55 Beleid van Nieuwe impulsen Burghse Schoole 1 E PAASDAG: PAASMARKT 2 geweldige CAMPERS BOULEVARD VLISSIN<£t>l IO.OO- 1 7.00 UUR 30 SCHOUWEN-DUIVELAND ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Ook als het niet lukt geld te vinden voor nieuwbouw in de Mortiere, vertrekt het ziekenhuis uit Vlissingen. Viskwekerij Neeltje Jans start met proeverijen Paas-zangdienst in hervormde kerk Paasactiviteiten in De Schaapskooi Zieke zeehond aangespoeld Optreden Sense in Heartbreak Café Geen extra steun voor soepkokerij Nieuwe cursus gemeentepolitiek En SEROOSKERKE In de hervormde kerk in Serooskerke wordt zondag 31 maart een paas-zang- dienst gehouden. Aan de dienst wordt meegewerkt door koor The Message uit Bruinisse. Samiel Deurloo zorgt voor begeleiding op piano. Voorganger is ds. A. de Reuver. Aanvang 19.00 uur. HEINKENSZAND Op schapenboederij De Schaapskooi in Heinkens- zand zijn tweede paasdag tal van activiteiten te bele ven. Vanaf 13.00 tot 16.00 uur kunnen bezoekers er on der meer paaseieren zoeken met de paashaas, schapen maskers knutselen en pony rijden. De toegang is gratis. WILHELMINADORP Bij het Goese Sas is vrijdag morgen een zieke zeehond aangetroffen. Het beest is door de Eerste Hulp bij Zee- zoogdieren verzorgd en over gedragen aan de zeehonden crèche in Pieterburen. Het dier is daar al eerder opge vangen en kreeg de naam Blossom. In september 2012 is ze op Vlieland uitgezet. GOES Akoestisch popduo Sense treedt zondag (eerste paas dag) op in Heartbreak Café op de Grote Markt in Goes. Zangeres Annemiek van der Weele en gitarist Luc Oggel brengen eigen liedjes en be kende en wat minder beken dere covers. Aanvang 16.00 uur, entree gratis. ZIERIKZEE Kringloopwinkel De Soepko kerij in Zierikzee kan niet re kenen op het tijdelijk stop pen van de afbouw van de gemeentelijke vergoeding. Een voorstel van Groen- Links hierover kreeg onvol doende steun in de raad. De Soepkokerij had een beroep op de raadsleden gedaan om vergoeding te houden. ZIERIKZEE De fracties van D66, Groen- Links en PvdA organiseren in april een cursus 'gemeen tepolitiek'. De cursus is be doeld voor mensen die poli tiek actief willen worden of in de gemeenteraad willen gaan zitten. De eerste avond is op 10 april. Meer informa tie is te krijgen bij de drie politieke partijen. Financiering ziekenhuis is nog probleem door Emile Calon en Maurits Sep VLISSINGEN - De financiering van het nieuwe ziekenhuis in de Mor tiere bij Middelburg is nog niet rond. Bestuursvoorzitter Huybert van Eek van het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) kan ook geen zekerheid geven dat die rond komt, zo zei hij vrijdag. Het ziekenhuis is in onderhande ling met private financiers en hoopt dat hij voor de zomer met hen een overeenkomst kan slui ten. Hij heeft maximaal 55 mil joen nodig om de nieuwbouw te kunnen realiseren. Als de financiering niet lukt, dan vertrekt het ADRZ hoe dan ook uit Vlissingen en wordt gepro beerd zo veel mogelijk functies in Goes bij elkaar te brengen. Blijven in Vlissingen is volgens hem geen optie omdat het gebouw aan de Koudekerkseweg 'echt op is'. Het opknappen is volgens hem onbe taalbaar. Vooralsnog gaat de voorzitter er wel vanuit dat er verhuisd wordt naar de Mortiere. Hij presenteer de gisteren een impressie van het 'nieuwe en compacte vier verdie- neeltje jans - Viskwekerij Neeltje Jans start binnenkort met zilte proeverijen. De viskwekerij biedt onder het motto 'Proef Zeeland' bezoekers vanaf 25 mei in het nieuwe pand aan de Faelweg mid den op de Oosterscheldekering de kans om te genieten van Zeeuwse zilte zaligheden als mosselen, vis- en visproducten. Mét uitzicht op de hangmossel- percelen in nationaal park Ooster- schelde. De viskwekerij - die dit jaar het 100-jarig bestaan viert - werkt verder aan uitbreiding van het assortiment. Naast mosselen en vis(-producten) kan de klant er