v- TA\ Lorenzo van Trijp staat er 0 Hoek beleeft een bijna perfect weekend. Na het duel met RWH 1 -1wordt ten koste van Baronie (4-1de halve finale van de beker bereikt. Ha 10 SPORT TEVREDEN NA PAASWEEKEINDE KARAKTERISTIEKEN y\ Hoek blijft op twee fronten door Barry van der Hooft RIDDERKERK/HOEK - Twee overwin ningen; dan zou het weekend voor Hoek helemaal geslaagd zijn geweest. Dat was nu niet het ge val, maar de zaterdag-hoofdklas ser kon wel tevreden terugkijken op twee wedstrijden in drie da gen tijd. Dankzij het gelijkspel in Ridderkerk blijft deelname aan de nacompetitie nog steeds mogelijk en de club weet nu al dat het vol gend seizoen meedoet aan de lan delijke KNVB beker. Dat ticket werd bemachtigd, dankzij een klinkende zege op een onthut send zwak Baronie: 4-1. De laatste klus bleek achteraf mak kelijker dan verwacht. Zondag hoofdklasser Baronie - zaterdag avond nog met 2-1 te sterk voor Goes - zou een taaie tegenstander zijn. Het jonge team uit Breda spartelde echter alleen in de ope ningsfase een beetje tegen. Hoek kwam vervolgens door twee iden tieke situaties aan twee doelpun ten. De bal werd twee keer de diepte in geramd en Guillaume Clinckemaillie zag er beide keren wel iets in. De eerste keer, na 22 minuten, leek hij de bal te verlie zen maar schoot hij uit de draai alsnog fraai raak (1-0). Een kwar tier later ging hij over het been Hoek-Baronie 4-1 (3-0). 22. Guil laume Clinckemaillie 1-0, 37. Jorrit D'Haeseleer 2-0,45. Raymond Wolff 3-0, 50. Raymond Wolff 4-0, 88. Jamie Kankam 4-1. Scheids rechten B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Guillaume Clinckemail lie (Hoek), Jamie Kankam, Jimmy Baks, Benjamin van Wanrooy en Jordi Nijs (allen Baronie). Aantal toeschouwers: 200. Hoek: Stijn van der Kelen; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie reveld, Thomas van den Houten (59. Tim de Meersman); Reguillo Vandepitte, Alain van Mieghem; Raymond Wolff (71. Urvin van He kelen), Jorrit D'Haeseleer, Thomas van Renterghem; Guillaume Clin ckemaillie (59. Wesley Mieras). RWH-Hoek 1-1 (0-0). 72. Roel van Rixoort 1-0 (strafschop), 90+2. Jorrit D'Haeseleer 1-1 (straf schop). Scheidsrechten G. Gils (Winscho ten). Gele kaart Jordy van Dam, Jacob van den Belt, Frank Karre man (allen RWH) en Fabian Wilson (Hoek). Aantal toeschou wers: 650. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Lionel Fitsch (83. Wesley Mie ras), Giovanni Siereveld, Thomas van den Houten; Reguillo Vande pitte, Alain van Mieghem; Ray mond Wolff (83. Urvin van Heke len), Jorrit D'Haeseleer, Thomas van Renterghem (77. Tim de Meersman); Guillaume Clincke maillie. van verdediger Jamie Kankam. De toegekende strafschop werd door Jorrit D'Haeseleer benut. Op slag van rust schoot Raymond Wolff de 3-0 binnen, tot woede van al les en iedereen bij Baronie. Wolff ging door, terwijl een verdediger van de Brabanders geblesseerd op de grond lag. Het leverde meteen na de derde treffer een opstootje en twee gele kaarten op, maar het- was ook meteen het laatste brand- haardje van de middag. Wolff maakte er vijf minuten na rust 4-0 van, waarmee het duel definitief beslist was. Pas in de slotfase kon Kankam er nog 4-1 van maken. Wolff was op dat mo ment al gewisseld. De Vlissinger, die na dit seizoen naar Goes ver trekt, stond zowel zaterdag als maandag in de basis, omdat Kyle Doesburg thuis ziek op bed lag. „Ik heb gedaan wat er van me ge vraagd werd", zei Wolff maandag. „Dat zal ik de komende maanden blijven doen en dat heb ik de trai ner ook verteld. Hij heeft goed ge reageerd op mijn vertrek naar Goes. Iedereen wil het seizoen op een goede manier afsluiten." Zaterdag, in Ridderkerk, werd Wolff gewisseld omdat Verhoene nog iets wilde forceren. Hoek was voor rust de baas