De Meeuwen loopt verder uit na zege op De Noormannen SPORT 9 Tennissers van De Schelde al in kampioensvorm Van Effrink belangrijk voor Zeeland Sport DINSDAG 2 APRIL 2013 VC Vlissingen-verdediger Ferry Alfons geeft de bal voor in de wedstrijd tegen BW. Tegen Dosko kreeg hij maandag de rode kaart wegens het neerhalen van een doorgebroken speler, foto Lex de Meester hield hij verdedigers met de bal aan zijn voet op afstand en draai de hij weg bij zijn directe tegen standers. Toch kon hij ook zijn medespelers niet in stelling breng en in het treffen met de nummer twee van de competitie. Vergouwen kan met zijn ploeg als nummer drie van de ranglijst de nacompetitie nog in. Dosko won de eerste periode, De Valk staat bovenaan op de ranglijst én in de tweede periode. Als Vlissingen op de derde plaats eindigt, neemt de ploeg de periodetitel van De Valk over. Mocht Vergouwens elftal promoveren naar de hoofdklasse, dan zal hij dit zelf niet meer mee maken als hoofdtrainer. VC Vlis singen is nog op zoek naar een op volger. Er zijn al kennismakings gesprekken geweest met een kans hebber. „Maandag heb ik zelf met Arie van der Zouwen gesproken, vrijdag heeft een delegatie van vijf spelers met hem gesproken", zei interim-voorzitter Rens Reij- nierse daarover. „Het waren fijne gesprekken met Van der Zouwen (de huidige trainer van Dongen), maar er is nog niets rond. We gaan de komende week weer met hem rond de tafel." Dosko - VC Vlissingen 3-0 (0-0). 61 Marvin Bedaf 1-0, 63. Mesut Kartal 2-0 (strafschop), 67. Mesut Kartal 3-0. Scheidsrechter: Rogier Schoma- ker (Maasdijk). Gele kaart: Thomas Ra- gut, Jonathan Constancia, Said Bou- zambou (allen VC Vlissingen). Rode kaart: 62. Ferry Alfons (VC Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 110. VC Vlissingen - BW Den Bosch 4-1 (0-0). 64. Arjan Human 1-0, 66. Sinan Coban 2-0, 73. Mohammed Majaite 2-1, 75. Sinan Coban 3-1, 89. Said Bouzambou 4-1. Scheidsrechter: Henk van Bekkum. Gele kaart: Jona than Constancia, Benjamin Verwest (VC Vlissingen), Marouane Bouchti en Sjeffie van Esch (BW). Aantal toe schouwers: 60. Bijzonderheden: Na tien seconden lag de bal op de stip na een overtreding van VC Vlissingen-ver dediger Lars de Voogd. Illias Sadqi van BW schoot de bal hoog over. door Henk van de Voorde vlissingen - Ondanks de bittere kou had De Schelde meteen al de kampioensvorm te pakken in de hoofdklasse van de Zeeuwse dis trictscompetitie. Op het direct achter de boulevard gelegen ten nispark versloeg de Vlissingse equipe met maximale cijfers TC Sjef uit Aardenburg: 6-o. De 37-jarige Jurjen Mooibroek heeft al minstens tien jaar geen partij verloren op het hoogste Zeeuwse niveau en kende ook te gen Remy Scherbeijn weinig pro blemen: 6-2 6-1. De voormalige A-speler, met anno 2013 nog altijd de 2-status op zijn pasje, is een zeer vaste tacticus en blijft immer ijzig kalm. Scherbeijn probeert van nature zo snel mogelijk het net op te zoeken, maar tegen Mooibroek gaf hij daar weinig kans toe. Dankzij een sterke servi ce kon de Aardenburger toch wat games bij elkaar sprokkelen. Vlis- singer Ferry Sonnemans revan cheerde zich met 7-5 6-3 tegen Hans Calsyn uit het Belgische Zo- mergem. Precies een jaar geleden was het nog 7-5 6-4 voor de Vla ming. Rogier van Housselt en Ru ben Hendrikse stonden Wesley Claerhoudt respectievelijk Tom de Clerck slechts het redden van de eer toe. Veelvuldig Zeeuws ti telverdediger De Schelde won ook beide dubbels in straight sets. Promovendus Zierikzee opende verdienstelijk met een 4-2-zege op Game'78. De broederstrijd tussen Animo 1 en Animo 2 eindigde met 5-1 in het voordeel van het Terneuzense keurkorps. Jeroen Alliet en de gebroeders Ke