Dosko kraakt Vlissingen RCS pakt vier punten in paasweekeinde SPORT 7 II. We moeten oppassen dat er geen andere krachtvelden gaan spelen _d EP DINSDAG 2 APRIL 2013 Coes-verdediger Rick de Punder (rechts) beschermt de bal in het verloren duel met EHC. foto Willem Mieras de niet anders uit", vond De Nooijer na de dubbele nederlaag. „We hebben het nog allemaal in eigen hand. We moeten oppassen dat er geen andere krachtvelden gaan spelen. We hebben nu een aantal keren verloren, maar moeten niet naar elkaar gaan wij zen. Daarmee helpen we elkaar niet. Iedereen weet wat hij moet doen en dat moet hij gewoon doen. We zijn nu teleurgesteld, maar daarin moeten we niet blij ven hangen." Dat was makkelijker geweest als bijvoorbeeld Robin de Pagter maandagmiddag twee minuten voor het einde bij een 2-1-ach- terstand de bal wél goed had geraakt vlak voor het EHC-doel. Maar ja, dat was kwaliteitspech. Gérard de Nooijer VLISSINGEN - VC Vlissingen heeft voor het eerst in het kalenderjaar 2013 weer eens gewonnen in de eerste klasse C. Zaterdag - kwam de formatie van Karl Vergouwen vier keer tot scoren in de thuis wedstrijd tegen BW Den Bosch. Maandag verloor de ploeg de uit wedstrijd van nummer twee Dos ko. Sinan Coban was zaterdag op schot voor zijn ploeg, maar zijn kwaliteiten kwamen twee dagen later minder uit de verf. Coban heeft bij VC Vlissingen als aanvalsleider een duidelijke taak omschrijving. De Terneuzenaar wordt door de verdediging inge speeld, houdt de bal vast en laat de middenvelders aansluiten. Wanneer hij de bal naar zijn me despelers terug heeft gekaatst, kiest hij zelf positie in het zestien metergebied. In de wedstrijd tegen BW werk te deze manier van spelen uitste kend. De spits kwam twee keer tot scoren tegen de ploeg uit Den Bosch. Maandag ging deze speel wijze niet op. „We hadden een off-day", zei Coban na afloop. „Dosko zette onze ploeg goed on der druk en daardoor kon de ver dediging mij niet goed bereiken. De eerste helft ging het nog aar dig, maar de tweede helft werd ons spel minder. Toen we met tien man kwamen te staan (Ferry Alfons kreeg een rode kaart), kwa men we helemaal niet meer in ons spel." Dosko-Vlissingen 3-0 (0-0). 61. Mar vin Bedaf 1-0, 63. Mesut Kartal 2-0, 67. Mesut Kartal 3-0. Scheidsrechter: Rogier Schomaker (Maasdijk). Gele kaarten: Thomas Ragut, Jonathan Con- stancia, Said Bouzambou (VC Vlissin gen). Rode kaart: 62. Ferry Alfons (VC Vlissingen). Aantal toeschouwers: 110. Vlissingen-BW 4-1 (0-0). 64. Arjan Human 1-0, 66. Sinan Coban 2-0, 73. Mohammed Majaite 2-1, 75. Sinan Co ban 3-1, 89. Said Bouzambou 4-1. Scheidsrechter: Henk van Bekkum. Ge le kaarten: Jonathan Constancia en Benjamin Verwest (Vlissingen), Ma- rouane Bouchti en Sjeffie van Esch (BW). Aantal toeschouwers: 60. MIDDELBURG - RSC beleefde een prima paasweekeinde. De ploeg van trainer Romeo van Aerde ver sloeg Sarto met 3-1 en speelde met 0-0 gelijk tegen WSC. Door de zege op Sarto kwam er een einde aan reeks van vijf nederlagen. Ter- neuzen en Axel hielden elkaar in de Zeeuws-Vlaamse derby in even wicht. Het duel eindigde maandag in 1-1. Zowel Terneuzen als Axel ging za terdag onderuit. Terneuzen ver loor op eigen veld met 1-0 van SC 't Zand, terwijl Axel met 6-1 zwaar klop kreeg van BSC. Aar denburg verloor zaterdag