zijn tref fer voor Axel een andere beteke nis, want hij scoorde tegen zijn oude club Terneuzen. „Scoren te gen je oude teamgenoten is toch speciaal. Ik had echter nooit het gevoel dat ik matchwinnaar zou worden, want Terneuzen scoort altijd wel. Dat hebben we ook in de eerste wedstrijd gezien, toen we na de voorsprong nog met 2-1 verloren." Ook de trainers Alexander van Keulen (Terneuzen) en Erik Rijckaert (Axel) meenden dat het Terneuzen-Axel 1-1 (0-1). 22. Maik de Wolf 0-1, 82. Dominique Verlinde 1-1 (strafschop). Scheids rechter: K. Strik (Rijen). Gele kaart: Jarno Waebeke (Terneu zen), Steven Visser (Axel). Aantal toeschouwers: 450. Bijzonderheid: Michael Hamelink (Axel) moest zich na een zware enkelblessure onder doktersbehandeling stellen. Terneuzen: Dennis Wondergem; Robbin Dekker, Roel Alberti (46. Kees Duitemeijer), Quincy Poort vliet, Gieljan Everaert (69. Hasan Basagac); Remco van Leeuwen, Dennis de Kraker, Erik Jan Naudts, Can Kiran; Jarno Waebeke en Do minique Verlinde. Axel: Michael Schaep; Michael Ha melink (34. Danny Aarnoutse), Ste ven Visser, Angelo Plasschaert, Omer Malagic; Marco Plasschaert, Bart Rijckaert, Remy de Die, Marthijn van Ham (69. Urmelon Martis); Maik de Wolf en Mervin Niemantsverdriet. gelijkspel een terechte afspiege ling was van de wedstrijd. Hoe wel Van Keulen stelde dat Terneu zen het meeste initiatief nam te gen een verdedigend Axel. „Axel speelde op de tegenaanval en kwam bijna niet over de midden lijn. Wij speelden ook niet goed, maar het is moeilijk voetballen op zo'n veld. We hebben te weinig kansen afgedwongen en het ver loop van de wedstrijd zat natuur lijk tegen." Erik Rijckaert mocht lange tijd ho pen op een overwinning. Al teken de de Axelaar vooraf voor een punt. „Je weet dat Terneuzen indi vidueel over meer kwaliteit be schikt. De aanleiding tot de straf schop heb ik niet goed kunnen zien. Aan de andere kant hebben we het slecht uitgespeeld. We hadden veel beter de snelheid van Mervin Niemandsverdriet moe ten benutten, want Terneuzen moest na de achterstand komen. Dan ontstaat er ruimte en dan kun je deze wedstrijd winnen." De interim-trainer van Axel had de derby niet zo intens beleefd als toen hij nog speler was van de oranje-witten. „Daarvoor ben ik teveel met de coaching van mijn team bezig." Terneuzen had het meeste balbe zit, maar deed er te weinig mee. Na een kwartier kreeg Remco van Leeuwen op aangeven van Can Ki ran de kans om zijn ploeg naar een voorsprong te schieten, maar de inzet van de aanvoerder ging over. Axel beperkte zich tot tegen aanvallen, waarbij Bart Rijckaert zich het meest onderscheidde. De middenvelder controleerde en be waarde de rust, terwijl zijn team genoten gehaast te werk gingen. Toch kende Axel uit een van de weinige goede tegenaanvallen sue- ze ploeg goed onder druk en daar door kon de verdediging mij niet goed bereiken. De eerste helft ging het nog aardig, maar de twee de helft werd ons spel minder. Toen we met tien man kwamen te staan (Ferry Alfons kreeg een rode kaart), kwamen we helemaal niet meer in ons spel." Marvin Bedaf en Mesut Kartal (twee keer, waarvan éénmaal uit een strafschop) waren trefzeker voor Dosko. VC Vlissingen kan als nummer drie van de ranglijst de nacompeti- tie nog in. Als de ploeg op de der de plaats eindigt, neemt de ploeg de periodetitel van De Valk over. De Walchenaren zijn nog op zoek naar een opvolger van hoofdtrai ner Karl Vergouwen. Arie van der Zouwen, nu trainer van Dongen, is eeen kandidaat. Een besluit is nog lang niet gevallen. door Rudy Boogert Goes-verdediger Rick de Punder zet een blok voor een tegenstander van EHC.foto Willem Mieras breda/goes - Goes heeft last van kwaliteitspech. Trainer Gérard de Nooijer moest er zelf om lachen, maar zijn verbale vondst dekte wel de lading. Je kunt het pech noe men dat Goes dit weekeinde twee maal met 2-1 verloor in de hoofd klasse van het zondagvoetbal. „Het hadden ook twee of zelfs vier punten kunnen zijn", vond De Nooijer. Maar dat dat niet ge beurde, kan je ook aan een gebrek aan kwaliteit toeschrijven. „Het is een combinatie van die twee", concludeerde De Nooijer. „Kwali teitspech dus." Voorbeelden waren er te over in het dubbelweekeinde van Goes. In de zaterdagavond wed strijd bij Baronie bijvoorbeeld. Een 1-1-ge- lijkspel leek binnen. Maar in de vierde minuut van de blessuretijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 88