Van Rossum wijst Luctor'88 de weg SPORT 9 Kwadendamme veerkrachtig en effectief DINSDAG 2 APRIL 2013 Jarco Siereveld van Arnemuiden (links) heerst in de lucht tijdens de uitwedstrijd tegen Heinkenszand. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De derby in de vier de klasse van het zondagvoetbal tussen Patrijzen en Luctor eindigde zaterdag in een gelijkspel. Beide ploegen kwamen niet tot scoren. Maandag kwam Luctor'88 beter voor de dag en werd Hulsterloo op zij gezet: 4-2. Patrijzen ging bij RIA W. onderuit: 1-0. Steen was de grote winnaar van dit paasweekeinde met twee over winningen, waaronder maandag een 3-2-zege op koploper Philippi ne. Hontenisse, dat slechts één keer in actie kwam, won met 1-0 in Sluiskil en klom hierdoor naar de eerste plaats op de ranglijst, op één punt gevolgd door Steen. On deraan de ranglijst hield IJzendij- ke de hoop op lijfsbehoud in le ven door een gelijkspel bij Hul sterloo (1-1) en een 2-1-overwin- ning op Biervliet. ZATERDAG: Patri jzen-Luctor'88 0-0: Na een moeizame start nam de thuis ploeg het initiatief wat in handen. Tot meer dan een door de doel man gekeerde inzet van Erik Jan sen leidde dit in de eerste helft niet. Ook de tweede helft was meer spannend dan goed. Pas in de slotfase toen Patrijzen er condi tioneel wat doorheen leek te zit ten, drongen de bezoekers wat meer aan. Hulsterloo-IJzendijke 1-1 (0-0). Rico Rooman 1-0, Bas Wiersum 1-1. Clinge-RIA W. 2-2 (1-0). Bert Buijs 1-0, Matthias Verhelle 1-1, Percy Ver linden 2-1, David van Passel 2-2. Biervliet-Steen 0-3 (0-1). Serge Mer- ckx 0-1, Sander van Remortele 0-2 en 0-3. MAANDAG: Luctor'88-Hulsterloo 4-2: Na af loop was trainer Nels Rijvers van de thuisploeg helder in zijn analy se. „Een goede eerste en een zwak ke tweede helft." Via twee treffers van Rutger van Rossum en één van Roy van Leeuwen, met een te gentreffer van Dieter Marin, leid de zijn ploeg halverwege comfor tabel met 3-1. Kort na rust ver zuimde Jeroen van Zee om vanaf de stip de marge te vergoten. Hier door bracht de tegentreffer van doelman Jelle van Damme uit een strafschop in de 85e minuut de spanning weer terug. Dit was echter van korte duur, want een minuut later tekende Rutger van Rossum met zijn der de van de middag voor de 4-2-eindstand. RIA W.-Patrijzen 1-0: De wed strijd kwam geen moment echt op gang, ook doordat de scheids rechter het erg kort hield. De eer ste helft leverde over en weer wat kansjes op, waarbij het alumini um voorkwam dat Jordy van Bre men de score opende namens de thuisploeg. In de slotminuut van de reguliere speeltijd werd Dean van Meirhaege matchwinnaar door de enige treffer van die mid dag aan te tekenen: 1-0. Hierin kwam ook in de lange blessure tijd geen verandering meer, waar door de vierde opeenvolgende ne derlaag met slechts één doelpunt verschil voor de bezoekers een feit was. Oostburg-Clinge 0-2 (0-0). Tijs van Peteghem 0-1, Chris Seghers 0-2. IJzendijke-Biervliet 2-1 (0-0). Mar- tijn Rijckaert 1-0, Tim Bogaart 1-1, Ar jen Quaak 2-1. Steen-Philippine 3-2 (2-1). Sander van Remortele 1 -0, Serge Merckx 2-0, Dennis de Nooijer 2-1 (strafschop), Wouter de Neijs 3-1, Randy Lauret 3-2. Sluiskil-Hontenisse 0-1 (0-0). Tom Rijk 0-1. MIDDELBURG - Kwadendamme deed in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal prima zaken. De Be- velandse equipe werd vier punten rijker. Kwadendamme-Sluis 3-3: Voor de rust opende Bennie Pladdet de score, waarna het 1-1 werd via een doelpunt van Bennie Bek. Datzelf de scenario voltrok zich ook na de rust, waarna Patrick Vinke Sluis in veilige haven leek te loodsen door een strafschop te benutten. In de laatste minuut bepaalde Eef Zuidhof de eindstand op 3-3. Groede-Kwadendamme 2-4: Groede had het beste van het spel, maar liet zich verrassen door een effectief Kwadendamme. Het werd 1-0 in de eerste helft door Ilyaz Yavuz, waarna Johan Beu lens uit een strafschop voor de 1-1 zorgde. Na de hervatting werd het eerst 1-2 via Luc Huige voordat Ya vuz uit een strafschop zijn tweede treffer van de dag mocht begroe ten. Door doelpunten van Adrie de Korte en Luc Huige trokken de bezoekers aan het langste eind: 2-4. VIJFDE KLASSE B Ondanks de tweede zege op rij voor Hansweertse Boys keek de ploeg toch niet met louter positie ve gevoelens terug op het dubbele programma. De Boys hadden aan de overwinning in de nog reste rende negentien minuten van het duel met Robur van zaterdag, graag maandag een vervolg gege ven tegen Renesse. De Schouwse ploeg kon echter geen team op de been brengen waardoor het duel werd afgelast. Hansweertse Boys-Robur 3-2: De thuisploeg beperkte zich tot het verdedigen van de 3-2-voorsprong, die al eerder was opgedaan. Volharding-WW'67 0-2: Half september werd Volharding in Woensdrecht nog met dubbele cij fers naar huis gestuurd. Zaterdag hadden de lijstaanvoerders het moeilijker in Ovezande. Pas in de 35e minuut opende Brian Jaspers de score, waarna de beslissing in de slotfase viel door een treffer van Simon van Velthoven. Robur-NSV 1-3: Voor rust was Ro bur duidelijk sterker, maar de ploeg kwam via Dennis Catsman slechts eenmaal tot scoren: 1-0. Halverwege de tweede helft stond de muur bij een vrije trap niet goed opgesteld en schoot Marinus Knoops de 1-1 binnen. Nadat de thuisploeg uit een opgelegde kans verzuimd had opnieuw een voor sprong te nemen, was het even la ter via Dennis Mol aan de andere kant wel raak: 1-2. Kort voor tijd bepaalde Marinus Knoops de eind stand op 1-3. Vivoo-Volharding 6-2: Via tref fers van Michael Jeurissen (2x), Da ve de Crom, Bono Harren en San- der Oerlemans stond het na een uur 5-0. Robin Stroeks en Jeroen Boer deden iets terug namens Vol harding (5-2), maar het slotak koord was voor Dennis Gillesse. Vosmeer-Odio 1-5: Omdat de be zoekers slordig met de kansen om gingen kon Jeffrey Kruf kort voor rust de score openen: 1-0. Mitchell Elenbaas tekende echter nog voor de pauze de gelijkmaker aan (1-1). Dezelfde speler bracht in de 55e minuut ook de 1-2 op het bord. De laatste tien minuten van de wed strijd leverden via Albert van der Kooij, Koen Mechielsen en Mark Mosch (eigen doelpunt) drie tref fers op voor Odio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73