1 APRIL?»" PIANO'S Onzekere toekomst belette onderhoud gebouw Vorst speelt jachthavens parten bij seizoenstart ACUSTICA 21 PAASDAG SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Gratis parkeren op koopavond in Zierikzee 2e Paasdag open Man aangehouden met gestolen auto Mini-muziekfestival in bar De Stulp Groot gebrek aan gastgezinnen IN GOES BIJ: IN VUSSINGEN BIJ: SERIEUZE fig®© Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur Korte Huifakkerstraat 2 4815 PS Breda 076 560 24 23 www.acustica.nl Pianospelen, daar geniet je iedere dag van ZATERDAG 30 MAART 2013 Trainer Cor Smalheer bekijkt samen met twee jeugdleden Damian (I) en Sven van Scaldina de douches in de gymzaal aan de Raamstraat. Zijn die echt zo slecht? „Ach luxe is anders en je kunt er niet met trots je gasten bij de competitie ontvangen, maar ach...", foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Het werk aan de gym zaal in de Raamstraat wordt op kor te termijn uitgevoerd. In twee de len, zodat de accommodatie niet hoeft te worden gesloten. De be treffende gymzaal geldt als drukst bezette accommodatie van de acht gemeentelijke gymzalen. De locatie wordt van maandag tot en met zaterdag gebruikt, zowel overdag als 's avonds. De drukste dagen zijn maandag tot en met donderdag. Alleen woensdaga vond zit de deur op slot. Overdag zijn het vooral gymmende school kinderen die de zaal vullen. In de avonduren wordt de zaal door ver enigingen gehuurd. Dan ook wordt de douche het meest ge bruikt. Naast de zaken die nu wor den aangepakt, verkeert de rest van de gymzaal 'in redelijke goe de staat'. Voor zover sprake is van verval van het gebouw komt dat trouwens niet uit de lucht vallen. Al in 2004 gaf de toenmalig voor zitter van de eilandelijke tafelten nisvereniging Scaldina in de PZC aan zich zorgen te maken over het achterstallig onderhoud. Hoe dat destijds precies is ontstaan, weet wethouder Wim Stouten niet. „Maar het is al jaren be kend." Wellicht speelt de - zoals uit de archieven blijkt - onzekere toekomst van het gebouw een rol. Werd het ene moment gesproken over mogelijke uitbreidingslocatie voor de naburige school obs Bin nen de Veste, het volgende mo ment werd over woningnieuw- bouw gerept. „En het gaat ook ge leidelijk. Er valt eens een voegje uit en zo gaat het door. Maar nu moet er echt wat gebeuren." Geko zen is voor een 'minimale, sobere en doelmatige investering'. ZIERIKZEE De politie heeft donderdag bij Zierikzee een 54-jarige man uit Vlaardingen aange houden die in een gestolen wagen reed. In de auto wer den spullen gevonden die vermoedelijk afkomstig zijn van diefstal. Daarnaast bleek dat de man gezocht werd door de politie regio Rotter dam-Rijnmond. RENESSE De start van het toeristisch seizoen wordt zondag in bar De Stulp in Renesse gevierd met muziek. Zondag zijn er optredens van coverbands Aranda, BigHug, Little Devil Allstars en Shagging Ponies. Het mini-muziekfestival gaat om 20 uur van start met muziek van DJ Remo. Een uurtje later start Aranda. ZIERIKZEE Europa Kinderhulp Zeeland beschikt nog niet over de helft van het aantal gastge zinnen dat dit jaar nodig is om kinderen uit probleem gezinnen onderdak te bie den. EK Zeeland probeert de ze kinderen in juli en augus tus een leuke vakantie te bie den. Info en aanmelden kan op: 0113-233286. door Piet Kleemans BRUINISSE - De aanhoudende kou speelt de jachthavens parten. Nor maliter kunnen bezoekers recht streeks vanaf de steiger water tap pen, maar dat zit er even niet in. Om schade te voorkomen blijft de kraan dicht. In de jachthaven van Bruinisse was men er net te laat bij om de optimistisch al open gezette bui tenleiding weer af te sluiten. Het gevolg: zo'n twintig gesprongen watermeters op de steigers. Ha venmeester Simon de Boer schat de schade op één a tweeduizend euro. „Helaas, maar niets meer aan te doen." Om verdere schade te voorkomen zijn alle buitenwa terleidingen in de Bruse haven af gesloten. „Als bezoekers hun tanks willen vullen kan dat wel, maar het water moet dan vanaf de wal aangevoerd worden", al dus De Boer. Los van deze 'handi cap' verwacht De Boer geen be zoekersrecord in de Bruse haven. „Ik denk dat we zo'n beetje de helft van het aantal bezoekers van vorig jaar halen. Maar ja, toen kon je rond deze tijd lekker op een ter rasje zitten." De gebruikers van de jachthaven zijn op de hoogte gesteld van het ongemak. „De meeste mensen hebben er alle be grip voor", aldus de havenmees ter. Voor zeilschool Aquavitesse in de Bruse jachthaven zorgt de vorst eveneens voor ongemak. „We heb ben trainingsdagen voor instruc teurs. Die verblijven op woonar ken en die hebben ook geen wa ter. Maar ze kunnen wel gewoon de douches en toiletten aan de wal gebruiken." ZIERIKZEE - Bezoekers van de bin nenstad in Zierikzee hoeven bin nenkort niet meer te betalen op koopavonden. Op initiatief van de PvdA is parkeren tijdens koopa vond voortaan gratis. Hiermee wil de gemeente de win keliers in de binnenstad een steuntje in de rug geven. De koop avonden in Zierikzee zijn over het algemeen rustig en mensen gaan misschien eerder een bood schapje doen als ze niet voor de auto hoeven betalen. Ook voor de bezoekers van theater De Weverij aan het Kerkhof is het afschaffen van betaald parkeren op de don derdag gemakkelijk. Nu moeten vrijwilligers bezoekers er vaak aan herinneren worden geld in de automaat te gooien. Het kan vol gens de wethouder enige tijd du ren eer het gratis parkeren ingaat. DB FIBTSBNMAJ www.defietsenmakker.nl Troelstraweg364.Vl.ss.ngen Geopend van tO.OO tot 17.00 uur jerevnlsksse www.fietsplezier.nl Van der Spiegelstraat 54, Goes Geopend van 10.00 tot 17 .0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95