Run into the Sea Van Anrooy een klasse apart in Nieuwdorp SPORT 13 DZK op koers voor de titel Dure nederlaag voor BV Souburg Trainer De Waele gaat naar Zaamslag Podiumplaatsen voor jiu jitsuka's DINSDAG 2 APRIL 2013 VLISSINGEN De basketbalsters van BV Souburg leden een dure ne derlaag tegen Pendragon in de strijd om de titel van de overgangsklasse. Samen met Pendragon en OBC heeft BV Souburg nu twee verliespun- ten meer dan koploper Waldric. In Tilburg stond het bij rust 28-19. In de slot fase vergrootte Pendragon de voorsprong en won afge tekend met 59-41. Scores: Linda de Meij 13, Sha- nice de Graaf 11, Jessica Ver- hage 6, Ilse Rijnberg 4, Mela- nie Lindenberg 2, Jacqueline Franke 2, Immie Pattikawa 2 en Gitta Zijlma 1. GOES Carlo de Waele, de korfbal- trainer van derdeklasser To go, heeft een nieuwe club. De Belg stapt na de zomer over naar Zaamslag, dat in de vierde klasse speelt. De Waele, oud-bondscoach van België, is in Goes aan zijn vierde seizoen bezig. Hij volgde eind 2009 Robert Jon- gejan op. Onder De Waele ontwikkelde Togo zich tot één van de betere derdeklas sers in de provincie. In de zaal slaagde hij er eenmaal in om met de ploeg te pro moveren. DEN HAAG Twee jiu jitsuka's van Hap pyfitness uit Vlissingen zijn in de prijzen gevallen op het 12 provinciën ju-jitsu toer nooi in Den Haag.Tom Mole naar (13 jaar) behaalde een tweede plaats in de catego rie cadetten-45 kg. Joey Huijsman (13 jaar) pak te een bronzen medaille ook in de klasse cadetten -45 kg. Al met al een goede genera le repetitie voor het NK op 20 april. VLISSINGEN - De waterpoloman- nen van DZK hebben zaterdag een goede stap gezet op weg naar de titel in de eerste klasse van het district. De inhaalwedstrijd tegen concurrent De Vennen werd over tuigend met 13-5 gewonnen. De beslissing viel al in de tweede periode. De Vlissingers liepen snel uit naar een 8-2-voorsprong. Pas bij 9-2 in de derde periode wa ren er wat slordigheden die door De Vennen werden afgestraft maar DZK kwam geen moment in gevaar. Er volgde nog een slor dige laatste periode met veel ge miste kansen maar DZK behaalde een dik verdiende 13-5 winst. Vol gende week treft DZK nummer twee Nayadeclassic. Scores DZK: Levi Kort, Sjakko Bek kers en Martijn Mechielsen allen 3 en Jasper Rouwendal, Chris van der Draai, Sjoerd Leijnse en Lennard Swen- nen allen 1 maal. en Dieter Colle lieten hem rustig gaan. Vasseur passeerde als eerste het keerpunt op de landtong onder toeziend oog van Neptunes, die met zijn voeten in het ijskoude water stond toe te kijken. Na vier kilometer kreeg Staal op het schelpenpad aansluiting bij Vasseur, terwijl de rest van de ach tervolgers al lang kansloos waren. Op de laatste drie strandkilome- ters knokten de twee vluchters voor de zege. Staal bereikte als eer ste de meet en finishte in 37.05 minuten. „Ik moest deze wed strijd van mijn trainer als training zien, vandaar dat ik niet zo snel gestart ben", liet Staal weten. Vasseur volgde op elf seconden. Jo hnny Ravia, die ook al sterk was in de Trail by the Sea, finishte als derde. Dieter Colle, Arjan Bei je, Arjo Verhage en de eerste vrouw Anjolie Engels bleven allen ook onder de 40 minuten. Vanaf zijn jeugd is Staal al een ta lent, die na een dipje bij zijn groei- spurt uitstekend is teruggeko men. Door zijn studie fysiothera pie kan hij in Apeldoorn trainen met een aantal sterke jonge atle ten. Over twee weken gaat Staal op trainingskamp naar Duitsland en hij hoopt zich daarna te kun nen kwalificeren voor het EJK in Italië. Hij wil daar de 1500 meter of de 5000 meter lopen. Vasseur, die in training is voor het EK duatlon in Horst op 21 april, ver trok na de finish voor veertig ki lometer op de fiets naar Vlissin gen. Voor winnares Anjolie Engels was deze loop een leuk tussen doortje: „De hond vindt het leuk op strand en ik doe dit liever dan alleen trainen." Vorige week pak te ze nog brons bij de masters 35 op NK halve marathon in Venlo. Marlies Kort kwam niet in actie in Renesse. door Wim de Vos NIEUWDORP - De Zeeuwse meisjes presteerden zaterdag naar behoren tijdens het jeugdtoernooi wielren nen in Nieuwdorp. In categorie 3 was Shirin van Anrooy uit Kapelle een klasse apart. Voor de jeugd van de ZRTC Theo Middelkamp was het een redelijk succesvolle dag in eigen omge ving. Op het drie kilometer lange parkoers, dat vooral door de pol ders rond Nieuwdorp liep, waren de rennertjes enthousiast. Shirin van Anrooy (dochter van de voor malige renster Marietta Zoetewei) heeft al meerdere malen aange toond met de beteren in haar cate gorie mee te kunnen. Dat resul teerde in verschillende ereplaat sen. Zaterdag voegde ze daar een overwinning aan toe. Meteen van uit de start ging ze er vandoor om het verschil met de rest alleen maar groter te maken. Maureen Arens (Kruiningen) en Aniek Adriaensens (Lewedorp) kwamen in categorie 2 op het ere podium terecht en met haar der de plaats in categorie 1 finishte Myrthe Greydanus (Dishoek) ook voorin. Bij de jongens miste Arjan Pleij (Kruiningen) op een haar na het erepodium. Na een bekeken wed strijd moest hij genoegen nemen met de vierde plaats in categorie 5- Bij de ID-renners stond er geen maat op Martijn Roest die in eer ste instantie Joannathan Duinker- ke nog even in zijn spoor wist, maar na een echte tempoversnel ling er alleen vandoorging. TOP-korfbalster Nelleke van Belzen zoekt naar een afspeelmogelijkheid in het duel met Oranje Wit. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45