Gehavend RCS houdt vier punten over aan paasweekeinde P I I I Jong Ambon krijgt pak slaag, Zeelandia Middelburg loopt uit 8 SPORT EERSTE KLASSE ZONDAG VC Vlissingen wint zaterdag ruim van BW, maar gaat twee dagen later onderuit in Bergen op Zoom. door René van Stee MIDDELBURG - RCS beleefde een prima paasweekeinde. De ploeg van trainer Romeo van Aerde ver sloeg Sarto met 3-1 en speelde met 0-0-gelijk tegen WSC. Door de zege op Sarto kwam er een einde aan reeks van vijf nederlagen. Terneuzen en Axel hielden elkaar in de Zeeuws-Vlaamse derby in evenwicht. Het duel eindigde maandag in 1-1. Zowel Terneuzen als Axel ging zaterdag onderuit. Zaterdag. Sarto-RCS 1-3 (1-1): De Souburgers pakten na vijf nederla gen op rij weer eens de volle buit tegen degradatiekandidaat Sarto. De Tilburgers kwamen op voor sprong via een treffer van Samir Medic. Len Eversdijk bracht de stand namens RCS weer in even wicht uit een strafschop. Al snel in de tweede helft bezorgde Mou- rad Bobouh de Walcherse ploeg, waar zes basisspelers vanwege werk, blessures en privé-omstan- digheden ontbraken, een 2-1-voor- sprong. Sarto hanteerde vervolgens stee vast de lange bal, waardoor er voortdurend dreiging uitging van de aanvallen van de Brabanders. RCS hield echter stand. A-junior Darren Joosse bezorgde de Sou- burgers na een uitval een 3-1-voor- sprong. Het verzet van Sarto was gebroken, waarna de bezoekers niet meer echt in de problemen kwamen en een zwaarbevochten overwinning boekten. Terneuzen-'t Zand 0-1 (0-1): Een zeer matige eerste helft brak Ter neuzen op tegen de ploeg uit Til burg. De bezoekers hadden het be tere van het spel, maar lieten en kele goede mogelijkheden onbe nut. In de 39e minuut was het wel raak. De te veel vrijheid gebo den Matthew Warner kon voorge ven vanaf rechts, waarna Rens van den Hout trefzeker was voor 't Zand. Een nauwelijks geïnspi reerde thuisploeg stelde er weinig tegenover. In de tweede helft pakte Terneu zen de zaken energieker op, had een overwicht, maar kwam niet tot echt uitgespeelde kansen. BSC-Axel 6-1 (2-0): De bezoekers Terneuzen-aanvaller Can Kiran snelt langs zijn tegenstander in de derby tegen Axel. Het duel tussen beide aartsrivalen eindigde in een 1-1-gelijkspel, foto Peter Nicolai hadden weinig in te brengen te gen de sterkere thuisploeg. Bij Axel was de spoeling'nog dunner dan de voorbije weken vanwege schorsingen van Marco Plasschae- rt en Mervin Niemantsverdriet alsmede de afwezigheid van Rick Klasen. De ploeg werkte hard, maar was niet opgewassen tegen de dadendrang van BSC. Jeroen de Vlaming opende de score na mens de ploeg uit Roosendaal. Ri- cardo Mannie scoorde de 2-0. Na de rust maakten achtereenvol gens Steven van Ginderen, Daniël Dekker, Matteo Castro en Michael Ubbink het halve dozijn treffers voor BSC vol. Soufïan Doorns red de de spreekwoordelijke eer na mens Axel. WSC-Aardenburg 3-0 (2-0): Een geflatteerde overwinning van de thuisploeg, vond leider Erik de Rijcke van Aardenburg. Een onge lukkige handsbal van Michiel Leij- te leverde in de vijfde minuut een strafschop op voor WSC. Jamie Pennings benutte dit buitenkans je. Aardenburg voetbalde goed mee, maar het vizier stond niet op scherp bij de Zeeuws-Vlamin- gen. Zo slaagden onder anderen Niek van Sprundel en Bart van den Hemel niet in om goede mo gelijkheden tot een doelpunt te promoveren. Nog voor de rust maakte Guus Beerens er 2-0 van in het voordeel van WSC. In de tweede helft bracht Roel Duque- snoy in de 53e minuut