Forse boete Husky Event van tafel ZEELAND Um Eintoetsen 51 Veel campings krijgen terrein maar halfvol; hotels en bungalows zijn wel goed bezet. almanak 1, De Zeeuwse detailhandel zit in zwaar weer Een selectie uit tien jaar Schildersweek Domburg PZC op Facebook: Like en win! DINSDAG 2 april 2013 WWW.FACEBOOK.COM/DE.PZC nieuws twitter video ZEELAND CULTUUR ritf iturn Minder toeristen met Pasen door Frank Balkenende MIDDELBURG - Minder toeristen dan vorig jaar hebben het paas weekeinde in Zeeland doorge bracht. Volgens Patrick Polie van Promo tie Zeeland Delta, de koepel van de Zeeuwse VW's, is het koude weer de oorzaak. Exacte cijfers heeft hij (nog) niet. Vooral de campings hadden met net 55 pro cent een lagere bezetting dan vo rig jaar. Vooral mensen die graag met de tent kamperen, bleven thuis. Polie: „Sommige campings heb ben water weer afgesloten om de bevriezing in toiletgebouwen te voorkomen." De hotels waren be ter bezet: de kamers waren voor ruim tachtig procent bezet. De Duitsers, die twee weken va kantie hebben, waren goed verte genwoordigd. „Een Duitser laat zich niet afschrikken door een beetje kou. Die zegt: er is geen slecht weer, alleen slechte kle ding", grijnst Polie. De Belgen, die vorig jaar wel met Pasen vakantie vierden in Zee land, lieten het volgens Polie dit paasweekeinde afweten. „Dat is jammer genoeg tegen de trend in. De Belgische toerist is juist bezig aan een opmars," Ondanks de kou lokte het zonne tje op tweede paasdag veel men sen naar buiten. Op de paasmarkt in Breskens kon je over de kop pen lopen. Evenementen zoals Run into the Sea in Renesse trok ken veel publiek. Ruim vierhon derd sporters deden mee Ook in Domburg was het erg druk. Directeur Hein Robbers van Roompot-vakantiepark Hof Dom burg herkent zich dan ook niet in het beeld dat Polie schetst. „Het kan mogelijk elders iets minder zijn, maar in hartje Domburg is het gekkenhuis. Files en geen par keerplaats meer te vinden." Robbers rept zelfs van een beter paasweekeinde dan in 2012. „De huisjes zitten vol en dat geldt ook voor de camping. We hebben enorm veel campers en caravans. Als ik honderd camperplaatsen extra had gehad, zou ik die zo vol kunnen zetten." Ook de campings van Roompot in Dishoek en Zoutelande hadden een goede bezetting, weliswaar wel iets lager dan in Domburg. „In Dishoek scoren we zelfs een groei van 75 procent. Veel gasten hebben op het laatst besloten toch te komen. Ik ben echt dik te vreden." Landelijk kwamen 750.000 toeris ten naar Nederland en dan vooral naar de kustgebieden. Dat zijn er 100.000 minder dan vorig jaar. Ruim 225.000 mensen vierden en kele dagen vakanties aan de kust. De dagjesmensen zochten het strand op, boemelde in de steden of bezochten attractieparken, die deze Pasen goed scoorden. Hoeveel toeristen van de de zo mer vakantie vieren in Zeeland, durven Polie noch Margot Tempel man van het Kenniscentrum Kust toerisme te voorspellen. „Ten eer ste omdat mensen door de crisis mogelijk minder met vakantie gaan en ten tweede omdat ze steeds later boeken." Ongeveer honderd mensen kwamen zondag in de koude ochtend bijeen voor de paasjubel op de Grote Markt in Goes. Een dansgroep verzorgde een inter mezzo. foto Willem Mieras GROEDE - Husky Event in Groede hoeft geen boete van 40.000 euro te betalen voor overtreding van de 'vrijstellingsregeling sledehonden- sport'. Het Vlaamse echtpaar Wouter en Mieke Decaluwe, dat het slede hondenevenement organiseert, is met succes in beroep gegaan te gen de boete die vorig jaar novem ber werd opgelegd. Staatssecreta ris Sharon Dijksma van Economi sche Zaken heeft gedurende die bezwaarprocedure besloten de boete in te trekken, meldt advo caat Rinus Wouters van het echt paar Decaluwe. Volgens hem heeft het Vlaamse stel in de be zwaarprocedure duidelijk ge maakt dat ze geen overtredingen heeft gemaakt en de husky's goed Tip? redactie@pzc.nl heeft behandeld. Ook vonden de activiteiten op een juiste manier plaats, zegt Wouters. Een aantal dierenliefhebbers, onder wie an dere huskyhouders, verweet Hus ky Event dierenmishandeling. Het Vlaamse echtpaar is nog steeds in de slag met de gemeen te Sluis, die vindt dat husky-expe dities niet in het bestemmings plan passen. De Zeeuwse hoofdstad heeft nieuwe parkeerautomaten. Ingewikkelde ap paraten met zoveel knoppen dat die Duitse toerist al snel het spoor bijs ter raakte. Hij riep een Middelburg se voorbijganger te hulp. Die legde de man in zijn beste steenkolenduits uit dat je eerst op het ene toetsen bord het 'kennzeichen von das auto moet eintoetsen'. Vervolgens moest hij op een andere plek op de automaat aangeven hoe lang hij wilde parkeren. De oosterbuur knikte begrijpend, maar de hulpvaardige Zeeuw slaag de er toch nog in hem in vertwijfe ling achter te laten door de opmer king: „Und nog etwas. Gluckig kun nen sie gewohn mit Deutsch geld be- zahlen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21