Derde overwinning Van Anrooy een klasse Staal in paar weken tijd apart in Nieuwdorp SPORT 13 Gelijkspel voor De Stene Brug Poortvliet net naast podium Rugbyer De Wild succesvol op EK Anita joziasse tweede op Texel Dure nederlaag voor BV Souburg KWADENDAMME Het inhaalduel in de derde divisie driebanden groot tus sen De Stene Brug en Well- se Vaert 2 eindigde in een 4-4-gelijkspel. Voor de pauze veegde Ed win Geluk namens de Goe- se ploeg de vloer aan met Ad Schenkenberg en verloor Ad Menheere met een punt je verschil van René Pijnen. Na de pauze verloor Rob van Linden van Kevin de Kok, maar zorgde Arjo Holle- stelle alsnog voor een pun- tendeling. SLEEUWIJK De 27-jarige wielrenner Raoul Poortvliet uit 's-Hee- renhoek is zaterdag vierde geworden in de Ronde van Sleeuwijk. Hij probeerde ver schillende keren een ont snapping op te zetten. Nadat in de finale twee renners het hazenpad hadden geko zen, sprong de Bevelander er achteraan. Samen met Jelmer Asjes kwam hij tot op zeven se conden van de koplopers, maar ze kregen het gat niet dicht. In de sprint voor plaats drie werd Poortvliet geklopt. GRENOBLE Tijdens het Europees kam pioenschap rugby in Greno ble heeft het Nederlands team onder achttien jaar de titel gegrepen in de B-divi- sie. Veron de Wild, afkom stig uit Wemeldinge, kreeg als invaller in diverse duels speelminuten. Oranje versloeg Letland, Oekraïne en Kroatië en kreeg geen enkele try tegen. De ploeg promoveert nu naar de A-divisie. DEN BURG Anita Joziasse uit Goes heeft maandag vriend en vijand verbaasd tijdens de Zestig van Texel. De vijftigjarige at lete van het AV'56 hield op het Waddeneiland vele jon ge vrouwen achter zich in de loop over zestig kilome ter en werd tweede. Joziasse finishte in minder dan zes uur. De basketbalsters van BV Souburg leden een dure ne derlaag tegen Pendragon in de strijd om de titel van de overgangsklasse. Samen met Pendragon en OBC heeft BV Souburg nu twee verliespun- ten meer dan koploper Waldric. In Tilburg stond het bij rust 28-19. In de slotfase vergroot te Pendragon de voorsprong en won de ploeg afgetekend met 59-41. DINSDAG 2 APRIL 2013 door Sjaak Sinke RENESSE - Wanneer Tommy Staal even over is van zijn studieadres in Apeldoorn, sleept hij de ene zege na de andere binnen. Afgelopen tijd won de uit Nieuw-Haamstede afkomstige atleet al de Kustcross in Vlissingen en de Pannenkoeken- molenloop in Haamstede. Zondag was hij de sterkste in de Run into the Sea van Renesse. Anjolie En gels-Wisse was de snelste vrouw op de zesde plaats overall. Vlissinger Remy Vasseur ging op het strand hard van start en had al snel honderd meter voor sprong. Tommy Staal, John Ravia, Arjan Beije en Dieter Colle lieten hem rustig gaan. Na vier kilome ter kreeg Staal op het schelpen pad aansluiting bij Vasseur, ter wijl de andere achtervolgers al kansloos waren. Op de laatste drie strandkilometers knokten de twee vluchters voor de zege. Staal bereikte als eerste de meet en fi nishte in 37.05 minuten. „Ik moest deze wedstrijd van mijn trainer als training zien, vandaar dat ik niet zo snel gestart ben", liet Staal weten. Vasseur volgde op elf seconden. Jo hnny Ravia, die ook al sterk was in de Trail by the Sea, finishte als derde. Dieter Colle, Arjan Beije, Arjo Verhage en de eerste vrouw Anjolie Wisse bleven allen ook onder de 40 minuten. Over twee weken gaat Staal op trainingskamp naar Duitsland en hij hoopt zich daarna te kunnen kwalificeren voor het EJK in Italië. Hij wil daar de 1500 meter of de 5000 meter lopen. door Wim de Vos NIEUWDORP - De Zeeuwse meisjes presteerden zaterdag naar behoren tijdens het jeugdtoernooi wielren nen in Nieuwdorp. In categorie 3 was Shirin van Anrooy uit Kapelle een klasse apart. Voor de jeugd van de ZRTC Theo Middelkamp was het een redelijk succesvolle dag in eigen omge ving. Op het drie kilometer lange parkoers, dat vooral door de pol ders rond Nieuwdorp liep, waren de rennertjes enthousiast. Shirin van Anrooy (dochter van de voor malige renster Marietta Zoetewei) heeft al meerdere malen aange toond met de beteren in haar cate gorie mee te kunnen. Dat resul teerde in verschillende ereplaat sen. Zaterdag voegde ze daar een overwinning aan toe. Meteen van uit de start ging ze er vandoor om het verschil met de rest alleen maar groter te maken. Maureen Arens (Kruiningen) en Aniek Adriaensens (Lewedorp) kwamen in categorie 2 op het ere podium terecht en met haar der de plaats in categorie 1 finishte Myrthe Greydanus (Dishoek) ook voorin. Bij de jongens miste Arjan Pleij (Kruiningen) op een haar na het erepodium. Na een bekeken wed strijd moest hij genoegen nemen met de vierde plaats in categorie 5- Bij de ID-renners stond er geen maat op Martijn Roest die in eer ste instantie Joannathan Duinker- ke nog even in zijn spoor wist, maar na een echte tempoversnel ling er alleen vandoorging. Tevredenheid was er vooral over de collectieve prestatie en het be houd van scherpte in de tweede helft. Scores KVK: Sander Slabbekoorn en Wibo Nieuwdorp 5, Bart Nieuwen- huijse en Yvonne Joziasse 3, Lennard Volkers, Nicole Bostelaar en Saskia Ruissen 1 Atlas-NIO 7-6. Scores Atlas: Michel Wezemer 3, Tim Dibala 2, Tommy van der Kuijl en Evi Ovaa 1 Stormvogels-DVS'69 7-18. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Niek Peene 2, Loura Kleinepier 1. Seolto-ADO 13-14. Scores Seolto: Tom Harthoorn 4, Mayella Kuizinga en Timme Provoost 3, Dennis Goede- gebuur, Wouter Harthoorn en Chris Mol 1. TOP-korfbalster Nelleke van Belzen zoekt naar een afspeeimogelijkheid in het duel met Oranje Wit. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77