Lekke band maakt Hans Dekkers valt ver terug Raadtgever kansloos 18 SPORT Chris van Couwenberghe wint de Omloop van de Braakman. Op de streep ligt de Belg 0,002 seconde voor. Micrometerspuit in Philippine door Koen de Vries PHILIPPINE - Wie heeft de 44e edi tie van de Omloop van de Braak man gewonnen? Die vraag bleef zaterdag vele minuten nadat de eerste renners over de eindstreep waren gesprint, onbeantwoord. De reden was simpel: er was nie mand die het zeker wist. De Welshman Owain Doull leek het in de Kasteelstraat in Philippine in een sprint met drie te gaan ha len, maar in de laatste meters kwam de Belg Chris van Couwen berghe nog akelig dichtbij. Beide renners drukten op het oog gelijk tijdig hun voorwiel over de finish. De tijdwaarnemingsapparatuur van jurylid George van der Sypt uit Koewacht meldde dat Van Couwenberghe welgeteld 0,002 se conde minder over de 167,4 lange klassieker had gedaan dan Doull, maar dat zei lang niet alles. Uiteindelijk sprak aankomstrech- ter Kees Schuit uit Arnemuiden het verlossende woord: Van Cou wenberghe had inderdaad gewon nen. Leidraad bij die beslissing was niet die tweeduizendsten van een seconde verschil. „De transponders voor de tijdwaarne ming zitten op de voorvorken van de renners. Bij de een zit die meer naar voren dan bij de ander. Dat kan in dit soort situaties precies het verschil maken. We kunnen daar dus niet op afgaan", legde Schuit uit. De aankomstrechter dacht met het blote oog al waarge nomen te hebben dat de Belg ge wonnen had en dat werd beves tigd door de video-apparatuur van George van der Sypt, de man die in Nederland vaak ingehuurd wordt om de uitslagen van belang rijke wielerwedstrijden op te ma ken. „We hebben de video lang zaam afgedraaid en geconstateerd dat Van Cauwenberghe een piep kleine voorsprong had", aldus Kees Schuit. De zege kwam daarmee bij een 22-jarige inwoner van Evergem, die dit jaar overstapte van het Quick-Step beloftenteam naar de amateurploeg CT Soenens Con structglas. Van Cauwenberghe werkt parttime in een broodjes zaak en besteedt de rest van z'n tijd aan wielrennen, in de hoop ooit prof te kunnen worden. In de Omloop van de Braakman toonde hij dat hij veel in zijn mars heeft. De Belg was vanaf de eerste kilometers in de voorste ge lederen te vinden. Hij hoorde bij de 26 koplopers die in de eerste ronde van 31,3 kilometer voor een voorbeslissing zorgden, schudde in de vierde ronde als eerste aan de boom waardoor er nog dertien man overbleven en nam in de der de van de vier plaatselijke ronden het initiatief voor de beslissende vlucht van vier. In de sprint leek Doull het te gaan halen, maar hij moest het gaatje dat hij in 150 meter fietsen op vol le kracht had geslagen in de laat ste vijftig meter weer prijsgeven. De buitenlanders waren goed op dreef op Zeeuws-Vlaamse bodem. Meteen na de negentienjarige Owain Doull, een renner die op 13 april in het team van Groot-Brit- tannië wellicht meedoet aan de ZLM tour, kwamen er nog acht over de streep. Oliver Naesen uit Stekene werd derde. Hij finishte vorig jaar als vijfde. Sander Oostlander was de beste Nederlander. De renner van wie lervereniging Jan van Arckel uit Arkel werd elfde en pakte daar mee de leiderstrui van de club competitie, waarvan de Omloop van de Braakman de eerste wed strijd was. Oostlander (28) reed ja ren in (semi-)professionele teams als Piels, De Rijke en Skil-Shima- no, maar kon de stap naar de profs net niet maken. Nu richt hij zich op zijn studie. Dit jaar hoopt hij af te studeren. Zaterdag was hij één van de wei nige renners die de eerste slag miste en de koplopers nog