Ook Coban verruilt Vlissingen voor Goes SPORT Viktor Fischer scoort met een fraaie lob tegen NEC. De Deen is een van de uitblinkers in de Arena. Arnemuiden speelde al 's zeven keer met 0-0 gelijk Cancellara rijdt op indrukwekkende wijze naar de overwinning WIELRENNEN door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Terwijl de club nog strijdt tegen degradatie, worden de contouren van de selectie van Goes voor komend seizoen steeds beter zichtbaar. Maandag werd dui delijk dat ook Sinan Coban de over stap maakt naar de zondag-hoofd klasser. De spits uit Terneuzen volgt daarmee het voorbeeld van Jonathan Constancia, die eerder be kendmaakte naar Goes te gaan. Coban is na Constancia, Ray mond Wolff en Roysel James (bei den Hoek) de vierde nieuwe spe ler voor Goes. Van de huidige se lectie hebben doelman Matthew Lentink en de verdedigers Rick de Punder, Sherief Tawfik en Shannon Braafhart jr. toegezegd te blijven. Sinds Rob Vergouwen (nu VC Vlissingen) als nieuwe hoofdspon sor is gestrikt, timmert Goes hard aan de weg. Een aantal spelers zal echter ook vertrekken bij de num mer twaalf van de hoofdklasse B. Zo lijkt door de komst van Coban de kans groot dat centrumspits Yves Nyemb aan zijn laatste maan den bij Goes bezig is. Nyemb staat in de belangstelling van Kloetinge en Hoek. Bij Hoek hebben keeper Jordi de Jonghe, aanvoerder Giovanni Sie- reveld en middenvelder Thomas van Renterghem voor één seizoen bijgetekend. Alain van Mieghem heeft nog een overeenkomst tot medio 2014. De technische com missie van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser hoopt komende week met meer spelers van de hui dige selectie tot een akkoord te ko men. Tim de Meersman, Stijn van der Kelen, Raymond Wolff en Roysel James maken na de zomer geen deel meer uit van de selec tie. Birgen Martens (Lovende- gem) is de eerste nieuwe speler voor Hoek. Bij VC Vlissingen hebben na Ran dy de Dreu en Arjan Human nog vier spelers een akkoord bereikt over een langer verblijf. Joan van Belzen, Thomas Ragut, Hoessein Bouzambou en Roy van der Kaap hebben aangegeven komend sei zoen ook voor de Walcherse zon dag-eersteklasser uit te komen. Te genover het aanblijven van dit zes tal staat het vertrek van Constan cia, Coban (beiden Goes), Tim van Hasselt (Breskens) en Lars de Voogd (Terneuzen). door Geert Langendorff AMSTERDAM - Op de bank zagen de spelers van Ajax hoe Feye- noord van SC Heerenveen ver loor. Gezamenlijk bekeken ze een dag later in De Arena de mis kleun van PSV tegen Roda JC. Zelf liet de koploper van de eredi visie geen steken vallen. Tegen NEC toonde de ploeg op eerste paasdag van de voornaamste titel kandidaten het best met de span ning om te kunnen gaan (4-1). Hoewel trainer Frank de Boer vooraf sprak van een 'finale', voel de de club zich zeker genoeg om drie oud-spelers na afloop van het duel officieel uit te luiden. Jan Vertonghen (Tottenham Hots pur), Vurnon Anita (Newcastle United) en Gregory van der Wiel (Paris Saint-Germain) mochten zich laten toejuichen door het pu bliek na een korte toespraak van commercieel manager Edwin van der Sar. Bij Ajax calculeren de be leidsbepalers sportief verval niet in. Stress rondom de ontknoping van de titelstrijd maakt in Amsterdam bijzondere krachten los. Net als in de twee voorgaande seizoenen bewaart de landskampioen de gro te vorm voor het slot. Daarin schuilt indirect een compliment voor de werkwijze op De Toe komst. Een vast systeem en uitge kiend positiespel vormen een ste vig vangnet voor sores van indivi duen. In een jeugdige selectie, waar constantheid regelmatig ont breekt, geeft juist dat vertrouwen. Viktor Fischer bewees tegen NEC de wisselvalligheid van jong ta lent. Het Deense talent verdween na een ijzersterke periode in de ano nimiteit. Zelf sprak hij van een 'crisis'. De Boer zag het aan, stel de hem gewoon op en liet oud-profs als Kenneth Perez hem tot rust manen. Fischer moest zich vooral niet forceren. Als hij meedraaide in het team en zich beperkte tot zijn kerntaken, kwam de aanvaller vanzelf weer bovendrijven. Het kostte hem zichtbaar moeite. Na een mislukte actie of een ge miste kans vloekte hij op zichzelf. Aanvoerder Siem de Jong zag het hoofdschuddend aan. „Hij wil el ke wedstrijd de beste zijn", gaf de international een inkijkje in het hoofd van Fischer. „Dat kan niet." Tegen NEC lukte dat, voor het eerst in maanden, wel. Hij rondde een fraaie aanval met een droge schuiver af (1-0). Dit doelpunt, zo vertelde hij later, maakte hem mentaal kilo's lich ter. De ster in wording deed alles weer op gevoel. Een fabelachtige lob van een meter of twintig over doelman Gabor Gabos bevestigde zijn herwonnen vertrouwen (3-1). Hij keek waar de doelman stond, legde aan en stiftte feilloos over de geslagen Hongaar heen die zijn bewondering uitte door te klappen voor de afronding. Dennis Bergkamp, ooit de mees ter van de stift, complimenteerde zijn volgeling uitgelaten. De assis tent-trainer klopte hem breeduit lachend hard op de rug. Waar Fi scher de gevierde man was, kon den lang niet alle spelers van Ajax op een goed optreden terugkij ken. Christian Eriksen worstelde met zijn passing, Ricardo van Rhijn had ruzie met de bal en Derk Boerrigter lukte werkelijk niets. In de omarming van een ploeg die zich veilig voelt met het ge hanteerde concept, zorgden deze dissonanten niet voor een verkeer de afloop. Ze draaiden mee in het elftal, waarin juist samenspel tot een hoog niveau leidt. Individueel viel er behoorlijk wat aan te mer ken op de spelers, als radertjes in het collectief liep het gezamenlijk heel aardig. NEC kreeg geen mo ment uitzicht op een goed resul taat. Een andere opsteker voor Ajax was de rentree van Ryan Ba- bel. Zijn invalbeurt bekroonde hij met een treffer (4-1). Ajax-speler Viktor Fischer was de man van de wedstrijd tegen NEC. De Deen maakte twee treffers, waarvan de tweede een hele fraaie was. foto Olaf Kraak/ANP Vertrouwen Ajax groeit DINSDAG 2 april 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33