Mark Boot wint eerste clubcross De Sproeier I I I E Staal en Engels winnen eerste editie I I 12 SPORT KORFBAL Korfballers uit Arnemuiden verliezen op eigen veld de topper tegen Oranje Wit. Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant X door Herman Heuvink WEMELDINCE - Motorcrosser Mark Boot voldeed aan de verwachtin gen. De 21-jarige KTM-rijder schreef de eerste clubcross van dit seizoen bij motorclub De Sproeier in de gemengde klasse MX 1 en MX 2 4-takten op zijn naam. De cross werd gehouden onder bijzon der koude weersomstandigheden. Het was door de stevige wind ver re van aangenaam voor rijders en publiek aan de Oude Polderweg in Wemeldinge. Van concurrentie voor Boot was geen sprake. Wel vonden er achter hem talrijke spannende duels plaats om een podiumplaats. Kyle Matthijssen uit Poortvliet streed met Erik Koote uit Som- melsdijk. De Zeeuw liet zich on danks het mindere vermogen van zijn KTM van zijn beste kant zien. In de eerste manche wist de ze ventienjarige scholier de tweede plaats te pakken. In de tweede manche leek dit weer te gebeuren maar halverwege de manche maakte hij een fout en wist Koote er langs te glippen. Matthijssen kreeg in de resteren de tijd geen kans om het recht te zetten. Wel won hij de MX 2 4-takt klasse. Björn Oreel uit Oost-Souburg werd de tweede Zeeuw in deze klasse op plek vier. Bij de MX 2 2-takten won Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk. Ca deau kreeg de vijftienjarige KTM-rijder het niet. In beide manches moest hij bij de start in de achtervolging. Was het in de eerste manche Aswin van Dam me uit Zuiddorpe die de leiding name, in de tweede manche ging in de openingsfase Bart Kuzee uit Waarde aan de leiding. In het ver dere verloop won De Ruiter als nog beide manches met leeftijdge noot Jochem van den Dorpel uit Kapelle op plaats twee. In de 85CC werden beide manches op zeer overtuigende manier ge wonnen door Timo Dhanis uit Terneuzen. Hij werd ook de win naar bij de grote wielen. Prima voor de dag kwam ook Dean Houghton uit Lewedorp. In de tweede manche kende de twaalfjarige scholier al in het be gin problemen. Vanuit de achter hoede reed de Kawasaki-coureur zich alsnog naar de derde plaats. De kleine wielen werd gewonnen door Jayden Hoek uit Oost-Sou burg. De 65CC leverde bij de kleine wie len de dagzege op voor Dylan Ser- rarens uit Lamswaarde en bij de grote wielen won Laurens de Ligt uit Middelharnis. Joris Lampio uit Vlissingen werd tweede. De clubklasse werd gewonnen door Anco Grinwis uit Ouddorp. Bij de veteranen was Erik van der Wekken uit Zierikzee de sterkste. De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Een inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteert van een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspreidingsgebied: Campings en WV's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Oplage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Wilt u zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Koude start voor TOP door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Het thuisvoordeel bracht de korfballers van TOP niet dat beetje extra om de sluw heid van Oranje Wit het hoofd te bieden. Niet dat de Arnemuidse overgangsklasser slecht acteerde, maar de koelbloedigheid om door te pakken op momenten die zich daarvoor leenden ontbrak. Door het verlies daalt TOP naar plaats vier op de ranglijst. Tjoba, dat op onverklaarbare wijze verloor bij GKV, staat zesde. TOP-Oranje Wit 9-13: TOP heeft koploper Oranje Wit niet het vuur na aan de schenen kunnen leggen. „Daarvoor leek de ultieme beleving te ontbreken", zei coach Erik Maljers. Na rust (4-7) bracht de Arnemuidse demarrage naar 7-7 even geloof, maar de ervaren Dordtenaren herstelden in no-ti- me de pikorde. Scores TOP: Jeanine Marijs 3, Remco Bezemer 2, Peter van Belzen, Juriaan Bouwens, Wilma de Ridder en Nelleke van Belzen 1 GKV-Tjoba 15-14: Tjoba liet de winst tegen koploper GKV uit handen glippen. Hoopvol was nog de 10-12- voorsprong van de dominant spelende ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen, maar daarna was het ineens helemaal weg. