CPC Vlissingen steeds verder in de problemen Terneuzense Boys blijft erin geloven Smerdiek legt zich neer bij het onvermijdelijke I HOOFDKLASSE B ZONDAG 6 SPORT Goes richt zich op een plaats in de nacompetitie na dubbele nederlaag in het paasweekeinde. MIDDELBURG - GPC Vlissingen raakt in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal steeds dieper in de pro blemen. De Walcherse club had ge hoopt dit weekeinde punten te pak ken, maar greep overal naast. Zater dag was titelkandidaat LRC met 1-0 te sterk en maandag ging de uitwedstrijd tegen Heerjansdam verloren: 3-1 GPC staat met nog vijf wedstrij den voor de boeg op de twaalfde plaats. Het is een plek die recht geeft op nacompetitie. Het ver schil met de degradatieplaatsen dertien en veertien is echter klein. Altena staat op één punt van GPC, het verschil met Terneu- zense Boys is zes punten. LRC-GPC Vlissingen ï-o: GPC speelde aardig, maar kwam ander maal niet aan scoren toe. „Dat is het hele seizoen al het verhaal. We deden tegen een titelkandi daat goed mee, maar stonden toch met lege handen", stelde GPC-trainer Michel Leonhart. De Walchenaren haalden de rust met o-o. In de tweede helft kreeg de ploeg goede mogelijkheden via onder anderen Davy van Geers- daele, Remon de Vlieger en Björn Ronde. Een treffer van Ronde werd voor rust afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel. In een soortgelijke situatie schoot LRC jn de vijftigste minuut via Arie van Houwelingen wel raak. Heerjansdam-GPC Vlissingen 3-1: De bezoekers hadden weinig in te brengen tegen de Zuid-Hol landse opponent. GPC Vlissingen kwam op achterstand door een doelpunt van Jeroen Wolf. Menan- cio Weeda bezorgde GPC Vlissin gen de gelijkmaker. Na de rust be sliste Heerjansdam de wedstrijd via treffers van Michel Verkaik en Andro Franca (strafschop). TERNEUZEN - Terneuzense Boys be haalde zaterdag een knap 1-1-ge lijkspel tegen Oranje Wit in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal. Daardoor veroverde de hekkenslui ter voor de derde keer op rij een punt. Terneuzense Boys-Oranje Wit 1-1: Trainer Eddy van der Hooft sprak over een knappe teampresta tie. „We spelen iets compacter dan voordien." In een evenwichtig eerste helft waren er goede mogelijkheden voor Evert-Jan van Opdorp, Ruud Hoogesteger en Tim Faassen. In de tweede helft was Terneuzense Boys iets sterker. Toch kwam Oranje Wit na ruim een uur op voorsprong uit een gemakkelijk gegeven strafschop. Boys-doel man Dennis Rijnberg keerde de inzet van Ferdi Yilmaz nog, maar Jeffrey Monster schoot in de re- MIDDELBURG - Smerdiek ging in de hoofdklasse van het vrouwenvoet bal onderuit. De ploeg verloor met 3-1 van SSS. Degradatie komt nu wel heel dichtbij. Oostkapelle pak te zaterdag een punt tegen HTC uit Zwolle en verloor maandag met 1 -0 van SV Zwolle. Smerdiek-SSS 1-3: In het eerste bedrijf waren de bezoekers uit Klaaswaal veel feller en kwam het door twee misverstanden op een o-2-voorsprong. De ploeg van Wim Scherpenisse belegerde in de tweede helft het vijandelijke doel en creëerde legio kansen. Het vizier van de spitsen stond echter niet scherp en alleen Cori- na Luijks slaagde erin om een bal voorbij de keepster te krullen. Hierna nam Smerdiek nog meer risico's. Bij een counter uit het boekje werd het echter 1-3. „Na de Kwaliteitspech breekt Goes op door Rudy Boogert bound raak. Yilmaz zorgde vervol gens voor vuurwerk. Hij bleef in de 81e minuut mekkeren na een gele kaart, waarna hij zijn tweede gele kaart kreeg en met rood moest vertrekken. De arbiter be sloot tot een korte afkoelingspe riode. Dat deed Terneuzense Boys goed. Marco Faassen bezorgde zijn ploeg een punt uit de rebound van een schot van de ingevallen Jeroen Maas. In de slotfase ont snapte de thuisploeg aan neder laag toen Van Opdorp een vrije trap keerde op de doellijn. Drie gelijke spelen op rij geven de burger moed. „Ikzelf en de jon gens hebben ons nog niet neerge legd bij degradatie", zei Van der Hooft. Ibrahim Eryürük verlaat Terneu zense Boys. De middenvelder liet zaterdag een goede indruk achter. Hij vertrekt naar Willem II. BREDA/GOES - Goes heeft last van kwaliteitspech. Trainer Gérard de Nooijer moest er zelf om lachen, maar zijn verbale vondst dekte wel de lading. Je kunt het pech noemen dat Goes dit