geweest op het veld, maar mede door de afwezig heid van Doesburg miste de ploeg stootkracht. Alain van Mieg hem, die de eveneens zieke Sebas tian Hermans verving, groeide uit tot de beste man op het veld maar ook hij kon de openingstreffer niet forceren. Die werd vervol gens gemaakt door RWH, nadat Fabian Wilson de bal van dichtbij ongelukkig tegen de arm had ge kregen. Roel van Rixoort benutte de strafschop. „Ik heb de hele week tegen de jon gens gezegd dat zulke topwedstrij den vaak op details worden be slist", zei Verhoene, terwijl zijn spelers een cooling-down afwerk ten. „En je zag het hè. We waren de betere ploeg, maar hadden hier zomaar kunnen verliezen." Dat gebeurde niet, omdat Wilson L<r Giovanni Siereveld (links) wint in blessuretijd het kopduel van Frank Karreman voor de 1-0 al een fabuleuze red ding met een sliding in huis had en Hoek het slotoffensief beloond zag met de verdiende gelijkma ker. Verhoene bracht zeven minu ten voor tijd Wesley Mieras en Ur vin van Hekelen in. Achterin werd het één-op-één, verdediger Giovanni Siereveld werd naar het front gestuurd. Verhoene: „Ik wil de Giovanni wisselen, maar be sloot op het laatste moment Lio nel Fitsch eraf te halen omdat Gio vanni sterk is in de lucht." Het bleek een goede zet, omdat Siereveld in blessuretijd een kop- door Jan Dagevos Kloetinge-verdediger Sjors Lankhaar (rechts) probeert aanvaller Kevin Ver meulen van XerxesDZB af te stoppen, foto Willem Mieras KLOETINGE - Het leven van een stand-in voltrekt zich doorgaans achter de schermen. Zeker als je bij Kloetinge speelt en Jaco van der Schee voor je moet dulden. De keeper is al jarenlang onomstreden en mist zelden een wedstrijd. Zaterdag in de thuiswedstrijd te gen XerxesDZB ontbrak Van der Schee in het basisteam van Kloe tinge. De eerste goalie had afgelo pen week niet kunnen trainen en dus mocht Lorenzo van Trijp zijn debuut maken in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. Het ging hem goed af. Mede door een cru ciale redding van de tweede keeper behield Kloetinge de onge slagen status in eigen huis: 1-1. „Lorenzo heeft een fantastische, professionele instelling", zei trai ner Diederik Hiensch zaterdag. „Hij mist geen enkele training en stelt zich altijd positief op." Naast Lorenzo van Trijp heeft Hiensch ook nog de beschikking over Niels van de Linde als reser vekeeper. „Als trainer wil je ze al lebei tevreden houden", zei Hiensch. „Niels heeft lengte, ter wijl Lorenzo 'uit de goal' goed is. Tegen Xerxes was dat laatste be langrijk en Lorenzo heeft dat goed gedaan." Van Trijp is een doelman die graag uit zijn 'hok' komt, antici peert op diepe ballen van de te genstander en ook graag meevoet- balt. „Als je de kans krijgt, moet je er staan", stelde Van Trijp. „Soms is zo'n rol best wel eens las tig, maar ik ken mijn plaats bij Kloetinge en weet waar ik aan toe ben. Ik ben als reservekeeper ge haald. Jaco, Niels en ik vormen een goed team. We houden elkaar scherp, trainen hard en proberen elkaar beter te maken." Zenuwen kende hij zaterdag niet toen hij eindelijk in een competi tiewedstrijd zijn debuut mocht maken in de hoofdklasse. „Ik voel de me bij het opstaan goed, had er zin in en was ontspannen", ver telde Van Trijp naderhand. Even leek het er zaterdag op dat het een vervelende middag voor de goalie zou worden. Het furieus gestarte XerxesDZB kwam al in de veertiende minuut op voor sprong. Eerst ketste de bal na een prachtig afstandsschot nog tegen de lat, maar de snelle Serghino van Axel Dongen schoot de bal buiten het bereik van Van Trijp alsnog tegen de touwen: 0-1. Het was in een fase dat de Rotter damse formatie, de nummer vier van de ranglijst, de lakens uitdeel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62