Forse kritiek oppositie op gebouwenbeleid Husky Event vrijuit Zwieren en balanceren voor Kika 24 ZEEUWS-VLAANDEREN PAASEIEREN ZOEKEN Infocentrum over werk aan N61 opent de deuren Beter een leeg ei door Wout Bareman TERNEUZEN - Drie oppositiepartijen in de gemeenteraad van Terneuzen willen dat burgemeester en wet houders snel werk maken van een goed geformuleerd beleid voor het gebruik van (gemeentelijke) gebou wen. De WD, Christenunie en D66 spreken van een hap-snapbeleid, waaraan snel een einde moet ko men. Als voorbeeld noemen Ger ry Loof (CU), Michiel Groeneveld (WD) en Charles ten Hengel (D66) het 'gehannes' met ontmoe tingscentra in Axel. Het Gregorius- centrum en Het Trefpunt draaien goed, maar de gemeente wil dat ze hun activiteiten overhevelen naar één welzijnscentrum: De Halle. Dat centrum moet dan wel eerst voor zes ton worden aange past. Waanzin, vinden de drie fracties. Ten Hengel: „Het is een typisch voorbeeld van de hob by-politiek die de verschillende collegeleden bedrijven. En dat gaat allemaal maar door, alleen al omdat het massieve coalitieblok het allemaal prima vindt en nau welijks kritische kanttekeningen maakt." De oppositie doet dat wel. De drie hebben het college gevraagd om een gedetailleerd overzicht van het gebruik van de openbare én gesubsidieerde gebouwen en ze bereiden een motie voor waar in B en W dringend wordt ge vraagd een plan van aanpak te for muleren. Want het huidige beleid kost de gemeente én veel gebrui kers van de voorzieningen te veel geld. Groeneveld noemt de open bare bibliotheek. Die moet bezui nigen omdat de gemeente de geld kraan deels dichtdraait, maar wordt tegelijkertijd op kosten ge jaagd door de nieuwe uitleenplek- ken in de brede scholen. Door die verkeerde aanpak staat de biblio theek (Zeeuws-Vlaanderen) aan de rand van een faillissement. En in Sas van Gent dreigen verschil lende clubs het gebruik van multi functioneel centrum de Statie niet te kunnen betalen. Groene veld: „En de publieksruimte in het gemeentehuis in Terneuzen was een substantiële investering, terwijl er al geruime tijd zicht is op voortschrijdende digitale dienstverlening." De drie fracties hebben een waslijst aan voorbeel den. Gerry Loof hamert al een tijdje op een goede kosten-baten- analyse, maar die komt, volgens haar, niet in het straatje van het college te pas. Groeneveld signa leert een gebrek aan transparan tie. „Het lijkt wel op een verbor gen agenda." En Ten Hengel: „Het lijkt hier en daar ook op een vorm van vriendjespolitiek. En in een aantal gevallen lijkt er sprake van ongewenste verwevenheden. Wet houders met teveel petten. Ja, dan praat je over integriteit." CROEDE - Husky Event bij Groede hoeft geen boete van 40.000 euro te betalen voor overtreding we gens mishandeling van de eigen honden. Dat meldt advocaat Rinus Wouters. Het Vlaamse echtpaar Wouter en Mieke Decaluwe, eigenaar van het sledehondenbedrijf, is met succes in beroep gegaan tegen de boete die vorig jaar november door het Rijk werd opgelegd. Staatssecreta ris Sharon Dijksma van Economi sche Zaken heeft gedurende die bezwaarprocedure besloten de boete in te trekken, meldt Wou ters. Volgens hem heeft het Vlaamse stel in de bezwaarproce dure duidelijk gemaakt dat ze geen overtredingen heeft ge maakt en de husky's goed heeft behandeld. Ook vonden de activi teiten op een juiste manier plaats, zegt Wouters. Een aantal dieren liefhebbers, onder wie andere hus kyhouders, verweten Husky Event dierenmishandeling. Zo zouden de honden onder hoge temperaturen ingezet zijn en zou den de dieren over slechte wegen hebben gelopen. Het bedrijf werd daarna verschillende keren getrof fen door vandalisme. Het Vlaam se echtpaar is nu nog wel in de slag met de gemeente Sluis, die vindt dat husky-expedities niet in het bestemmingsplan passen. In het Verdronken Land van Saeftinghe waren de eitjes niet moeilijk te vinden, maar wél lastig te bereiken. Paas haas Hannah helpt Amber een handje, foto Peter Nicolai ledereen was welkom bij EMM: leden, maar ook kinderen die gewoon hun turnvaardigheden eens wilden oefenen, foto Peter Nicolai door Karlijn de Splenter TERNEUZEN - Aan de rekstokken of op de trampoline voor het goede doel. De kinderen die gisteren op de inzamelingsactie van gymnas tiekvereniging EMM in Terneuzen afkwamen, leefden zich uit op de verschillende turntoestellen. De vereniging haalde 1302 euro op voor Stichting Kika, Kinderen Kan- kervrij. Demindy Oppeneer (8) is geen lid van de vereniging, maar kwam wel samen met een vriendin een middagje sporten. Ze vindt het een goede actie. „Ik vind het zie lig voor de zieke kinderen. Ik zou het ook erg vinden als wij ziek zouden zijn." Eerder die dag kon den leden meedoen met sponsor- turnen, een sponsorloop maar dan in turnvorm. Voor de zesjari ge turnster Kyenna de Meyer was het inzamelen van het sponsor geld een fluitje van een cent. „Ik ben een uurtje langs de deuren ge weest en ik heb 140 euro opge haald." Het idee om een inzame lingsactie te houden, kwam van Mariska Pleijte, leidster bij de ver eniging. Vorig jaar overleed Am ber van de Wege, fanatiek turn ster en leidster bij EMM, op acht tienjarige leeftijd aan de gevolgen van kanker. „Ze was hier elke dag in de gymzaal te vinden." BIERVLIET - Rijkswaterstaat opent zaterdag een informatiecentrum over de reconstructie van de N61. Dat komt aan de Braakmanlaan in Biervliet. Bezoekers kunnen er vragen stellen over de plannen en het werk. Er zijn kaarten, een ma quette en een film te zien. Het centrum is elke dinsdag open van 12.00 uur tot 16.30 uur en elke eer ste zaterdag van de maand op het zelfde tijdstip. In de keet komen ook werkplaatsen voor medewer kers van Rijkswaterstaat en aanne mer Rasenberg. Die zitten nu gro tendeels in Schoondijke, maar worden in Biervliet 'centraal' ge- plaatst. Herman, Luuk en Juul zijn blij met één van de drie gouden eieren met kunstwerk die de Zwingodin bij 't Zwin ver stopte. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82