met 3-0 van WSC. Maandag haalde de West-Zeeuws-Vlaamse ploeg een punt bij SC 't Zand een punt. In Tilburg werd het 1-1. Aardenburg blijft hekkensluiter maar is nog niet kansloos in de strijd tegen de gradatie. ZATERDAG: Terneuzen-'t Zand 0-1: Een zeer matige eerste helft brak Terneu zen op tegen de ploeg uit Tilburg. Rens van den Hout maakte in de 39e minuut de enige treffer. In de tweede helft pakte Terneuzen de zaken energieker op, had een over wicht, maar kwam niet tot echt uitgespeelde kansen. BSC-Axel 6-1: Bij Axel was de spoeling nog dunner dan de voor bije weken vanwege schorsingen van Marco Plasschaert en Meivin Niemantsverdriet alsmede de af wezigheid van Rick Klasen. Jeroen de Vlaming opende de sco re en Ricardo Mannie maakte de 2-0. Na rust maakten achtereen volgens Steven van Ginderen, Da niël Dekker, Matteo Castro en Mi chael Ubbink het halve dozijn tref fers voor BSC vol. Soufian Doorns redde de eer. WSC-Aardenburg 3-0: Een onge lukkige handsbal van Michiel Leij- te leverde in de vijfde minuut een strafschop op voor WSC. Jamie Pennings benutte dit buitenkans je. Nog voor rust maakte Guus Beerens er 2-0 van. In de tweede helft bracht Roel Duquesnoy in de 53e minuut op 3-0. Sarto-RCS 1-3: De Tilburgers kwa men op voorsprong via een treffer van Samir Medic. Len Eversdijk bracht de stand weer in even wicht uit een strafschop. Al snel in de tweede helft bezorgde Mou- rad Bobouh de Walcherse ploeg een 2-1-voorsprong. Darren Joosse bezorgde de Souburgers na een uitval een 3-1-voorsprong. MAANDAG: SC 't Zand-Aardenburg 1-1: Voor de rust had de thuisploeg voor deel van de wind in de rug. Daar door was het niet onlogisch dat SC 't Zand op voorsprong kwam via Rens van den Hout, zaterdag ook al trefzeker tegen Terneuzen. De Tilburgers zagen ook een kop bal op de paal belanden. Niek van Sprundel bezorgde Aar denburg een punt. Uit een indirec te vrije trap in het strafschopge bied lepelde hij de bal over de vij andelijke muur in het doel. Ver der had Aardenburg pech dat een handsbal van 't Zand op het mo ment dat Van Sprundel was door gebroken slechts met geel werd bestraft. Ook kreeg de aanvaller geen strafschop toen hij in de zes tienmeter onderuit werd getrok ken. WSC-RCS 0-0: Een duel dat wei nig spektakel bood. RCS-trainer Romeo van Aerde had gekozen voor een behoudend concept. „En dit weer omdat we net als zater dag tegen Sarto zes man misten. Dan moet je reëel zijn en geen on nodige risico's nemen." RCS gokte op een uitval. Die tac tiek was in de blessuretijd na de rust bijna succesvol. Een fraai schot van Len Eversdijk kon ech ter ternauwernood tot een corner worden verwerkt. „Het was zeker geen zo'n fraaie wedstrijd om te zien. Maar toch wil ik de jongens complimenteren met hun werk lust en gedisciplineerde spel", ver klaarde Van Aerde. Terneuzen-Axel 1-1: De laatste streekderby tussen Terneuzen en Axel gold zeker niet als het meest spectaculaire duel in de historie van de rivaliserende clubs. Met het 1-1-resultaat konden Terneu zen als Axel uiteindelijk vrede hebben. Dominique Verlinde scoorde acht minuten voor tijd uit een straf schop de gelijkmaker voor Terneu zen, nadat Maik de Wolf Axel in de eerste helft op een o-i-voor- sprong had gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71