RVANAIR STOCKHOLM 9 fl Bedorven melkpoeder uit Nederland onderzocht in China Groot Koreaans leed achter de lachwekkende vertoning van Kim BUITENLAND 7 ALS U OP STOCKHOLM SKAVSTA LANDT - bezoek dan Nyköping op slechts 7 minuten van de luchthaven. Geniet van een van de oudste steden aan de Zweedse oostkust. U kunt er kanoën op zee, het middeleeuwse kasteel bezoeken of eindeloos wandelen in de vrije natuur. Voor hotels en B&B of voor meer info: uiuuui.visitnykoping.se 16 miljoen Noord-Koreanen hebben nauwelijks te eten door slechte oogsten en de economische boycot IMMIGRATIESPEECH DINSDAG 2 APRIL 2013 1 (SKAVSTA) MJH ENKELE REIS. VRNftF PEKING - De keuringsdienst van wa ren in Shanghai onderzoekt mo menteel de praktijken van impor teur Xile Li uit de Oost-Chinese stad Suzhou. Deze distributeur van melkpoeder van het Nederlandse merk Hero Nutradefense zou groot schalig hebben geknoeid met deels bedorven melkpoeder en met eti ketten. Supermarkten in China haalden het neppoeder vorige week uit de schappen, na mediaberichten over fraude. Xile Li zou babypoe der met een verlopen houdbaar heidsdatum illegaal hebben ge kocht op de Europese markt en die hebben gemixt met legale Nu- tradefense-producten, aldus het Chinese staatspersbureau Xinhua. Het Nederlandse Hero Nutrade fense wordt in China beschouwd als medeslachtoffer van de fraude. Inmiddels zijn zeventien mon sters van als zogenaamde Nutrade fense verkochte partijen melkpoe der getest. Tenminste zeven zou den niet voldoen aan de proteïne voorschriften. De fraude was overigens al in no vember aan het licht gekomen. Toen deden de autoriteiten een in val in het hoofdkantoor van de distributeur. Ze namen een half miljoen pak ken en blikken melkpoeder in be slag, ter waarde van 6,3 miljoen euro. De directeur van Xile Li zou vlak voor zijn aanhouding be schuldigende documenten heb ben vernietigd, wat het naspeu ren nu bemoeilijkt. Chinese consumentenorganisa ties eisen strenge straffen maar zijn ook boos op de Chinese auto riteiten omdat er maanden voor bij gingen voordat de fraude be kend werd gemaakt. In die perio de ging de verkoop gewoon door. door onze redactie buitenland SEOEL - Lollige filmpjes over Noord-Korea's onervaren en tege lijk archaïsche leider Kim Jong-un zijn een hit op internet maar overschaduwen groot leed in een gruwelstaat. Terwijl een corpulent joch - dat graag meer beroemde Amerikaanse basketbal lers zou ontmoeten - war games speelt met wereldmachten, lijdt twee derde van zijn volk honger. Ofwel 16 miljoen Noord-Korea- nen hebben nauwelijks te eten als gevolg van slechte oogsten en eco nomische boycot vanwege Kims atoombommen. De kindersterfte in het land van Kim ligt volgens de recentste cijfers (2004) op bijna 21 procent. Volgens de Vere nigde Naties zijn meer dan 200.000 mensen in kampen geïn terneerd. Volgens Korea-experts is Kim Jong-un bezig zijn positie te be vechten op het grote speelterrein. Hij test niet alleen zichzelf ten overstaan van zijn eigen volk maar ook nieuwe regeringsleiders in Zuid-Korea, China en Japan. Geen van hen heeft nog een dui delijke visie geventileerd over het Koreaanse schiereiland en Kim moet zich nu laten horen om ook straks mee te tellen. Door vast te houden aan zijn kernwapens en te dreigen met aanvallen links en rechts, hoopt Kim Jong-un boven al concessies afdwingen om de VN-sancties tegen zijn land terug te laten draaien. Als het hem niet lukt weer iets van economische voorspoed te importeren, vreet dat aan