Bloemenpracht in de KEUKENHOF 44 Alle vormen die er al waren, hebben een commerciële insteek GEZOND 13 KRAS NL INFORMATIEBRONNEN EN VERHALEN DELEN DINSDAG 2 APRIL 2013 - Hilton entree t.w.v. Aankomstdata en prijzen nü vanaf 3-daags arrangement Zuid-Holland inclusief verblijf, ontbijt en entreeticket Voor meer informatie en boekingen: voor de lezers van deze krant! gaat het met je, versie 2.0 Oorzaak duizeligheid Griepvirus heeft moeite gemakkelijk te herkennen met vochtige lucht Deelname aan screening halveert kans op sterfte aan borstkanker Eiwit 'interferon epsilon' beschermt vrouw tegen soa Is plotse duizeligheid het gevolg van een beroerte of van wat anders? Amerikaanse onderzoekers hebben een systeem ontworpen, dat snel de beroerte kan herkennen. Dit gebeurt door met een speciale bril en een webcam de oogbewegingen te analy seren. In een eerste test slaagde het systeem erin alle beroertes te herken nen. http://bit.ly/ZkWeOb Hoe hoger de relatieve luchtvochtig heid, des te moeilijker overleven griepvirussen in de lucht. Het percen tage overlevende virusdeeltjes daalt van ruim 70 naar minder dan 20 pro cent als de luchtvochtigheid stijgt van lager dan 23 procent naar meer dan 43 procent. Dit blijkt uit testen. Probleem is dat een hoge relatieve vochtigheid in huis de groei van schimmels en huisstofmijten bevordert. http://bit.ly/XKY62z foto ANP Vrouwen die (in Nederland) mee doen aan het landelijk bevolkings onderzoek naar borstkanker halveren hiermee de kans dat zij zullen ster ven aan deze ziekte ten opzichte van vrouwen die niet meedoen aan de screening. Vroege ontdekking van de tumor speelt hierbij een belangrijke rol. Van de doorverwezen vrouwen heeft 70 procent uiteindelijk geen tumor. http://bit.ly/! 3sXkOy De cellaag die de vagina, baarmoe der en eileiders bekleedt, maakt continu een eiwit (interferon epsi lon) aan, dat van belang is voor het op gang komen van een afweerreac tie tegen verwekkers van geslachts ziekten als chlamydia en herpes. De aanmaak van het eiwit wordt gere geld door hormonen. Mogelijk kan het versterken van de aanmaak van dit eiwit bijdragen aan de bescher ming tegen soa's, menen onderzoe kers. http://bit.ly/Y3Ujg8 De Keukenhof is weergeopend! Het is dus weer de hoogste tijd voor een dagje uit naar dit prachtige park met meer dan 7 miljoen tulpen, narcissen en hyacinten die volop in bloei staan! Speciaal voor u hebben wij het 4-sterren Hilton Garden Inn Leiden geselecteerd, waar vanuit u in slechts 20 autominuten al bij de Keukenhof in Lisse bent! Uw ontbijt én entreekaart voor de Keukenhof zijn uiteraard ook bij de prijs inbegrepen! Boek nu dit unieke arrangement voor een uitje tussen de bloemen. Maar let op, de uiterste boekingsdatum is 14 april dus wacht niet te lang... HILTON GARDEN INN LEIDEN**** Dit 4-sterren hotel wordt door klanten beoordeeld met een 8+! Het hotel combineert moderne kamers met een gunstige ligging en uitgebreide faciliteiten. Het beschikt over een restaurant en een stijlvolle bar met een terras. Er is gratis WiFi beschikbaar en u kunt gratis gebruik maken van de fitness. Uw kamer is o.a. voorzien van een 32-inch Icd- televisie, airconditioning, mini-koelkast en koffie- en theefaciliteiten. Bovendien biedt het hotel gratis parkeergelegenheid. waarom zou je meer betalen 'patiënt' en 'ziek' uitstraalt, dat er 'vind ik leuk'-buttons in zouden zitten, of commen taar-velden. De redenen? Je moet geen so ciale druk voelen om ergens op te reageren. En je wilt ook niet in een discussie over jouw behandeling gezogen worden. Die kun je altijd apart via mail of rechtstreeks voeren. We wilden een site maken voor de gene die zijn of haar verhaal wil vertellen. En voor alle naasten die op de hoogte wil len blijven." En dus ging Zeeman aan de slag. Wat er nu staat, is het resultaat van heel veel liefde werk oud papier van een groep professio nals die hij om zich heen heeft verzameld. Een advocatenpraktijk heeft het juridische gedeelte vrijwillig gescreend. Een mede werker van een grote automiseerder keek of de informatie inderdaad wel zo goed is afgeschermd. „Parlandi.org is heel eenvou dig. Je kunt vanaf elke telefoon jouw ver haal of foto's op jouw dagboek plaatsen. Jouw inloggegevens om de verhalen en fo to's te kunnen bekijken (niet wijzigen) ver strek je zelf aan iedereen. Dus het is niet zo dat jouw naasten zich moeten registreren om alles te kunnen lezen. Merk je dat de hoeveelheid bezoekers ineens omhoog schiet - dat is enige teller die we hebben in gebouwd - dan weet je dat jouw inloggege vens waarschijnlijk verder zijn verspreid. Je kunt dan zelf het wachtwoord wijzigen en wie weer mee wil lezen, moet zich bij jou melden. Zo houd je altijd controle." 