32 ZEELAND DAGBOEK Dressuurruiter Laurens van Lieren uit Schore heeft het druk dezer weken. Vorige weekeinde presteerde hij met de merrie Hexagons Welnetta uitstekend op Indoor Brabant. In de wereldbekerwedstrijd in Den Bosch werd hij zesde. Deze week doet hij mee aan de Chi Al Shaqab 2013, een gigantisch paardensportevenement in Doha, Qatar. Van Lieren komt deze keer met Ulysses La Haya in actie. Zaterdag 23 maart Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Pracht en praal Vandaag ben ik vroeg begonnen met trainen, Ulys ses La Haya loopt goed. De hogere moeilijkheids graad van mijn kür op muziek lijkt te gaan lukken! Het is voor het eerst dat dit paard die moeilijkere kür moet gaan doen, maar ik begin vertrouwen erin te krijgen dat hij het aan kan. Vorige week op Indoor Brabant heeft hij een makkelijkere kür gelopen, maar als ik in Qatar mee wil doen om de prijzen moet er echt een schepje bovenop. Dus we gaan mijn Queen-kür rijden! Dat is de kür waar ik met Hexagon's Ollright in het verleden successen heb ge boekt, en waarmee ik vorige week in de Wereldbe ker met Hexagon's Welnetta een heerlijke comeback maakte op internationaal topniveau, met een 6e plaats. Ik heb er zin in! Vanochtend heerlijk getraind, laatste training voor dat Ulysses naar Qatar vliegt. En o, wat loopt hij goed! Wissels om de pas op een grote volte? Appel tje eitje! His Highness The Emir Sheikh Hamad Bin Khalifa, here we come!! Vanmiddag nog een andere kleinere concourskast opgehaald, speciaal voor deze vlucht. Er mag maar 150 kg aan spullen mee en ook de maximale afmetin gen worden streng gehandhaafd. M'n dressuurhoed heb ik ook nog opgehaald bij de hoedenmaker, na de jaarlijkse onderhoudsbeurt moet ook die de woes- tijnlucht kunnen trotseren. Vanavond alle spullen ingepakt en gelabeld, morgen om 7.00 vertrekken naar Schiphol... Welterusten! Vanochtend om 10.00 uur vloog mijn vader naar Do ha, en was ik ook al op Schiphol om Ulysses La Haya af te leveren voor de vlucht. Hij was wel wat ner veus toen hij in z'n eentje de container in moest, maar toen zijn buurman erbij kwam was hij al snel rustig. Zo lang mogelijk gebleven, tot de paarden in de containers naar het vliegtuig werden gereden. Daar mochten wij niet meer bij zijn, dus toen ben ik vertrokken. Wel een praatje gemaakt, en num mers uitgewisseld met Dennis, één van de grooms op de vlucht. Hij zou me laten weten of alles goed verloopt. Ulysses is een paar weken terug op de trai ler gewond geraakt, toen hij om de één of andere re den in paniek raakte. Dus enige zorgen waren er wel van onze kant. Om iets over half elf kreeg ik echter het verlossende berichtje dat de paarden veilig ge land waren, geen centje pijn. Mooi! Spullen gepakt, lekker slapen nu! Morgen om 7.15U vliegen! Shit!!! Om 6.15 schrik ik wakker! Veel te laat dus... Had m'n wekker om 4.00 uur gezet, maar blijkbaar helemaal niet gehoord! Ik was bij m'n vriendin Lyn- ne blijven slapen, die woont in Schiedam. Toch iets te druk geweest de laatste paar dagen, blijkbaar moet je toch af en toe meer dan een paar uur sla pen... Nu red ik het nooit meer op tijd! Wat nu? Toch maar vertrokken naar Schiphol, onderweg be ginnen te bellen, en uiteindelijk via de organisatie rasas®*® in Doha een nieuw ticket geregeld, nu via München naar Doha. Slechts een paar uur later dan de andere ruiters kom ik aan in het hotel. Snel gaan slapen, het is 2 uur later dan in Nederland, dus de wekker gaat vroeg. Op tijd opgestaan, lekker ontbeten, en op het gemak naar stal. Daar is m'n paard al helemaal geïnstalleerd in zijn prachtige ruime box met heerlijke aircondi tioning. Dat is hier ook wel nodig, want 's ochtends is het al direct 26 graden! Mijn vader heeft een ka mer vlak bij de stallen, ons hotel is bijna 45 minu- Donderdag ten rijden, in de buurt van het vliegveld. Vandaag is een verkenningsdag, maar eerst gaan we licht trai nen. Hij voelt super aan, en na een half uurtje hou den we het voor gezien. Vanavond als het wat koeler is gaan we nog een keer wat intensiever trainen. Ook voor Ulysses is het natuurlijk een hele omscha keling... Ondertussen kijken wij onze ogen uit, want de luxe en pracht en praal is ongelooflijk! Het wordt ons wel duidelijk dat ze hier letterlijk een geldkraan hebben, want dit is ongeëvenaard wat betreft luxe en rijkdom. 's Avonds lijkt Ulysses wederom heel goed in vorm, weinig last van de reis en de warmte. Iets meer krachttraining gedaan, want de GP is overmorgen al. De finetuning moet dan morgen maar komen... 's Morgens is de keuring, en 's middags mogen we de hoofdring verkennen. Alle paardenfokken glans-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98