8 Dreischors I Lintje voor organist Theo Faber The Funky Organizers verrassen op RegioRuis I I 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Kansen voor meer patrijzen op Schouwen STREEK- EN LANDBOUWMUSEUM De bezoekersaantallen van Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg lopen terug. Tijd voor verandering. EF Nieuw!!! webshop bij Stoffeerderij Blakenburg Kapsalon de Jonge www.stoffeerderij blakenburg.nl Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl ZONNEMAIRE - Landschapsbeheer Zeeland ziet goede kansen om de populatie patrijzen op Schou- wen-Duiveland op te krikken. Uit tellingen de afgelopen maanden is gebleken dat de patrijs vooral in het gebied langs de kust tussen de damaanzet en Burghsluis voor komt en langs de Dammenweg. Alex Wieland van Landschapsbe heer: „Een patrijs heeft een wat rommelig landschap nodig. Ruige akkerranden en heggetjes. Het landbouwgebied is door schaalver groting en efficiënt werken eigen lijk te netjes geworden." Door een akkerrand ruig te laten of er een heg aan te planten kan Schouwen zeker aantrekkelijker gemaakt worden voor de patrijs volgens Wieland. Goemanszorg gaat stevig verbouwen door Piet Kleemans DREISCHOR - Het parkeerprobleem wordt opgelost, het dak van zowel schuur als boerenwoonhuis wordt geïsoleerd, entree en toilet groep worden verplaatst en ver nieuwd en de vloerruimte bene den opnieuw ingedeeld. Streek- en Landbouwmuseum Goemans zorg in Dreischor wacht een forse verbouwing. „Het is inderdaad een behoorlijke ingreep", beaamt voorzitter van museum Goemanszorg Ria Ge luk. „Maar het is ook nodig. De be zoekersaantallen zijn aan het te ruglopen en die willen we graag weer opkrikken. En we willen de ruimte ook graag wat multifunc- tioneler maken", schetst Geluk de stip op de horizon waar zij naar toe wil. De museale invulling van de vloerruimte op de begane grond wordt toegespitst op vlas, meekrap en trekpaarden. De plan nen voor de nieuwe inrichting zijn nog niet in beton gegoten, maar belangrijk uitgangspunt is dat de museale voorwerpen snel en makkelijk verplaatsbaar zijn. De gedachten gaan uit naar het ge bruik van museale 'blokken' op wielen. „Als het dak eenmaal geï soleerd is kunnen de vaste bin nenwanden weg en het idee is nu om het café met verplaatsbare wanden af te schutten van het museumgedeelte. Als er dan bij voorbeeld een keer een groot ge zelschap is en je hebt meer ruim te nodig in het museumcafé dan is het een kwestie van wat musea le blokken wegrollen en de wan den van het café verplaatsen. Zo kun je de ruimte beneden multi functionele! maken." Het is verder de bedoeling dat zo wel entree als toiletgroep ver plaatst worden. De entree is nu in het woonhuis maar komt straks een flink stuk naar links in het schuurgedeelte. Recht tegenover musea verspreid over het eiland vertellen sa men het verhaal van Schouwen-Duiveland in heden en verleden. het nieuwe parkeerterrein - met plaats voor twintig auto's en drie bussen - leidt straks een nieuw pad langs het grasveld voor het museum naar de nieuwe ingang. Door slim te schuiven met musea le voorwerpen wordt vanaf die nieuwe ingang een veel logischer routing door het museum ge creëerd. „Nu loopt het bij de en tree en de toiletten snel vast en dat hebben we dan niet meer", schetst Geluk het toekomstbeeld. Ook nieuw is het plan voor het creëren van een 'kinderhoek' op de zolder van het woonhuis. „De ruimte is groot genoeg om bij voorbeeld schoolklassen daar te ontvangen. Zo kunnen we als erf goedbeschermers ook meer doen aan educatie." De tekeningen van de verbou wingsplannen zijn voor alle be zoekers zichtbaar en ze mogen er ook hun zegje over doen. „In het watersnoodmuseum hebben we ooit iets soortgelijks gedaan en de ervaring is dat er heel bruikbare suggesties voor aanpassing van de plannen uit kunnen komen." De enkele tonnen vergende klus start na het seizoen. SCHOUWSE MEESTERS Schouwen-Duiveland heeft al de cennia lang grote aantrekkings kracht op kunstenaars. Daarom wil Goemanszorg lokale kunste naars een podium bieden. Vanaf nu krijgt elke maand een an dere 'Schouwse Meester' de kans om werk te exposeren in het mu seum in Dreischor. In april is in de ontvangsthal van het museum werk te zien van de Zierikzeese schilderes Sil van Mil. Ook wordt werk getoond van de cursisten van Van Mil. De wisselexpositie van kunst is te zien tijdens de openingsuren van het museum: Maandag tot en met vrijdag van 11 tot 17 uur en op zon- en feest dagen van13 tot 17 uur. Het Streek- en Landbouwmuseum DREISCHOR - Het had een haar ge scheeld of in de aanhef had niet Dreischor maar Burghsluis ge staan. Omdat het pand waarin het streek- en landbouwmuseum sinds de oprichting in 1975 op de nominatie stond voor sloop werd een andere stek gezocht. Het plan voor vestiging van het museum in Cebeco-loodsen in Burghsluis werd uiteindelijk afgeblazen. De oprichting van - toen nog - het Landbouwmuseum - was een particulier initiatief. Door de wa- ZIERIKZEE - 'Een multi-getalen- teerd bruggenbouwer'. Zo om schreef loco-burgemeester Wim Stouten Theo Faber. Faber is dit jaar op de kop af vijftig jaar als or ganist verbonden aan de Thomas- kerk in Zierikzee en daarnaast en thousiast vrijwilliger bij het on derhoud van het Van Vulpenor gel. Faber is voor zijn inspannin gen beloond met een koninklijke onderscheiding. Een welverdiend lintje volgens loco-burgemeester Stouten. Faber is niet alleen vaste organist, maar stelt ook zijn vaar digheden in de meubel- en instru- mentenbouw in dienst van de Thomaskerk. „Hij heeft heel wat werk verzet in het liturgisch cen trum", aldus Stouten zondag in de bomvolle Thomaskerk. Theo Faber kreeg de versierselen horende bij de koninklijke onderschei ding opgespeld door loco-burgemeester Stouten, foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Drie jochies uit Dord recht wisten de kans die ze als The Funky Organizers kregen om mee te doen aan het Schouwse muziek- project RegioRuis, in een daverend succes om te zetten. Met hun set aan vooral instrumen tale groovy dansbare rock met links naar zowel jazz als reggae overrompelden ze vrijdag in een vol Brogum zowel publiek als ju ry. Daarmee verzekerde het trio zich als buitenbeentje van een plek in de RegioRuis finale op za terdag 8 juni tijdens het Anywave festival in Zierikzee. „Volwassen muziek met een vonk die direct overkomt en doordachte breaks die je niet verwacht van een 14-ja- rige drummer, 17-jarige bassist en 18-jarige toetsenist", verklaarde de jury na afloop. Met de meeste publieksstemmen én de hoogste score voor een beginnende band uit de RegioRuis geschiedenis, kreeg hun optreden extra glans. Overigens behaalde ook de Zeeuws-Vlaamse alternatieve rockband PEVIS een score die daar niet ver voor onderdeed. Drie bands hebben zich van een RegioRuis finaleplaats verzekerd. Vrijdag 12 april is de vierde en laat ste voorronde waar weer vier EP nieuwe bands zich presenteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54