vin en Kenny de Rooij klopten achtereenvolgens Michiel van der Windt (6-1 6-2), Foeke van den Bergen (6-2 6-4) en Beny Ysebae- rt (6-1 6-3). Voor Animo 2, dat vo rig jaar in Kruiningen kampioen werd van de eerste klasse en glo rieus met de limousine naar Ter- neuzen werd gereden, kwam het ene punt op naam van Raymond van der Zeijst. Hij hoefde daar weinig voor te doen, want Coen Kayser moest bij 6-0 2-1 opgeven met een enkelblessure. door Robin Hamelink MIDDELBURG - De Meeuwen heeft goede zaken gedaan in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg van Arjan Sandee won de Walcherse derby tegen De Noor mannen met 4-1. Directe concur rent Nieuwdorp speelde met 3-3-gelijk tegen Kapelle. Spui en 's- Heer Arendskerke houden hoop om nacompetitie te ontlopen. Spui won met 1-0 van DFS en 's-Heer Arendskerke nam drie punten mee uit Axel. De Noormannen-De Meeuwen 1-4: Een spannend begin in de Walcherse derby. De Meeu wen-goalie Denni Oosse was op zijn post met enkele reddingen en Robin Dek kopte De Meeuwen op voorsprong. Martijn Houter man verdubbelde de stand naar 0-2. Op slag van rust bracht Mark Minderhoud de spanning weer te rug in de wedstrijd. Na een schot van Kevin Janse op de paal werd Houterman diepgestuurd door Vincenzo Lorello en maakte 1-3. Tien minuten voor tijd benutte Lorello een strafschop. Kapelle-Nieuwdorp 3-3: Na der tig minuten haalde Ralf Kole een doorgebroken speler neer en moest Nieuwdorp met tien man verder. In de blessuretijd knalde Marco den Deurwaarder een indi recte vrije trap in het doel. Kapel le begon slecht aan de tweede helft en Niels Mulder profiteerde daar van. Een voorzet van Janick van As werd door Raymond Rib- bink in eigen goal gewerkt: 1-2. De thuisploeg ging weer voetbal len en kwam terug tot 2-2 dankzij Jasper Vink. Niels Mulder leek voor drie punten te zorgen. Ech ter diep in blessuretijd werkte Tom Jonker de 3-3 in het doel van Nieuwdorp. Spui-DFS 1-0: In het eerste be drijf was de thuisploeg iets beter en kwam het ook op voorsprong. Ad Verlinde legde een indirecte vrije trap breed en Kevin de Roode schoot de bal via een spe ler van DFS in het doel. Bij het uit lopen verdraaide Patrick Ver boom van DFS zijn knie en werd met een brancard van het veld af gedragen. In de tweede helft was het rom melig en begon Spui met achter uit lopen. Ad Verlinde kreeg de kans op 2-0, maar faalde. Het waren drie hele belangrijke punten voor Spui. De Zeeuws-Vla mingen lopen verder weg van Apollo'69 en kruipen naar Dom burg, De Noormannen en DFS toe. AZW-'s Heer Arendskerke 0-2: De bezoekers kwamen er een paar keer razendsnel en dat resul teerde na acht minuten in de ope ningstreffer van Michiel Bouw man. Tien minuten later had AZW moeite met de omschakeling en werkte Michel Harinck de 2-0 in het doel. De thuisploeg creëerde net zoals vorige week legio kan sen, de bal wilde er maar niet in. HOEVEN - In de vierde klasse B voegde Zeeland Sport met een 1-0-zege bij Hoeven, de nummer twee van de ranglijst, opnieuw een wapenfeit toe aan de sterke reeks van de laatste tijd. Voor rust had de thuisploeg meer balbezit, maar was de beste kans voor de Vlissingers die een inzet van Sjim- mie Kort tegen de paal zagen ein digen. In de tweede helft eindigde een kopbal van Jeroen Bosgra, die van af de linkerkant enkele gevaarlijke acties liet zien, net over het doel. Tien minuten voor tijd was het wel raak toen Wesley van Effrink de bal uit een hoekschop direct op zijn slof nam en zo de enige treffer aantekende: 0-1. Bij Zee land Sport moest Semmi de Meij met een naar het zich liet aanzien ernstige knieblessure vroegtijdig het veld verlaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41