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Demi Mondeel 4, Dennis Broerse en Niels Westmaas 2, Anoek Braam en Geerten van Moolenbroek 1. Koag-Fortis 12-8: „Wilden jullie niet winnen ofzo?" Na die vraag van de Koag-coach moest collega Leonard Debbaut nog maar eens diep zuchten. Van de twintig vrije ballen schoot Fortis er maar twee raak. Dat was exemplarisch voor het gebrek aan scherpte van de Souburgse eersteklasser in Krimpen aan de IJssel. Scores Foctis: Joyce Schoonaard 3, Remco Crucq en Jordy Sleijpen 2, Rens van den Driest 1 Swift-DES 18-7: De eclatante over winning van tweedeklasser Swift deed niet vermoeden dat het in dit duel om de koppositie ging. Na rust (8-4) maakten de Middel burgers korte metten met een zeurderig DES. De dominante speelwijze geeft vertrouwen in het nastreven van het doel: kam pioen worden. Scores Swift: Richard Geldof 5, Mat- thijs Pouwer 4, Vera Kuiper 3, Lennart Hoogenboom, Kris Huisman en Nao mi Zuidweg 2. Ondo-ACKC 12-9: In een heus de gradatieduel had Ondo veelal een doelpuntje voorsprong. Net na rust (7-7) leek ACKC te profiteren van de mindere trefzekerheid bij de ploeg uit Sint-Laurens, maar het waren andermaal de (tacti sche) wissels die de winnende treffers brachten. Scores Ondo: Jeroen Mesu 6, Robbie Mesu en Annemieke Toerse 2, Ronald Wisse en Dennis Witte 1 Melmac-Togo 7-8: De campus van de Tilburgse studentenkorf ballers had veel weg van een ij zige vlakte. Derdeklasser Togo had dermate veel moeite om de kou te trotseren dat het pas in de tweede helft ternauwernood de verdedigende stellingen van Mel- mac omzeilde. Scores Togo: Niek Meerman 3, Jan-Kees Goossens en Wendy Uitter- hoeve 2, Anouk Hazelaar 1. Stormvogels-DVS'69 7-18: Koplo per DVS'69 had tien minuten no dig om te wennen aan de zware grasmat in Westkapelle, maar sloeg daarna genadeloos toe. Stormvogels creëerde slechts mondjesmaat een scoringskans. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Niek Peene 2, Loura Kleinepier 1 Oranje Zwart-KVK 7-19: Bij rust (2-10) was al duidelijk dat het knollenveld in Westmaas KVK niet deerde. De Kapellenaren had den geen kind aan Oranje Zwart. Scores KVK: Sander Slabbekoorn en Wibo Nieuwdorp 5, BartNieuwen- huijse en Yvonne Joziasse 3, Lennard Volkers, Nicole Bostelaar en Saskia Ruissen 1. Seolto-ADO 13-14: Wispelturig heid deed Seolto de das om in de thuiswedstrijd tegen ADO. Na de 1-6-achterStand trokken de Vlis- singers de boel bij rust nog gelijk (8-8), maar in de tweede helft werd die goede lijn niet doorge trokken. Scores Seolto: Tom Harthoorn 4, Mayella Kuizinga en Timme Provoost 3, Dennis Goedegebuur, Wouter Hart hoorn en Chris Mol 1. Atlas-NIO 7-6: Drie minuten voor tijd maakte NIO uit het niets het verschil ongedaan: 6-6. De ploeg Ritthem schoot in de laat ste secondes echter nog een vrije bal binnen. Scores Atlas: Michel Wezemer 3, Tim Dibala 2, Tommy van der Kuijl en Evi Ovaa 1. door Sjaak Sinke RENESSE - Wanneer Tommy Staal even over is van zijn studieadres in Apeldoorn, sleept hij de ene zege na de andere binnen. Afgelopen tijd won de uit Nieuw-Haamstede afkomstige atleet al de Kustcross in Vlissingen en de Pannenkoeken- molenloop in Haamstede. Zondag was hij de sterkste van ruim vier honderd deelnemers in de Run in to the Sea van Renesse. Anjolie En gels-Wisse uit Middelburg was de snelste vrouw op de zesde plaats overall. De eerste editie van de Run into the Sea zorgde zondagochtend voor behoorlijk wat drukte langs de Schouwse kust. Het nieuwe hardloopevenement, waarbij de deelnemers over een landtong de zee in lopen, trok ook veel pu bliek naar Renesse. Om kwart voor twaalf werden de De deelnemers aan de Run into the Sea ploegen door het mulle zand van Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema ruim vierhonderd atleten op het strand weggeschoten. Vlissinger Remy Vasseur ging hard van start en had al snel hon derd meter voorsprong. Tommy Staal, Johnny Ravia, Arjan Beije

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44