zijn imago in eigen land. Daarbij houdt China hem de hand boven het hoofd, terwijl dat land tegelijk instemde met de nieuwe sancties vanwege de laat ste atoomproef door Pyongyang. China heeft Noord-Korea nodig als buffer. Overvleugeling van Kim door het pro-Amerikaanse zuiden zou een volksverhuizing van miljoenen Koreanen naar zuidelijk China te weeg kunnen brengen. En dat zou weer tot politieke ambities voor meer zelfstandigheid kun nen leiden onder de 2 miljoen Ko reanen die al in China wonen. Pe king heeft geen zin in nieuwe Ti betaanse toestanden. Daarom geeft het Kim rugdekking. Boek tot 02.04.13. Belastingen en toeslagen inbegrepen. Reis aprikn. Geldig op de dagen: maandag woensdag. Afhankelijk van beschikbaarheid en algemene voorwaarden. Kijk op Ryanair.com voor meer informatie. Tarieven exclusief optionele belastingen en toeslagen. Vlieg vanaf Endhoven. tegen sterk UKIP Na zijn grote Europa-toespraak kondigde de Britse premier David Cameron in zijn 'immigratie- speech' van een reeks maatrege len aan tegenover migranten, ook uit de Europese Unie. Immigranten kunnen pas een be roep doen op de (gratis) gezond heidsdiensten als ze twee jaar in Groot-Brittannië verblijven. „Het moet duidelijk zijn: we hebben een gratis National Health Service, geen gratis International Health Service", zo zei Cameron. De premier wil dat niet-Britten al na zes maanden hun werkloos heidsuitkering verliezen. Uitgezon derd degenen die aannemelijk kun nen maken dat ze echt kans ma ken om werk te vinden. Ook zullen migranten minstens twee jaar in Groot-Brittannië moe ten verblijven voor ze in aanmer king komen voor een sociale wo ning. Werkgevers die illegalen te werkstellen krijgen verdubbelde boetes, tot 3.500 euro. Cameron: „We moeten erop toe zien dat zij die naar Groot-Brittan nië willen komen dat om de juiste redenen doen. Onder de vorige re gering was het immigratiebeleid gewoon te soft geworden. Het is nodig de iets-voor-niets-cultuur te stoppen." dering allemaal toch wat minder zwart-wit lag dan gesuggereerd. Camerons eigen persdienst heeft inmiddels bevestigd dat van de twee miljoen immigranten die sinds 2004 vanuit de nieuwe EU-lidstaten naar Engeland kwa men (onder meer Polen, Honga ren en Tsjechen) er 'slechts' 13.000 een werkloosheidsuitke ring hebben aangevraagd. Dat is minder dan 1 procent en dus niet de massa profiteurs waar ex treem-rechts nu zo luidruchtig mee schermt. daarom al enige maanden bezig om zich op dit terrein te profile ren met stevig beleid. Oppositiepartij Labour deed vori ge week al een oproep om de voor delen die Europese immigranten genieten, beter te controleren. Vi ce-premier Nick Clegg van de Lib- Dems stelde voor om visa-aanvra gers uit 'risicolanden' een waar borg van 1.000 pond te doen beta len, die ze pas teruggestort krij gen als ze het eiland verlaten. Eurocommissaris Andor ergert zich met name aan premier Came rons gehamer op het tegengaan van 'misbruik' van onder meer de Britse gezondheidszorg en over- heidstoeslagen het meest mislei dend en vertellen de cijfers een ander verhaal. „De realiteit is dat migranten uit andere EU-landen goed zijn voor de Britse econo mie", aldus Andor. „Vooral omdat ze arbeidstekorten opvullen, per persoon meer belasting betalen en minder uitkeringen aanvragen dan Britse werknemers." Pijnlijk voor Camerons uitspra ken was dat het bij nadere bestu wil strenger optreden tegen immigranten, foto Andy Rain/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7