ZEEUWS-VLAANDEREN Li J JrfSSSóFU KNRM haalt motorjacht van Westerschelde almanak Eintoetsen Kleine Viezerik steelt de show Het aantal organisatoren van feesten in West-Zeeuws-Vlaanderen stijgt snel. Het vinden van locaties is lastig. PZC op Facebook: Like en win! BENEFIETAVOND KAMELEON COED VOOR Een selectie uit tien jaar Schildersweek Domburg De Zeeuwse detailhandel zit in zwaar weer CULTUUR ZEELAND Aantal jeugdevenementen stijgt door Martijn de Koning OOSTBURC - Jongeren in West- Zeeuws-Vlaanderen hebben steeds meer mogelijkheden voor een avondje uit. Het aantal evene menten in die regio stijgt, mede dankzij het groeiend aantal jonge ren dat activiteiten organiseert. Zo hield Niels Fremouw met zijn bedrijfje Yaow! Events in februari zijn eerste jongerenfeest bij cam ping Zonneweelde in Nieuwvliet. Sebastiaan Keijmel heeft het plan opgevat om bussen vanuit West- Zeeuws-Vlaanderen naar Vlaam se disco's te laten rijden. Leerlin gen van het Zwin College organi seren, samen met dj Vizzy Vaun- ce (Vincent Corijn), sinds een half jaar regelmatig 'masterpar- ty's' in de Groese Duintjes bij Groede. De nieuwste loot aan de stam is Twizted Event van Den nis van den Wijngaert. Die was tot nu actief als dj en licht- en ge luidstechnicus, maar gaat nu ook activiteiten organiseren. De eer ste is komende zaterdag: een 4ni neties-party' in The Lane in Oost burg. Binnen een paar weken vol gen nog evenementen in Cad- zand-Bad en Breskens. Het lijkt logisch de opkomst van die nieuwe initiatieven te koppe len aan het sluiten van de populai re disco Joy in Cadzand, begin dit jaar. Dat is echter te gemakkelijk, vindt Van den Wijngaert van Twizted Event. „Wij richten ons vooral op 25-plussers, en dat is dus niet de voormalige doelgroep van Joy." Voor de feesten van Yaow! Events en de Masterparties bij de Groedse Duuntjes geldt dat wel. De organisatoren lopen allemaal tegen hetzelfde probleem aan: slechts een klein aantal bedrijven ziet er brood in om dergelijke eve nementen onderdak te bieden. „Strandpaviljoens zijn bijvoor beeld ideale gelegenheden voor een dansfeest, maar die willen de volgende dag wel gewoon om 10 uur weer open", legt Vincent Co- rijn uit. Maaike Basting van cam ping Zonneweelde erkent het pro bleem. „Wij willen anderen best de mogelijkheid bieden hier va ker zo'n evenement te organise ren, maar dan alleen in de winter, 's Zomers gaat dat gewoon niet, in combinatie met onze cam ping." Overigens heeft Corijn een besloten Facebook-groep opgezet. Organisatoren van feesten kun nen er hun evenementen op zet ten, zodat 'lege weekeinden' opge vuld kunnen worden met een ac tiviteit. Ook voorkomt het dat er activiteiten tegelijkertijd georgani seerd worden. „Want dat is na tuurlijk zonde", vindt Corijn. DINSDAG 2 april 2013 BRESKENS - De KNRM Breskens is zaterdagmiddag een stuurloos, voor Vlissingen ronddrijvend mo torjacht te hulp geschoten. De drie Belgische opvarenden had den het schip uit de winterber- ging gehaald en wilden ermee naar Blankenberge. Na enkele kilo meters varen, raakte de motor oververhit. De Zeemanshoop van de KNRM Breskens heeft het jacht naar de jachthaven van Bres kens gebracht. De eigenaar had het over 'een slechte start van het seizoen'. Tip? redactie@pzc.nl De Zeeuwse hoofdstad heeft nieuwe parkeerautomaten. Ingewikkelde ap paraten met zoveel knoppen dat die Duitse toerist al snel het spoor bijs ter raakte. Hij riep een Middelburg se voorbijganger te hulp. Die legde de man in zijn beste steenkolenduits uit dat je eerst op het ene toetsen bord het 'kennzeichen von das auto moet eintoetsen'. Vervolgens moest hij op een andere plek op de auto maat aangeven hoe lang hij wilde parkeren. De oosterbuur knikte be grijpend, maar de hulpvaardige Zeeuw slaagde er toch nog in hem in vertwijfeling achter te laten door de opmerking: „Und nog etwas. Gluckig kunnen sie gewohn mit Deutschgeld bezahlen." nieuws twfeter video TERNEUZEN - Rapper Kleine Viezerik, die vooral bekend is van zijn deelname aan het televisieprogramma Ali B op vol le toeren, sloot zaterdag bij buurthuis De Kameleon in Ter- neuzen de goede doelenactie af voor Stichting Suguru. De stichting van Hanne Liefting uit Terneuzen steunt weeskin deren in Ghana, 's Middags deden zo'n zestig kinderen mee aan een sponsorloop. Zij renden ongeveer 600 euro bijeen. De benefietavond, met dj Jam Flowww en Kleine Viezerik, bracht nog eens zo'n 1500 euro in het laatje. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 79