r GROOT-BRITTANNIË Brussel waarschuwt Britse premier voor 'xenofobie'. UKIP Tijgt Conservatieven in de nek. 6 BUITENLAND Van 94$,- voor 799,- p.p. Van voor 499,- p.p. Van 3€!§,- voor 349,- pp Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 'Prins' berooft Nederlander supervoordelige busreizen €40,- Gratis brochure 2013 Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: Het moet duidelijk zijn: we hebben geen gratis International Health Service Vrouwelijke toeristen mijden India Drie doden door lawine in Noord-ltalië Doden in China door vogelgriep Birma heeft weer vrije kranten effeweg.nl Sicilië en Zuid-ltalië 15 daagse busreis - Vertrek op 29 april, 30 sept, 14 okt hortmg r€300,- Inclusief: 14 overnachtingen 14x ontbijt 13x diner Stadswandeling/-rondrit Flo rence en Rome o.l.v. een gids 1 Boekcode nu Nederlands sprekende gids op dag 5, 7 en 11 Begelei ding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €150,- korting per persoon op vertrekdata 29 april!' Rondreis Noorwegen 11 daagse busreis - Vertrek op: 10,24 mei, 5 juli, 2,16,30 aug, 20 sept Porting Inclusief: 10 hotelovernachtin gen 10x ontbijt 10x diner Bootovertochten Stadsrond- Boekcode nu rit Oslo o.l.v. een gids Boot tocht Geirangerfjord Begelei ding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €50.- korting per persoon op vertrekdata 10 en 24 mei!' Bijvoorbeeld 10 mei: V£m VOQr 899,- p.p. Toscane: Pisa, Florence en Elba 11 daagse busreis - Vertrek op: 26 april, 10,24 mei, 7,21 juni, 19 juli, 2,16,30 aug, 20 sept, 4 okt r2<>0.- Per,. Boekcode1114 Inclusief: 10 hotelovernach tingen 10x ontbijtbuffet 10x diner Welkomstdrankje Stadswandeling Florence o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €100,- korting per persoon op vertrekdatum 10 mei!' 8 daagse busreis - Vertrek op: 17 mei, 7,21 juni, 26 juli, 23 aug, 13 sept, 19 okt korting per p.,*. Boekcode 1 Inclusief: 7 hotelovernachtin gen 7x ontbijtbuffet 7x diner Welkomstdrankje Gebruik sauna Stadwande- ling -tour Dresden, Leipzig, Erfurt o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €40.- korting per persoon op vertrekdatum 17 mei!" Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b. v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,-reserveringskosten per boeking. "Gebruik tijdens het boeken boekcode 1114 en uw korting wordt automa- Jj. /fKjfifl tisch verrekend. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt tot 0904-2013 'sei Sch o Fietsreizen o Stedenreizen o Excursiereizen Naam Adres PostcodePlaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 ZG Nieuwleusen dhr/mevr Cameron biedt op door onze redactie buitenland BRUSSEL/LONDEN - David Came ron is door Brussel op de vingers getikt vanwege zijn forse uithaal naar migranten uit andere EU-lan- den. Net als Mark Rutte moet ook de Britse premier over zijn schou ders kijken om niet rechts te wor den ingehaald door de PW-ach- tige United Kingdom Independen ce Party (UKIP). Camerons spraakmakende immi- gratiespeech (zie rechts) blijft na galmen. Het Franse Front Natio nal (FN) prees de Britse premier. Cameron zou 'een taboe' hebben doorbroken. „Tijdens groeiende werkeloosheid en oplopende te korten wordt het urgent prioriteit te geven aan onze landgenoten in banen, huisvesting, uitkeringen en gezondheidszorg", aldus Louis Aliot, vice-voorzitter van het FN. De man wiens snel groeiende ach terban Cameron nog de meeste zorg baart: Nigel Farage, leider van de nationalistische United Kingdom Independence Party (UKIP), dacht er het zijne van. „Niet alleen leent hij onze poli- Premier David Cameron tiek. Hij steelt ook onze sound bi tes. Wij zeggen al jaren dat de Na tional Health Service (de gratis na tionale