kon achterhalen. Hij reed in de eerste ronde lek, maakte de anderhalve minuut achterstand op de tweede groep goed en reed na 110 kilome ter met zes man naar de koplo pers toe. Onder hen ook een Ja panner, Ryohei Komori, gelegen heidsteamgenoot van nummer twee Doull. Oostlander: „In de slotfase kreeg ik kramp. Deze wed strijd was zo verschrikkelijk zwaar met die kou, kasseien en wind. Het enige dat ik nog kon doen, was strijden om deze leider strui. En het is gelukt. Voor het eerst van mijn leven heb ik een sprint gewonnen." Wie wint de 44e editie van de Omloop van de Braakman? Owain Doull uit Wales (links) en de Belg Chris van Couwenberghe (rechts) kwamen vrijwel ge lijktijdig over de finishlijn. De jury besliste dat Van Couwenberghe won. foto Peter Nicolai door Koen de Vries PHILIPPINE - Dennis Raadtgever had zich er veel van voorgesteld. De wielrenner uit Kapelle (38) boekte goede resultaten in de aanloop naar de Omloop van de Braakman en had gehoopt zijn prestatie in 2004 te benaderen. Of zelfs te eve naren. Toen won hij de in binnen- en buitenland hoog aangeschreven wedstrijd. Het kwam er niet van. Raadtgever reed al in de eerste ronde lek en was op slag kansloos voor een goed resultaat. En dus deed de renner van het Arrow Cy cling Team na afloop balend zijn verhaal aan zijn vrouw, twee kin deren en schoonvader. Hij had twee kilometer met een lekke band moeten rijden, over de schots en scheef liggende kas seien van de Timmermansweg, vertelde hij. Pas toen kon hij een nieuw wiel steken. „Als je hier lek rijdt, ben je bijna meteen kans loos", legde Raadtgever uit. „Je rijdt van kasseistrook naar kassei- strook. Het is steeds tempomaken om er als een van de eersten aan te komen. Het enige dat je kunt doen om iets goed te maken, is daar dan vol gas te geven. Maar dan nog. Het valt hier nooit stil." door Koen de Vries PHILIPPINE - Lange tijd zag het er za terdag naar uit dat Hans Dekkers uit IJzendijke zich als beste Zeeuw zou klasseren in de Omloop van de Braakman. De ex-prof van onder meer Rabobank sloop in de eerste ronde als enige Zeeuw mee in de kopgroep van 26 man en kon zich aanvankelijk makkelijk handhaven. In de vierde ronde, na ongeveer 120 kilometer koers, was het kaars je echter snel opgebrand. „Normaal gesproken is een wed strijd als deze niet te lang voor mij", vond Dekkers. „Maar ik was de hele week al niet fit. Ik was blij dat ik in de kopgroep zat, voelde me beter dan verwacht. Na drie uur was het echter over. En dan weet je dat de koers eigenlijk nog moet losbreken." Dekkers reed de wedstrijd uit maar viel wel ver terug. Uiteinde lijk vond hij zich in de uitslagen terug op de 81e plaats, op ruim zes minuten van de winnaar. Er werden 88 renners geklasseerd, 198 gingen er van start. Michel Stroosnijder uit Hans- weert, rijdend voor De Mol uit Dordrecht, werd nu de beste Zeeuw. Hij finishte in de derde groep, op de 28e plaats. In diezelf de groep zaten ook Dennis Raadt gever uit Kapelle (37e) en Jimmy de Bruijn uit Sint-Jansteen van het Arrow Cycling Team (41e). In de groep daarachter zaten Middel- kamp-renners Arjen Mosselman uit Kruiningen (54e) en Peter de Winter uit Wolphaartsdijk (62e). Dante de Ruysscher uit Oostburg- werd tachtigste. Eén van de 110 renners die de eindstreep niet haalden, was Pie- ter Vette. De inwoner van Hein- kenszand (21) won vorige week de Ronde van Oud-Vossemeer bij de A-amateurs en mocht van zijn ploegleider Adrie Bruinooge als beloning debuteren in De Braak man. Vette was een van de velen die uitgeschakeld werden door pech.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50