Nancy van de Ven debuteert met zevende plek op hoogste niveau Van Dijke maakt sterke rentree met Nefayda SPORT 15 Tlirnschool Zeeland heeft een succesvol weekeinde Weer solozege Van Goethem DINSDAG 2 APRIL 2013 nieuwe Nuijten VLISSINGEN - De tweelingzussen Wendy en Kelly Goedegebure uit Vlissingen hebben een goed week end achter de rug in sporthal Bas kensburg. Zaterdag werd Wendy Zeeuws kampioen bij de senio ren, maandag eindigde Kelly op de derde plaats op het turntoer- nooi Moreau Gymnastic Tour 2013. Zij eindigde met die klasse ring twee plaatsen boven haar zus. Savannah Poppe, net als de gezus ters Goedegebure van Turnschool Zeeland, eindigde zaterdag op een tweede plaats en zag maandag dat er vijf turnsters een betere dag hadden gehad. Ze werd zesde. Bij de categorie pupil 2 streden Il se van Rijswijk en Frederique Snijders op beide dagen in Vlissin gen om het eremetaal. Zaterdag mocht Van Rijswijk op de hoog ste trede van het podium plaatsne men, maandag bleek Snijders be ter dan haar concurrenten. De twee turnsters van Turnschool Zeeland eindigden op beide da gen vlak achter elkaar. Daniek Witlox presteerde ook uit stekend op beide turntoernooien in het paasweekeinde. Op beide dagen stond de jongeling van Turnschool Zeeland op het po dium als beste turnster van haar categorie pupil 1. In sporthal Baskensburg werd gezocht naar een opvolgster voor oud-turnster Monique Nuijten. De negenjarige Moira Jozwiak (foto) wordt gezien als een talent. Ze eindigde zaterdag én maandag voor Turnschool Zeeland op de eerste plaats, foto Lex de Meester sport willen geven. Ik ging in mijn jeugd bijvoorbeeld niet vaak uit en ik kon niet vaak naar ver jaardagsfeestjes, maar ik was daar entegen wel voor een wedstrijd in Amerika." Ze heeft geen spijt van de keuzes die zij heeft gemaakt. „Mijn jeugd krijg ik niet terug, maar ik heb voor al mijn inspan ningen ook een hoop teruggekre gen. Elk talent dat nu in Zeeland door kan breken, moet zelf afwe door René van Stee MIDDELBURG - Nancy van de Ven beleefde een flitsend debuut tij dens het WK motorcross voor vrou wen. De inwoonster van West-Sou burg eiste maandag in de eerste wedstrijd van het seizoen in Valken- waard de zevende plaats voor zich op. Daarmee veroverde zij 28 WK-punten. Vader Giel van de Ven was dolblij met de prestatie van zijn dochter. „We hadden gehoopt dat ze pun ten zou halen, maar te midden van alle wereldtoppers overtreft dit alle verwachtingen", toonde hij zich diktevreden. Met name het feit dat de toppers in het deel nemersveld de twintig al dik zijn gepasseerd en bovendien op een 250CC viertakt motor rijden, biedt volgens Van de Ven senior volop perspectieven. „Nancy rijdt nu nog op een i25cc-motor. Daardoor komt ze behoorlijk wat pk's te kort. Maar een 250CC is nu nog wat te hoog gegrepen. Daarvoor komt ze kracht tekort. Maar dit al les maakt haar prestatie des te op merkelijker. Want ze rijdt niet al leen op een lichtere motor, ook haar tegenstandsters zijn allemaal een flink stuk ouder." De vrije training was al een goede graadmeter voor wat Van de Ven te wachten stond. Zij eindigde hierin op de zesde plaats. In de eerste manche van de wedstrijd kwam het jeugdige talent als tien de de eerste bocht uit. Een inhaal race leverde tenslotte een zesde plaats op. Dit had ook de vijfde plaats kunnen zijn, maar een crash terwijl zij op die positie reed wierp haar weer terug. In de vrije training voorafgaand gen wat ze wil. Als ze hetzelfde willen bereiken als ik, moet alles mee zitten. Het totaalplaatje moet kloppen." GERWEN/OPLOO - Wielrenner Brian van Goethem, afkomstig uit Sluiskil, heeft maandag voor de tweede keer in korte tijd een solo zege geboekt. De Zeeuws-Vla ming schreef de Grote Ronde van Gerwen op zijn naam. Eerder won de Sluiskillenaar na een ont snapping de klassieker Haarlem- merliede-Spaarnwoude. De Wemeldingse Birgit Lavrijs- sen werd zondag in de Wielerron de van Oploo, een nationale wed strijd, vierde. aan de tweede manche zette Van de Ven de snelste tijd neer. In de wedstrijd zelf liep het echter een stuk minder voorspoedig. Meteen na de start viel de motor van de Walcherse stil. Giel van de Ven: „Toen de boel weer aan de praat was gekregen, ging ze echt als al lerlaatste weg. Een domper." In een indrukwekkende inhaalra ce klom Van de Ven op van de 42e naar de twintigste positie hal verwege. Vol concentratie en over gave bereikte zij nog de negende plaats op slechts korte afstand van plek acht en zeven. Giel van de Ven: „In de slotfase reed Nan cy net zo hard al de nummers drie en vier in de wedstrijd." De race in Valkenswaard werd ge wonnen door de Italiaanse Chiara Fontanesi. De volgende WK-wed- strijden zijn in achtereenvolgens Kroatië, Slovenië en Slowakije. door Lucien Roelandt SEROOSKERKE - Marcia van Dijke mocht zaterdag in Serooskerke op een sterke rentree in de ring terug kijken. De dressuuramazone uit Koudekerke was met de Friese mer rie Nefayda in L in beide proeven de beste. Van Dijke liep in de warmloop ronde met de in de galoponderde len uitblinkende Nefayda met 63,66 procent naar de overwin ning. Alyssia Janse uit Westkapel- le besliste met Win of Joy de strijd om de tweede stek in haar voordeel (62 procent). De com binatie uit Vlissingen bleef haar plaatsgenote Mariska de Leeuw met de veel souplesse tonende en veel power door de baan gaande schimmelmerrie Trubble S slechts 0,3 procent voor. Ook in de herkansing nam het trio bezit van het erepodium. Van Dijke was met de Ubert- dochter met 64,66 procent nipt de beste. Janse eiste met de Washington-dochter met 64,33 procent de tweede plaats voor zich op. Zij bleef De Leeuw met de Winckenburg-docter twee procent voor. „Hier ben ik ontzettend blij mee", was de eerste reactie van winnares Marcia van Dijke. „Ne fayda heeft door een zware rug blessure een half jaar op rust ge staan. Ze gaf me tijdens de trai ning al het gevoel dat ze weer wedstrijdklaar was. En ze stelde me niet teleur. Alleen het achter- waarts gaan was nog een pro bleem. De twee winstpunten van vandaag zijn ook nog goed voor de promotie. Dus ik mag niet kla gen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47