'Gisteren ben ik aan mijn tweede series che- mo's begonnen en dat is me meegevallen. Bij de eerste serie werd ik ziek en moest overgeven, maar de verpleegster zei dat het toen waar schijnlijk de zenuwen waren. Nu merk ik niet zo veel. Ik was wel een beetje moe en daarom heb ik mezelf 's middags op een dutje getrak teerd voordat de jongens uit school kwamen. Ze weten dat ik weer met die chemo ben begon nen. ]oppe zei dat hij er 'cool' onder was en is gaan voetballen. Met Hidde ben ik lekker to sti's gaan eten en daarna hebben we die gif groene Fatboy gekocht. We hebben dat enor me ding in de auto gesleurd en zijn er nader hand middenin de woonkamer met z'n tweeën in gaan liggen.' Het mooie is dat ook andere onderwerpen dan alleen de ziekte aan bod kunnen ko men, zegt Zeeman, refererend aan dit voor- beeld van een jonge moeder met kanker. „Mensen zijn niet hun ziekte, maar maken ook andere dingen mee. Iedereen die mee leest, kan daarnaar informeren." De lance ring van de site was begin dit jaar. „We hebben een prachtige ambassadeur: oud-ac trice en regisseur Cristel Braak. Zij blijkt kanker te hebben en publiceert haar ver haal openbaar op de site om mensen te la ten zien wat je ermee kunt doen. Het is mooi dat veel mensen zich belangeloos voor de stichting Parlandi willen inzetten. Maar de kosten van een server en provider moeten ergens vandaan komen. We zijn op zoek naar sponsors die hun naam aan ons willen verbinden." Er is over gedacht aan te haken bij een gro te organisatie als bijvoorbeeld KWF Kan kerbestrijding. „Zij willen hun eigen plat form hebben, dat echt compleet op kanker is gericht. Wij willen onafhankelijk zijn. Ie dereen moet zich vrij voelen om Parlan- di.org te gebruiken: ook mensen die een an dere ziekte hebben, ook mantelzorgers die informatie uit kunnen wisselen of mede werkers van gezinsvervangende tehuizen die informatie over de bewoners delen. Er zijn echt legio voorbeelden hoe de site is in te zetten. Voor ons geldt wel: het moet gaan over mensen die ziek zijn of een aan doening hebben. Voor alle anderen zijn er sociale media genoeg!" Steeds meer wordt in het ziekte proces van mensen online gecom municeerd. Een algemeen voorbeeld is Mijn- zorgpagina.nl. Het is een soort ver zamelpagina waarin medische ge gevens, informatie van zorgverle ners en ook dagboeken bij elkaar worden gezet. Chatten met andere patiënten is ook mogelijk. Een ander voorbeeld is Mijnzorg- net.nl. Deze pagina is, vooralsnog, verbonden aan UMCN St. Rad boud. Een patiënt heeft de regie en zijn specialist, huisarts of bij voorbeeld fysiotherapeut kunnen allemaal bij de informatie die ook de patiënt invoert. Zo wordt er on derling veel beter gecommuni ceerd. Is er een nieuwe behandel wijze, dan kan de arts dit gemakke- t lijk in een keer kenbaar maken aan alle patiënten. Kanker.nl komt in april beschik baar. Daaronder valt een informa tief gedeelte waarin alle beschikba re kennis over kanker terecht moet komen. Er is ook een portaal met bijvoorbeeld een panel en een sociaal netwerk. Albert Zeeman ^5^ reageren? gezondheid@depersdienst.nl Inclusief: 3 dagen (2 nachten) verblijf in Hilton Garden Inn Leiden met ontbijtbuffet en 1 x entree voor de Keukenhof per persoon. De keukenhof is geopend tot en met 20 mei. Ga voor alle informatie naar www.kras.nl/LR21271 Typ in de adresbalk www.kras.nl/LR21271 Kies uw datum, prijs en klik op BOEK NU. Telefonisch boeken? Bel 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. reisnummer LR21271 Deze reis is exclusief voor u te boeken t/m 14 april 2013. Exclusief: vervoer, parkeerkosten bij Keukenhof ca. 6 per dag, niet genoemde maaltijden, reis- en annuleringsverzekering, toeristenbelasting 2 p.p.p.n. en reserverlngskosten 19,50 per boeking (verplicht). Aankomst van 2 april t/m 20 mei 2013. 3 dagen Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Lezersprljs vanaf 99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13