op 3-0, waarna het duel was gespeeld. Zondag. Axel-Terneuzen 1-1: De laatste streekderby tussen Terneu zen en Axel gold op Tweede Paas dag zeker niet als het meest spec taculaire duel in de historie van de rivaliserende clubs. Maar met het 1-1 resultaat konden Terneu zen als Axel vrede hebben. Domi nique Verlinde scoorde acht minu ten voor tijd uit een strafschop de gelijkmaker voor Terneuzen, na dat Maik de Wolf Axel in dë eer ste helft op een o-i-voorsprong had gezet. Verlinde vond het ge lijkspel het hoogst haalbare in het sportieve duel dat nooit het ni veau van de tweede klasse haalde. WSC-RCS 0-0: Een duel dat wei nig spektakel bood. RCS-trainer Romeo van Aerde had gekozen voor een behoudend concept. „En dit weer omdat we net als zater dag tegen Sarto zes man misten. Dan moet je reëel zijn en geen on nodige risico's nemen." Tot echt grote kansen kwamen beide ploegen niet. RCS gokte op een uitval. Die tactiek was in de blessuretijd bijna succesvol. Een fraaie schot van Len Eversdijk kon echter ternauwernood tot een corner worden verwerkt. „Het was zeker geen fraaie wed strijd om te zien. Maar toch wil ik de jongens complimenteren met hun werklust en gedisciplineerde spel", verklaarde Van Aerde. Hij verwacht de competitie probleem loos uit te kunnen spelen, omdat zijn team nog bijna alleen ploe gen uit het rechterrijtje tegen komt. SC 't Zand-Aardenburg 1-1 (1-0): Voor de rust had de thuisploeg voordeel van de wind in de rug. Daardoor was het niet onlogisch dat SC 't Zand op voorsprong kwam via Rens van den Hout, za terdag ook al trefzeker tegen Ter neuzen. De Tilburgers zagen ook een kopbal op de paal belanden. Niek van Sprundel bezorgde Aar denburg een punt. Uit een indirec te vrije trap in het strafschopge bied lepelde hij de bal over de vij andelijke muur in het doel. Dosko kraakt VC Vlissingen door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - VC Vlissingen heeft voor het eerst in het kalenderjaar 2013 weer eens weten te winnen in de eerste klasse C. Zaterdag kwam de formatie van Karl Verg ouwen vier keer tot scoren in de thuiswedstrijd tegen BW Den Bosch (4-1). Maandag verloor VC Vlissingen de uitwedstrijd van nummer twee Dosko: 3-0. Sinan Coban was zaterdag op schot voor zijn ploeg, maar zijn kwaliteiten kwamen twee dagen later minder uit de verf. Sinan Coban heeft bij VC Vlissin gen als aanvalsleider een duidelij ke taakomschrijving. De Terneu- zenaar wordt door de verdediging ingespeeld, houdt de bal vast en laat de middenvelders aansluiten. Wanneer hij de bal naar zijn me despelers terug heeft gekaatst, kiest hij zelf positie in het zestien metergebied. In de wedstrijd tegen BW werk te deze manier van spelen uitste kend. De spits kwam twee keer tot scoren tegen de ploeg uit Den Bosch. Maandag ging deze speel wijze niet op. „We hadden een off-day", zei Coban na afloop. „Dosko zette onze ploeg goed on der druk en daardoor kon de ver dediging mij niet goed bereiken. De eerste helft ging het nog aar dig, maar de tweede helft werd ons spel minder. Toen we met tien man kwamen te staan (Ferry Alfons kreeg een rode kaart), kwa men we helemaal niet meer in ons spel." Coban, die na dit seizoen de over stap maakt naar Goes, heeft een klik met zijn maatje in de aanval, Jonathan Constancia. Tegen BW was de rechtsbuiten, die al eerder bekend had gemaakt dat hij naar Goes gaat, verantwoordelijk voor de assist bij een van de twee goals van Coban. „We spelen nu al een kleine zeven jaar samen