gezondheidszorg, redac tie) een International Health Ser vice is, dus ik neem aan dat dat als een compliment aan ons is be doeld." Europees Commissaris Laszlo An- dor (Werkgelegenheid en Sociale Zaken) was afgelopen weekend toch weinig complimenteus over Camerons spierballentaai. Die was 'onverantwoord', aldus An- dor in een interview met de Brit se zondagskrant The Observer. Feit is dat David Cameron zich zorgen maakt over zijn eigen toe komst. Sinds de Conservatieve Partij een electoraal pak slaag kreeg bij deelverkiezingen in East- leigh - een maand geleden -, is de taal van de premier zich aan het verharden. De immigratiespeech in Ipswich was daarvan wel het meest uitgesproken voorbeeld. De Tories voelen de hete adem in de nek van de nationalistische Farage en diens UKIP. Die PW-achtige aoti-Europapartij werd tweede in Eastleigh - achter de Liberalen - met 27,8 procent van de stemmen; meer dan de Conservatieven die niet verder kwamen dan 25,3 procent. De in haalmanoeuvre over rechts zorg de voor paniek in conservatieve rangen. Camerons eigen positie staat ter discussie. Zozeer dat de premier nu zou 'toegeven aan een xenofobische reflex', aldus euro commissaris Andor. Niet helemaal toevallig kwamen Camerons stevige woorden aan de vooravond van de zogeheten Common Sense Tour (de Gezond De Britse premier David Cameron Verstand Tournee) van Nigel Fara ge. De voormalige beurshandelaar die kanker overwon ontpopt zich als de grote stemmenrover van de Conservatieve Partij. Farage begint vandaag aan een soort Tiendaagse Veldtocht waar in hij 36 bijeenkomsten houdt, in stad en land. Soms wel vijf op een dag. Ze worden allemaal druk be zocht. Want uit peilingen in Groot-Brittanië blijkt dat immi gratie een van de thema's is die de Britten het meest zorgen baart. Ook andere politieke partijen zijn DUBAI - Een Saudische nep prins, compleet met gevolg, heeft in Dubai een Nederland se goudhandelaar beroofd en mishandeld. Dat hebben media in het emiraat gisteren gemeld. De rechter hoorde het verhaal aan over de beroving, die in fe bruari zou hebben plaatsgevon den. De goudhandelaar zou uren zijn vastgehouden in een prestigieus hotel en zijn gesla gen met een riem en een hou ten staaf. Ook zou hij met zijn hoofd op tafel zijn geduwd, om dat hij geen respect voor de 'prins' zou hebben laten blij ken. De Nederlander werd daar na meegenomen naar een flat woning elders. Daar zou de 'prins' hebben geprobeerd zich aan hem te vergrijpen voor een draaiende camera. De Nederlan der wist te ontsnappen. NEW DELHI Vrouwen annuleren vakantierei zen naar India, zo blijkt uit onder zoek van de Indiase Kamer van Koophandel. Het aantal bezoek sters is met 35 procent gedaald sinds de wereldschokkende groepsverkrachting van een India se studente en andere aanvallen op buitenlandse toeristes. BOLZANO Door een lawine zijn maandag middag in de Noord-Italiaanse re gio Alto Adigetwee Italianen en een Duitser omgekomen. Een vierde alpinist wordt vermist. De slachtoffers maakten deel uit van een groep die een tocht maakte in het gebied rond de bijna 4000 me ter hoge Ortlerberg. SHANGHAI In de Chinese stad Shanghai blijken twee mannen van 27 en 87 jaar overleden aan een va riant van het vogelgriepvirus die nooit eerder is overdragen op mensen, meldde het staats- persbureau Xinhua gisteren. De mannen overleden uiteinde lijk aan longontsteking. N AYPYIDAW Voor het eerst in bijna 50 jaar konden inwoners van Myan mar weer een krant kopen die niet door de staat is gecontro leerd. Het staatsmonopolie ver liep gisteren en er verschenen vier nieuwe kranten. Tot voor kort waren Birmese journalis ten de minst vrije ter wereld. ril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6