Kwaliteitspech breekt Goes op I I I 66 We moeten oppassen dat er geen andere krachtvelden gaan spelen 8 SPORT DERDE KLASSE B ZATERDAG Zierikzeese club loopt periodetitel mis door de 3-2-nederlaag op eigen veld tegen Krabbendijke. KARAKTERISTIEKEN m door Rudy Boogert BREDA/COES - Goes heeft last van kwaliteitspech. Trainer Gérard de Nooijer moest er zelf om lachen, maar zijn verbale vondst dekte wei de lading. Je kunt het pech noemen dat Goes dit weekeinde tweemaal met 2-1 verloor in de hoofdklasse van het zondagvoet bal. „Het hadden ook twee of zelfs vier punten kunnen zijn", vond De Nooijer. Maar dat dat niet gebeurde, kan je ook aan een gebrek aan kwaliteit toeschrijven. „Het is een combinatie van die twee", concludeerde De Nooijer. „Kwaliteitspech dus." Voorbeelden waren er te over in het dubbelweekeinde van Goes. In de zaterdagavond wedstrijd bij Baronie bijvoorbeeld. Een 1-1-ge- lijkspel leek binnen in Breda. Maar in de vierde minuut van de blessuretijd (pech) ging het als nog mis. Een aanvechtbare (pech) vrije trap bij de zijlijn vormde de inleiding van de winnende Baro nie-treffer. Maar waarom kreeg Goes die vrije trap maar niet weg gewerkt uit het eigen strafschop gebied? Omdat de ploeg te weinig over-mijn-lijk-spelers heeft. En dat is kwaliteit. De Nooijer constateerde maandag middag thuis tegen EHC hetzelf de euvel. „We missen power", zei hij. Op het middenveld bijvoor beeld. De ruit die het deze Pasen moest doen, functioneerde in bal bezit bij vlagen goed. Een kantte kening daarbij is de drang van Ray Kroon en Lorenzo de Groot om de beslissende, te moeilijke pass te geven. Maar bij balverlies was eigenlijk alleen Thijs van den Dries voor de tegenstanders een onneembare horde. Kwestie van kwaliteit. Pech had Goes in beide duels in de afwerking. Of is dat ook een kwaliteit? Tegen Baronie kreeg Van den Dries in de slotfase, toen Goes behoorlijk onder druk stond, dé kans op 1-2. Hij raakte de bal echter maar half. Tegen EHC was het nóg schrijnender. Voor rust had Dangelo Martien er twee kunnen maken met verra derlijke afstandsschoten, een schot en een kopbal van Sherief Tawfik werden gekraakt en een knappe rush van Rick de Punder werd net voor of net achter de lijn (pech?) weggewerkt. Het waren wedstrijden van net-niet voor Goes, zoals het er dit seizoen al meer heeft meege maakt. Zes duels voor het einde van de competitie heeft de ploeg daardoor een achterstand van acht punten op een veilige plaats. Zaterdag. Baronie-Goes 2-1 (0-1). 20. Wouter de Craene 0-1, 68. Ja- mie Kankam 1-1 (strafschop), 90+4. Jamie Kankam 2-1. Scheids rechten G. d'Onorio (Hoorn). Gele kaart: Tom Janssen (Baronie), Sherief Tawfik en Milton Roemera- toe (beiden Goes). Aantal toe schouwers: 150. Goes: Matthew Lentink; Sherief Ta wfik, Gert Jan van Leiden, Wouter de Craene (46. Milton Roemera- toe), Rick de Punder; Ray Kroon, Thijs van den Dries, Rob Schal- koort, Lorenzo de Groot; Dangelo Martien (70. Robin de Pagter), Josi- MZC'll laat kans lopen Goes-verdediger Rick de Punder (rechts) beschermt de bal in het verloren duel met EHC. foto Willem Mieras In de bestuurskamer en in de kleedkamer hebben ze zich al neergelegd bij een plaats bij de laatste vier. „We moeten gewoon twee ploegen onder ons houden", aldus De Nooijer. Dan volgt na- competitie voor lijfsbehoud. En wellicht wordt de regeling soepe ler, omdat verschillende clubs wegvallen door een overstap naar het zaterdagvoetbal (topklasser FC Lienden en de hoofdklassers Argon, SC Feyenoord en FC Hil versum). „De wereld ziet er na dit weekein de niet anders uit", vond De Nooijer na de dubbele nederlaag. „We hebben het nog allemaal in eigen hand. We moeten oppassen dat er geen andere krachtvelden gaan spelen. We hebben nu een aantal keren verloren, maar moe ten niet naar elkaar gaan wijzen. Daarmee helpen we elkaar niet. Ie dereen weet wat hij moet doen en dat moet hij gewoon doen. We zijn nu teleurgesteld, maar daarin moeten we niet blijven hangen." Dat was makkelijker geweest als bijvoorbeeld Robin de Pagter maandagmiddag twee minuten voor het einde bij een 2-1-achter- stand de bal wél goed had geraakt vlak voor het EHC-doel. Maar ja, dat was kwaliteitspech. Gérard de Nooijer door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De frustratie was groot bij MZC'll na afloop van het met 3-2 verloren duel