terecht voor oesters, kreeft, ver se mosselgroenten, sauzen, wij nen en brood. Directeur Simon Schot werkt samen met touropera tors en reisorganisaties en ver wacht een toename van toeristen in en rond het gebied. pingen tellende gebouw in een op vallende Z-vorm'. Begin volgend jaar hoopt hij dat de eerste paal ge slagen kan worden, zodat in de zo mer van 2016 de patiënten daar be handeld kunnen worden. Het nieuwe gebouw wordt de helft kleiner dan het Vlissingse ziekenhuis. „Dat levert een goede oriëntatie en korte looproutes op voor patiënten, bezoekers en me dewerkers." Nu is het zo, aldus Van Eek, dat medewerkers per dag soms ruim een half uur heen en weer lopen omdat het Vlissing se gebouw niet efficiënt is inge richt. „Dat zijn allemaal loze kos ten." Om de looproutes zo kort mogelijk te maken is gekozen voor die Z-vorm met die 'opval lende diagonaal'. Op de eerste verdieping van het nieuwe gebouw komen de polikli- Het ADRZ is op zoek naar één of meerdere financiers om aan de 55 miljoen euro voor nieuwbouw te komen. %22ëm »j I ^«Kli nieken. Op de begane grond de spoedeisende hulp, de huisartsen post, de apotheek en de bloedafna me. Op de tweede en de derde verdieping de operatiekamers, ver- pleegafdeling en de dagbehande ling. Op dit moment overlegt het zie kenhuis met de gemeenten Mid delburg en Vlissingen over aan passing van het bestemmingsplan en is het in gesprek met twee aan nemers. Tevens wordt er overlegd met de gemeente Vlissingen over herbestemming van de locatie aan de Koudekerkseweg. Het ADRZ wil dat terrein met de ge bouwen verkopen. Er hebben zich nog geen serieuze kopers gemeld. De plannen van Zeeland Care voor* een kliniek aan de Boulevard Bankert in Vlissingen en de komst van particuliere poliklinie ken aan de Schroeweg in Middel burg dwingen hem niet om de bouwplannen voor Mortiere bij te stellen, aldus Van Eek. Het ADRZ werkt nauw samen met Zeeland Care. Dat bedrijf richt zich vooral op zorgtoerisme en dialyse zodat mensen in hun eigen regio die behandeling kun nen ondergaan. Het Goese ziekenhuis is volgens hem ook aan renovatie toe. Cy nisch: „We zitten op twee plek ken in mooie antieke gebouwen." Die klus is doorgeschoven naar de jaren twintig van deze eeuw, want het geld ontbreekt om dat eerder op te pakken. K Artist's impression van het nieuwe vlissingen - De bedrijfsvoering van het ADRZ blijft een zorgen kind. Het ziekenhuis boekt over 2012 een positief resultaat, maar dat komt vooral doordat het ADRZ onroerend goed heeft ver kocht in Middelburg, Goes en Zie rikzee. Zonder die eenmalige mee valler, aldus bestuursvoorzitter Huybert van Eek, komt hij uit op een heel bescheiden 'winst' van maximaal één miljoen euro. Exac- door Ali Pankow burgh - Museum De Burghse Schoole staat aan de vooravond van een boeiend nieuw seizoen. De opening daarvan wordt zater dag 6 april om 10.00 uur verricht door voormalig hoofdonderwijzer Arie Damman. Hij stond destijds aan de wieg van dit kleine mu seum en heeft er jarenlang lei- te huur voor 395 p/week. Dit tarief geldt voor alle seizoenen. Voor informatie en reserveren bel J. van Leeuwen, 0111-653756 ding aan gegeven. Verder is De Burghse Schoole nauw betrokken bij het twintigjarig bestaan van De Kunstschouw Westerschou- wen die van 15 t/m 23 juni wordt gehouden. In die periode zijn op de Karolingische Ringwalburg achter het museum sculpturen van Wieke Terpstra te zien, ter wijl in de Burghse Schoole zelf een projectie van deze kunstena res wordt vertoond. De wisselex positie in het nieuwe seizoen be staat uit oude schoolplaten van Isings over de vaderlandse ge schiedenis, van Koekkoek met af beeldingen van dieren en natuur en platen van Nederlands Indië. De Burghse Schoole is tot en met 16 november geopend. Voor ope ningtijden gedurende het sei zoen: www.burghseschoole.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 96