weekeinde tweemaal met 2-1 verloor in de hoofdklasse van het zondagvoet bal. „Het hadden ook twee of zelfs vier punten kunnen zijn", vond De Nooijer. Maar dat dat niet gebeurde, kan je ook aan een gebrek aan kwaliteit toeschrijven. „Het is een combinatie van die twee", concludeerde De Nooijer. „Kwaliteitspech dus." Voorbeelden waren er te over in het dubbelweekeinde van Goes. In de zaterdagavondwedstrijd bij Baronie bijvoorbeeld. Een 1-1-ge- lijkspel leek binnen in Breda. Maar in de vierde minuut van de blessuretijd (pech) ging het als nog mis. Een aanvechtbare (pech) vrije trap bij de zijlijn vormde de inleiding van de winnende Baro nie-treffer. Maar waarom kreeg Goes die vrije trap maar niet weg gewerkt uit het eigen strafschop gebied? Omdat de ploeg te weinig over-mijn-lijk-spelers heeft. En dat is kwaliteit. De Nooijer constateerde maandag middag thuis tegen EHC hetzelf de euvel. „We missen power", zei hij. Op het middenveld bijvoor- KARAKTERISTIEKEN Zaterdag. Baronle-Goes 2-1 (0-1). 20. Wouter de Craene 0-1, 68. Ja- mie Kankam 1-1 (strafschop), 90+4. Jamie Kankam 2-1. Scheids rechter: G. d'Onorio (Hoorn). Gele kaart: Tom Janssen (Baronie), Sherief Tawfik en Milton Roemera- toe (beiden Goes). Aantal toe schouwers: 150. Goes: Matthew Lentink; Sherief Ta wfik, Gert Jan van Leiden, Wouter de Craene (46. Milton Roemera- toe), Rick de Punder; Ray Kroon, Thijs van den Dries, Rob Schal- koort, Lorenzo de Groot; Dangelo Martien (70. Robin de Pagter), Josi- mar Pattinama. Maandag. Goes-EHC/Heuts 1-2 (0-0). 63. Pascal l'Abee 0-1, 75. Bastian Weiser 0-2,81. Josimar Pattinama 1-2. Scheidsrechter: N. Tunnissen (Venray). Aantal toe schouwers: 250. Goes: Matthew Lentink; Sherief Ta wfik (73. Milton Roemeratoe), Gert Jan van Leiden, Shannon Braafhart, Rick de Punder; Ray Kroon, Thijs van den Dries, Rob Schalkoort (39. Robin de Pagter), Lorenzo de Groot (73. Niels Paar- dekooper); Dangelo Martien, Josi mar Pattinama. beeld. De ruit die het deze Pasen moest doen, functioneerde in bal bezit bij vlagen goed. Een kantte kening daarbij is de drang van Ray Kroon en Lorenzo de Groot om de beslissende, te moeilijke pass te geven. Maar bij balverlies was eigenlijk alleen Thijs van den Dries voor de tegenstanders een onneembare horde. Kwestie van kwaliteit. Pech had Goes in beide duels in de afwerking. Of is dat ook een kwaliteit? Tegen Baronie kreeg Van den Dries in de slotfase, toen Goes behoorlijk onder druk stond, dé kans op 1-2. Hij raakte de bal echter maar half. Tegen EHC was het nóg schrijnender. Voor rust had Dangelo Martien er twee kunnen maken met verra derlijke afstandsschoten, een schot en een kopbal van Sherief Tawfik werden gekraakt en een knappe rush van Rick de Punder werd net voor of net achter de lijn (pech?) weggewerkt. Het waren wedstrijden van net-niet voor Goes, zoals het er dit seizoen al meer heeft meege maakt. Zes duels voor het einde van de competitie heeft de ploeg daardoor een achterstand van acht punten op een veilige plaats. In de bestuurskamer en in de kleedkamer hebben ze zich al neergelegd bij een plaats bij de laatste vier. „We moeten gewoon twee ploegen onder ons houden", aldus De Nooijer. Dan volgt na competitie voor lijfsbehoud. En wellicht wordt de regeling soepe ler, omdat verschillende clubs wegvallen door een overstap naar het zaterdagvoetbal (topklasser FC Lienden en de hoofdklassers Argon, SC Feyenoord en FC Hil versum). „De wereld ziet er na dit weekein- hoopgevende overwinning van vo rige week is dit weer een grote domper", zei coach Wim Scherpe nisse. „We kregen enorm veel kan sen, maar maakten geen doelpun ten. Ik ga er vanuit dat we vol gend jaar weer in de eerste klasse spelen." Na het debacle van vorige week te gen Smerdiek (3-0-nederlaag) had Oostkapelle wat goed te maken. Dat lukte zaterdag. HTC werd op een 3-3-gelijkspel gehouden. Sha- mila Hamers (vrije trap), Mindy Hengst en Marieke Kwast waren de doelpuntenmakers. Maandag was Oostkapelle gelijk waardig aan SV Zwolle, maar toch leed de Walcherse ploeg een ne derlaag. Het werd 1-0. „We hebben goed gespeeld en we kunnen ons nu richten op de na competitie", zei coach Irma de Witte. Terneuzen-aanvaller Can Kiran laat Marco Piasschaert zijn hielen zien. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70