tegen Krabbendijke. Scheidsrechter Van Hilst was de gebeten hond en moest het verbaal ontgelden, maar MZC'11 had toch echt alles aan zichzelf te danken. Er stond een periodetitel op het spel, maar dat was allerminst terug te zien aan het spel en de instelling van MZC'11. De arbiter trok in de ogen van de Zierikzeese ploeg te weinig extra tijd bij. Een aantal MZC-spelers mocht van geluk spreken dat Van Hilst niet met kaarten zwaaide, want hun uitspraken getuigden niet van enig respect. De arbiter wilde direct na afloop en ook za terdagavond niet reageren op de situatie, maar gaf wel aan rapport op te maken richting KNVB. Het was duidelijk dat de frustra tie aan MZC-zijde groot was. De ploeg had aan een punt genoeg om de tweede-periodetitel voor zich op te eisen, maar door de uit slag ging Tholense Boys er met die prijs vandoor. De klap kwam hard aan bij de derdeklasser, die al weken uit vorm is en voor de laatste keer won op 1 december 2012. Daarna leverden zes duels slechts drie punten op. Aanvoer der Barry Hage kon er ook niet over uit. „We denken al sinds de winterstop dat het goed komt, maar dat is niet zo. Dit is gewoon zwak. Het seizoen is voorbij. We hebben wel echt een groot pro bleem nu. En wat er net na afloop gebeurde is pure frustratie." De ploeg die een paar weken gele den nog om het kampioenschap streed, is afgezakt naar de vijfde plaats op de ranglijst. Trainer Adriaan Nieuwenhuijse besefte na afloop dat zijn ploeg in de hui dige vorm geen recht van spreken heeft en moet oppassen dat het niet verder wegzakt in 3B. „Het seizoen is over. We zaten er zo dichtbij, maar er zijn te veel spe lers uit vorm", aldus Nieuwen huijse. Met duels tegen koploper De Fen- KARAKTERISTIEK MZC'11-Krabbendijke 2-3 (0-1). 19. Elco Jansen 0-1, 70. Armin de Bat 0-2, 73. Elco Jansen 0-3, 80. Frank Kristelijn 1-3, 84. Martijn van Grunsven 2-3. Scheidsrechter: P.C. van Hilst (Waalwijk). Gele kaart: Freek Torensma (MZC'11). Aantal toeschouwers: 165. MZC'11: Ruud van der Linde, Freek Torensma, Barry Hage, Re- mon de Jonge (25. Niels Muller, 70. Rick Bevelander), Lars Holm, Frank Kristelijn, Fred van der Helm, Martijn van Grunsven, Frank van der Helm, Ramon Jan- son en Arne Holm. dert, Internos, Yerseke en WHS heeft MZC'11 nog een zwaar pro gramma voor de boeg, al is de vierde plaats nog binnen handbe reik. Evenals in de heenwedstrijd, die Krabbendijke met 3-1 won, bleek dat de MZC-defensie geen vat had op Elco Jansen. Uit een vrije trap van Pieter Zandee kopte hij in de negentiende minuut de bal achter Ruud van der Linde. Hage: „Bij de eerste goal mocht hij vrij inkoppen." Via Armin de Bat en Jansen liet Krabbendijke het na om verder af stand te nemen. Via Arne Holm (2x) kreeg MZC'11 ook kansen, maar de meeste in aantal waren toch voor de ploeg van trainer Leo van der Weijden. Via Ramon Janson en Frank van der Helm kreeg MZC'11 na rust kansen op de 1-1, maar de scherp te in de afronding ontbrak. Dat gold niet voor Krabbendijke. Een dieptepass van Danny Weber kwam via Jansen bij Armin de Bat terecht, die de counter be kroonde met de 0-2. Hage: „Met de 0-2 stonden we met zijn allen te slapen en bij de derde kon die speler vrij inkoppen." Hage doel de op plaaggeest Jansen, die uit een corner van Richard Domisse voor de 0-3 zorgde. De 1-3 van Frank Kristelijn, die raak schoot uit een vrije trap, zorgde voor een laatste opleving van MZC'11. Toen Martijn van Grunsven vier minuten later de 2-3 maakte, hoopte de thuisploeg alsnog op de prijs. Via Kristelijn kreeg het één echte kans op de 3-3, maar het ging mis. „Het was een kwestie van kiezen. Ik wilde hem met het binnenkant je in de verste hoek schieten", baalde hij van de gemiste kans. mar Pattinama. Maandag. Goes-EHC/Heuts 1-2 (0-0). 63. Pascal l'Abee 0-1, 75. Bastian Weiser 0-2, 81. Josimar Pattinama 1-2. Scheidsrechter: N. Tunnissen (Venray). Aantal toe schouwers: 250. Goes: Matthew Lentink; Sherief Ta wfik (73. Milton Roemeratoe), Gert Jan van Leiden, Shannon Braafhart, Rick de Punder; Ray Kroon, Thijs van den Dries, Rob Schalkoort (39. Robin de Pagter), Lorenzo de Groot (73. Niels Paar- dekooper); Dangelo Martien, Josi mar Pattinama. DFS-speler Kevin Veerhoek ziet liggend op de grond zijn inzet gestopt worden door de doelman van Spui. foto Peter Nicolai d3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60