en we we ten elkaar vaak te vinden. Eerst bij Terneuzen, nu bij VC Vlissin gen", gaf de spits de reden voor de goede samenwerking. Toch was zijn trainer Karl Vergou wen nog niet helemaal tevreden over het vertoonde spel van zijn aanvalsleider. „Hij moet sneller de vrije man zoeken. Zaterdag ging dat beter, omdat we er in de tweede helft voor kozen om de lange bal te spelen. Op ons eigen veld stuitert de bal alle kanten op als je hem over de grond speelt", legde de tegen BW geschorste trainer zijn speelwijze uit. Coban had in Bergen op Zoom wel te maken met moeilijke om standigheden. „Dosko is een ploeg die meestal zeven spelers achter de bal houdt", gaf Vergou wen toe. „Dan is het heel moeilijk voetballen als aanvaller. We had den veel balbezit en we waren ook erg aan elkaar gewaagd, maar zij waren de betere ploeg in de counter." Want veel verder dan een paar schoten van afstand kwam VC Vlissingen niet. De 24-jarige spits uit Terneuzen probeerde op aller lei manieren een schot op doel af te vuren, maar trof geen doel. Daarnaast legde hij hoge ballen panklaar neer met zijn borst, door jos van Belzen MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zondagvoetbal won koplo per Zeelandia Middelburg maan dag het inhaalduel tegen Cluzona met 2-1, waardoor de ploeg nu vijf punten voorsprong heeft op de nummer twee, Rood Wit W. Iets verderop was een gehandicapt Jong Ambon een stuk minder suc cesvol: HW'24 vertrok via een ze venklapper met drie punten van sportpark de Kruitmolen (1-7). De Hulstenaren nemen na deze zege nog steeds de tiende plaats op de ranglijst in, maar met slechts één punt achterstand op de nummer negen, Jong Ambon. Zeelandia Middelburg-Cluzona 2-1: De bezoekers kenden een ster ke start, zonder dat dit echter veel problemen voor de Middelbur gers opleverde. De thuisploeg nam al snel het initiatief over en na de openingstreffer van Abdoe Abdenbi in de 16e minuut (1-0), verdubbelde Jerfy Booy even later deze marge: 2-0. De laatste tien minuten voor de thee waren op nieuw voor Cluzona dat op slag van rust terugkwam tot 2-1. In de tweede helft gingen de gas ten met veel inzet en ook steeds opportunistischer spel op zoek naar de gelijkmaker. De Middel burgers behielden echter de con trole over de wedstrijd, maar wa ren vaak slordig in de omschake ling. Hierdoor verzuimden zij om via uitvallen de wedstrijd vroegtijdig te beslissen, waardoor deze span nend bleef tot de laatste minuut. Jong Ambon-HW'24 1-7: Bij de Middelburgers ontbraken liefst vijf basisspelers. De eerste helft, waarin beide ploegen een keer het aluminium raakten, leek doel puntloos te worden afgesloten, maar in de laatste minuut bracht Jari Vyaene de bezoekers alsnog op voorsprong: 0-1. Een goede start van Jong Ambon leverde een kwartier na rust de gelijkmaker op van Remco Felius: 1-1. In plaats van de ploeg vertrouwen te ge ven, leek deze treffer eerder ver lammend te werken op de spelers van de thuisploeg. Er werd te veel ruimte weggegeven en via twee treffers van Niek Luime stond er al snel een 1-3-stand op het bord. Jaimie de Visser, Frans Rokven (strafschop), Michal Szczawinski en opnieuw Niek Luime zorden er hierna voor dat de bezoekers konden uitlopen naar hun op één na grootste zege van dit seizoen. Bij 1-4 kreeg Jarreau Manuhuwa de rode kaart wegens hands. Vincenzo Lorello van De Meeuwen is twee voetballers van De Noorman nen te snel af. foto Lex de Meester ff -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40