GroenLinks heeft geen vertrouwen in ADRZ l'Escaut gaat fors bezuinigen op kosten Glühwein gaat er goed in tijdens paasexpositie Grote Kerk 24 WALCHEREN OPSTAND „Wij weten niet wat onze huurders verdienen. Pas in de loop van dit jaar krijgen we gegevens over 2011." 't Verdriet van door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse woning corporatie l'Escaut gaat dit en ko mend jaar flink bezuinigen. Volgens directeur Jan van Beek huizen moeten de bedrijfskosten met tien procent omlaag omdat de corporatie, net als andere wo ningbouwverenigingen, miljoe nen aan het Rijk moet afdragen vanwege de huurdershefïing. Volgens Van Beekhuizen kan dat gebeuren zonder gedwongen ont slagen. Maar contracten van men sen die niet in vaste dienst zijn worden niet verlengd. En ook zal het bedrijf heel terughoudend worden met het inhuren van men sen voor projecten. De huren gaan dit jaar met vier procent omhoog. Het gaat om 2,5 procent inflatiecorrectie. Daar naast nog eens 1,5 procent op ba sis van de ruimte de de regering de corporatie biedt. Door efficiënter te gaan werken verwacht Van Beekhuizen dat het mogelijk moet zijn de bedrijfskos ten te verlagen. Zo wil hij dat er meer geregeld wordt via het inter net en moet er'slimmer omge gaan worden met tijd en ruimte. Ook kondigt hij in het blad van zijn corporatie aan dat het wagen park minder snel vernieuwd wordt. Er wordt niet gestopt met het onderhoud van woningen. Wel met het complexgewijs aan pakken van woonblokken. „Een huis waarin de keuken echt versle ten is, krijgt een nieuwe. Maar we gaan dat niet meer automatisch in alle complexen doen. Wij kij ken nu of iets echt vervangen moet worden." De Vlissingse corporatie mag, net als andere woningbouwverenigin gen, huurders extra aanslaan als ze een inkomen hebben van bo ven de 34.000 euro. L'Escaut doet dat niet, aldus de directeur, om dat de uitvoering van die inko mensafhankelijke huur zeer com plex is. „Wij weten niet wat onze huurders verdienen. Pas in de loop van dit jaar krijgen we die ge gevens van de belastingdienst. Maar dat zijn de gegevens over 2011. Dat zegt dus niets over de huidige inkomens." Afgelopen week maakte ook de Middelburgse corporatie Woon- goed bekend dat er fors op de be drijfskosten wordt bezuinigd. VLISSINGEN - De Vlissingse fractie van GroenLinks heeft het vertrou wen in het bestuur van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis opge zegd. De fractie gaat, aldus voorzitter Alex Soplantila op 11 april vragen om als gemeentebestuur het ver trouwen in het ADRZ-bestuur en haar ziekenhuisplannen op te zeg gen en nieuwe mogelijkheden te zoeken om een goede ziekenhuis zorg in Vlissingen en op Walche ren te realiseren. Aanleiding daar voor zijn de berichten van afgelo pen zaterdag in de PZC waaruit blijkt dat de financiering voor een Walchers ziekenhuis bij Middel burg nog onzeker is. Ook werd duidelijk dat het ziekenhuis kampt met problemen met de be drijfsvoering. „In verband met de nodige aanpassing van het be stemmingsplan Mortiere wachten de Walcherse gemeenten op een betrouwbaar financieringsplan. Daarnaast werd er een bouwtra ject uitgestippeld voor de realisa tie van dat plan. Ook zou er mee gedacht worden over de herbe stemming van de locatie Koude- kerkseweg. De ontwikkelingen van de gefuseerde ziekenhuiszorg boven de Westerschelde verlopen niet voorspoedig. Wij conclude ren dat dit ADRZ-bestuur die Met het afschieten van een van de kanonnen werd zaterdag in Vlissingen gevierd dat op paasmorgen 1572 de op- plannen niet kan waarmaken.'* stand tegen de Spaanse overheersing tijdens de Tachtigjarige Oorlog begon, foto Lex de Meester VEERE - Met zichtbaar plezier dronk Caroliene Bakker zaterdag van haar glühwein tijdens het be zichtigen van de verschillende ex posities in de Grote Kerk van Veere. De Goese moest er zelf wel om la chen, glühwein op Pasen. „Past meer bij Kerstmis." Maar ze vond het een prima idee van de men sen van Open Atelier Veere om die warme wijn te serveren. Want het was behoorlijk koud in de kerk. Desondanks, of mis schien juist dankzij die kou, kwa men velen naar de kerk om te kij ken wat kunstenaars als Bert Rog ge, Margaret van Dijken, Tineke Corbijn, Betsy de Jonge en vele an deren daar presenteerden. Caroliene Bakker bleef lang stil staan bij de tekeningen van Vee- renaar Jacques van Bijlevelt. Voor al de bijna manshoge tekening van de Middelburgse Lange Jan vond ze geweldig. „Zo precies, zo gedetailleerd. Maar straalt ook zo veel rust uit. Erg mooi. Erg bijzon der." Aan kopen dacht ze nog niet. „Misschien komt dat er nog wel eens van. Ik ben nu hier om te genieten." Klaske Jasperse van het Zeeuws Vilt Collectief was ondanks de kou tevreden over de expositie in de Veerse monumentale kerk. En die kou viel volgens haar best nog wel mee. „Is in ieder geval beter dan regen. Bij regen blijven men sen thuis,jiu komen ze en zoeken ze ons juist op." De Veerse kerk, met al zijn nis sen, leent zich volgens haar prima voor dit soort exposities. „Elke kunstenaar heeft zijn eigen nis en toch vormen we samen een ge heel." Veel verkocht had ze nog niet. Maar dat is volgens haar ook niet de bedoeling van dit soort ex posities. „Hier komen mensen kij ken en thuis overdenken ze wat ze gezien hebben en besluiten dan eventueel of ze iets kopen." Ze voegde er aan toe dat ze het al leuk vindt om het publiek te la ten zien wat ze maakt. „Het is meegenomen als mensen het ook nog willen kopen." Alex Timmer man (Vlissingen) wilde wel wat kopen. „We zijn bijna 25 jaar ge trouwd, dus ik zoek iets bijzon ders. Wat? Dat is een verrassing." Kunstenaars stellen hun werk tentoon in de verschillende nissen van de Grote Kerk van Veere. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24