Run into the Sea Scaldina veroordeeld tot nacompetitie Forza bereikt bekerfinale SPORT 13 Zierikzee opent met overwinning Op Forza staat geen maat Vierde plaats Anna Jendrusch DINSDAG 2 APRIL 2013 MIDDELBURG De tennissers van Zierikzee openden met een 4-2-zege op Game'78 in de hoofdklas se. Jasper Smit won op 3 in drie sets van Clingenaar Ro bin de Witte, terwijl captain Ronald van Slooten Niek de Koster met ruime cijfers be dwong. Aanvoerder Tom Huis van de Zeeuws-Vla mingen versloeg met twee keer 6-3 Pieter Boot. Ook Alexander Bauwens was suc cesvol (in drie sets) voor de Clingse equipe ten koste van Ike Joziasse. Cruciaal voor de eindzege van het Schouwse team was het dub bel Boot/Van Slooten. GROOT-AMMERS De volleybalsters van Forza zetten in een inhaalduel in de promotieklasse A de pri ma reeks voort. Forza ver sloeg WIK/Univé met 0-4, waarmee de derde maxima le zege op rij werd geboekt. Forza totaliseerde uit de laat ste vijf wedstrijden negen tien punten. In Groot-Am- mers stond er geen maat op het spel van de Schouwse volleybalsters, die vanaf het eerste fluitsignaal het initia tief namen. Dat leidde tot vier afgetekende setzeges: 13-25,15-25,12-25 en 15-25. VLISSINGEN Delta Sport-turnsters Anna Jendrusch (2e divisie pupil 1) is vierde geworden bij het Moreau Gymnastics in Vlis- singen. Romy Reintjens (2e divisie jeugd) behaalde een knappe vijfde plaats. Samant- ha Steenbakker werd elfde nadat ze op brug viel. Dat overkwam ook Ann-Li Sloot- maker in de 2e divisie pupil 2; ze werd achtste. Lisa Pad mos (2e divisie junior) werd veertiende. TOP-korfbalster Nelleke van Belzen zoekt naar een afspeelmogelijkheid in het duel met Oranje Wit. foto Lex de Meester en Dieter Colle lieten hem rustig gaan. Vasseur passeerde als eerste het keerpunt op de landtong onder toeziend oog van Neptunes, die met zijn voeten in het ijskoude water stond toe te kijken. Na vier kilometer kreeg Staal op het schelpenpad aansluiting bij Vasseur, terwijl de rest van de ach tervolgers al lang kansloos waren. Op de laatste drie strandkilome- ters knokten de twee vluchters voor de zege. Staal bereikte als eer ste de meet en finishte in 37.05 minuten. „Ik moest deze wed strijd van mijn trainer als training zien, vandaar dat ik niet zo snel gestart ben", liet Staal weten. Vasseur volgde op elf seconden. Jo hnny Ravia, die ook al sterk was in de Trail by the Sea, finishte als derde. Dieter Colle, Arjan Beije, Arjo Verhage en de eerste vrouw Anjolie Engels bleven allen ook onder de 40 minuten. Vanaf zijn jeugd is Staal al een ta lent, die na een dipje bij zijn groei- spurt uitstekend is teruggeko men. Door zijn studie fysiothera pie kan hij in Apeldoorn trainen met een aantal sterke jonge atle ten. Over twee weken gaat Staal op trainingskamp naar Duitsland en hij hoopt zich daarna te kun nen kwalificeren voor het EJK in Italië. Hij wil daar de 1500 meter of de 5000 meter lopen. Vasseur, die in training is voor het EK duatlon in Horst op 21 april, ver trok na de finish voor veertig ki lometer op de fiets naar Vlissin- gen. Voor winnares Anjolie Engels was deze loop een leuk tussen doortje: „De hond vindt het leuk op strand en ik doe dit liever dan alleen trainen." Vorige week pak te ze nog brons bij de masters 35 op NK halve marathon in Venlo. Marlies Kort kwam niet in actie in Renesse. MIDDELBURG - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Scaldina heeft zijn laatste wedstrijd in de hoofdklasse met 7-3 verloren van TIOS'51 uit Tilburg. Er zal nu in de nacompetitie gestreden wor den voor een goede kans op lijfsbe houd. Tegen de Tilburgers zorgden het dubbelspel en twee enkelpartijen van Koen van Velthoven voor de punten aan Zierikzeese kant. Van Velthoven versloeg Ramon Clij- sen en Ger van Huiten in vijf ga mes en moest alleen zijn meerde ren erkennen in Leon van Riel. Tristan Benschop kwam onfor tuinlijk niet tot scoren. In ver scheidene games kon hij een gro te voorsprong niet vasthouden en ook verloor hij nipt met twee pun ten verschil in de vijfde game van Van Huiten en Van Riel. Invaller Floris Dijkers kon niks uitrichten. Als vervolg van de reguliere com petitie zal nu onderling met Mid delburg 3 en Red Star '58 2 gestre den worden voor de betere kan sen op lijfsbehoud op het hoogste afdelingsniveau. Kerkwerve-Big Smash 2 8-2: Stof fel van de Wekken, Robin Kool en invaller Jos Lindeman trokken van leer tegen Big Smash 2. De eerste drie partijen werden alle maal in vijf games beslist en steeds trok Kerkwerve aan het langste eind. De dubbel was ech ter voor Big Smash, Toen Jos Lin deman vrij kansloos verloor van Leo van Rheenen was het opeens 3-2, maar de koek was toen op voor Big Smash. Kool en Linde man hadden daarvoor nog wel vijfgamers nodig. DORDRECHT - De volleyballers van Forza hebben zich geplaatst voor de bekerfinale van het district Zuid. De Schouwse mannen re kenden in Dordrecht in een vijfsetter af met het tweede team van Triade/VCT: 3-2 (25-15, 25-27, 25-12, 17-25, 15-9). De bekerfinale wordt op Hemelvaartsdag in Ven lo gespeeld. Forza begon tegen de belangrijk ste titelkandidaat van de promo tieklasse C ijzersterk. Na een over tuigende overwinning in de eer ste set volgde een boeiende wed strijd, waarin Forza in de tweede set tot twee keer toe een setpunt verspeelde. De Schouwse forma tie draaide in de derde set als een trein, maar moest vervolgens toe staan dat de Tilburgse reserves door winst in het vierde bedrijf opnieuw langszij kwamen. In de beslissende set was Forza de sterk ste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63