Bryant hard op weg Van Minde met Dragons naar kop topscorerslijst bij laatste vier in EHL SPORT 5 Topscorerslijst NBA mmm mm* HI Carlsen mag Anand uitdagen TWee knappe zeges Herlings Vette bonus voor Schroder en London Eerste landstitel voor Landstede DINSDAG 2 APRIL 2013 op zijn afhaken. „Mijn benen de den te zeer om hem nog te kun nen volgen." Cancellara genoot vervolgens in tens van zijn triomftocht. „Dat moet je ook doen. Na vorig jaar weet ik dat je nooit weet wat de volgende dag brengt. Daarom vind ik het erg wat er vandaag met Tom Boonen is gebeurd. Ik voel met hem mee." De Belgische topfavoriet ging na twintig kilometer al onderuit op een brede, rechte weg. Met een pijnlijke knie en heup werd hij af gevoerd naar het ziekenhuis. Het was de zoveelste val van Boonen dit seizoen, die eerder moest her stellen van een elleboog- en knie blessure. Artsen stelden vast dat Boonen niets gebroken heeft bij zijn val. Maar het rijden van Parijs-Rou- baix, komende zondag, is uitgeslo ten. Ook niet-specialist Sagan slaat 'Roubaix' over. „Uitrusten en opnieuw beginnen in Amstel Gold Race", zegt hij. Dat maakt dat Cancellara na zijn verrijzenis op Pasen ongetwijfeld ook weer zal heersen in de Hel van het Noorden. Fabian Cancellara plaatst zijn beslissende demarrage in de Ronde van Vlaanderen. Zijn grote concurrent Peter Sagan (links) zet hij op achterstand. foto Bas Czerwinski/ANP LOS ANGELES - Kobe Bryant is ge stegen naar de vierde plaats van de topscorerslijst aller tijden in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. In de wedstrijd tegen Sacramento Kings maakte de speler van Los Angeles Lakers zaterdagavond (plaatselijke tijd) negentien pun ten en daarmee bracht hij zijn to taal op 31.434 punten. Hij pas seerde hiermee Wilt Cham berlain, die op 31.419 punten staat. De lijst wordt aangevoerd door Ka- reem Abdul-Jabbar met 38.387 punten. De Lakers wonnen het duel van de Kings met 103-98. De 34-jarige Bryant is echter meer geïnteres seerd in een zesde landstitel met de Lakers dan in de topscorers lijst. „Ik vraag niet veel", zei hij. „Ik wil alleen graag die zesde ring." 1 Kareem Abdul-Jabbar 2 Karl Malone 36.928 3 Michael Jordan 32.292 4 Kobe Bryant 5 Wilt Chamberlain 6 Shaquille O'Neal 7 Moses Malone 27.409 1 8 Elvin Hayes 9 Hakeem Olajuwon 26.94(m 10 Oscar Robertson Infögraphic F8 door Roeland van Vliet AMSTELVEEN - Hockeyer Jesse van Minde, afkomstig uit Wilhelmina- dorp, is zondag met KHC Dragons doorgedrongen tot de laatste vier van de Euro Hockey League. In Amstelveen, waar vrijdag de knock-outfase van het Europese bekertoernooi begon, won het team uit Brasschaat tweemaal. De Belgische formatie won vrijdag met 7-2 van het Ierse Lisnagarvey. Zondagmiddag bereikte KHC Dra gons de halve eindstrijd door een 5-1-zege op het Engelse Reading HC. De strijd om de podiumplaatsen is half mei. De 21-jarige Van Min de treft dan met KHC Dragons in de halve finales Rot Weiss Köln. Het andere duel gaat tussen Bloe- mendaal en Amsterdam. Waar er gespeeld gaat worden, is nog niet bekend. Van Minde is bezig aan zijn eerste seizoen bij de topclub uit het Bel gische Brasschaat. Hij kwam in de zomer van 2012 over van Zwart Wit uit Breda. De hockeyesters van Europees kampioen Laren en de Nederland se titelhouder Den Bosch gaan te gen elkaar op herhaling in de fina le van de EuroHockey Club Cham pions Cup. Beide teams kwamen het paasweekeinde in Hamburg ongeslagen en ook zonder punten verlies door. De finale vindt plaats in het pink- sterweekeinde van 17 tot en met 19 mei, gelijktijdig met de Final Four van de mannen in de Euro Hockey League. In 2012 kwamen Den Bosch en La ren ook in de finale van de ECCC uit. Laren won toen met i-a LONDEN De Noorse schaker Magnus Carlsen heeft maandag op een curieuze manier het kandidatentoernooi in Lon den gewonnen. De 22-jarige aanvoerder van de wereld ranglijst verloor in de laatste ronde met wit van de Rus Peter Svidler. Zijn grote ri vaal Vladimir Kramnik uit Rusland incasseerde tegen Vassili Ivantsjoek uit Oekraï ne eveneens een nederlaag. Daardoor was Carlsen als nog de eindwinnaar, met evenveel punten (81/2) als Kramnik, maar met meer overwinningen dan zijn be lager (5 tegen 4). Carlsen mag het nu in no vember opnemen tegen we reldkampioen Viswanathan Anand uit India, met als in zet de wereldtitel. VALKENSWAARD Motorcrosser Jeffrey Her lings heeft maandag in Val- kenswaard de Grote Prijs van Nederland gewonnen. De KTM-coureur won beide manches in de MX2, de klas se waarin hij vorig jaar de wereldtitel veroverde. Dat was extra knap omdat hij beide keren vanaf de laatste startpositie moest vertrek ken, een gevolg van een on reglementaire actie zondag in de kwalificatierace. Zowel in Qatar als in Thai land won hij eveneens bei de manches. Hij leidt het klassement voor de wereldti tel met 150 punten. DOHA Springruiter Gerco Schroder heeft zaterdag een vette bo nus verdiend in Doha. De ruiter uit Tubbergen incas seerde met zijn zege in de Grote Prijs van Qatar de hoofdprijs van 214.500 euro. Schroder bereed London, het paard waarop hij vorig jaar olympisch zilver vero verde. De Twentse springcombina- tie was in de eerste twee omlopen foutloos en liet ook in de barrage alle hin dernissen in tact. De Ier De- nis Lynch (All Star) deed het zelfde, maar hij was langza mer in de barrage. ZWOLLE De zinderende strijd om de landstitel in het mannenvol- leybal is zaterdag in het voor deel beslecht van Landstede. De ploeg uit Zwolle won in een uitverkocht eigen huis de vijfde en beslissende wed strijd van Abiant Lycurgus uit Groningen. Vijf sets waren nodig om de beslissing te forceren. Land stede won dat spannende slotakkoord met 15-11 en veroverde voor het eerst in de clubgeschiedenis de natio nale titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37