Afblazen vijfde caisson is flinke tegenslag voor Watersnoodmuseum 1 «a 40 I I i 1 1 1 ZoomvHet Open avond 1 College* 28 SCHOUWEN-DUIVELAND ACHTERSTALLIG ONDERHOUD Wijnoogst Anderhalfjaar voor sluiting van de gymzaal Raamstraat investeert de gemeente 13.700 euro in onderhoud 4 april 2013 Raad voelt voor aanpak van verpaupering EP Atelier Zilveihcmd GoudsMid Singel 44 Vlissingen KAMPERLAND Nog geen keuze kunnen maken voor een mbo-opleiding die bij jou past? EP aai1 22 dreischor - De druivenoogst van vorig jaar op wijnhoeve De Klei ne Schorre in Dreischor levert naar verwachting het recordaan tal van 60.000 flessen op. Het be drijf is momenteel bezig met bot telen. De uitbreiding van de wijn gaard van enkele jaren geleden le vert sinds vorig jaar oogst op. Zeer ruim appartement, gelegen op een steenworp van het centrum en de Boulevard. Er zijn maar liefst vier slaapkamers, grote zitkamer, eetkamer en fraaie keuken en sanitair. Balkon over de volle breedte. Zolder met nog veel moge- Vraagprijs 169.000,- k.k. door Ton van den Nouweland zierikzee - „Erg jammer", zo rea geert directeur Siemco Louwerse van het Watersnoodmuseum op het weigeren door de gemeente raad van een bijdrage aan het vijf de caisson van het museum. Louwerse vindt het vooral jam mer omdat er momenteel alles aan wordt gedaan om het Schou- wen-Duivelandse buitengebied aantrekkelijker te maken voor toe risten. „Een buitendijks liggend caisson past natuurlijk prima in dit plan en bij ons vier caissons tellend museum. Natuurlijk kun nen wij ook ook een geweldig ver haal vertellen bij dat vijfde caisson." Rijkswaterstaat wil meewerken aan het drijvend maken van een zestig meter lang, betonnen ge vaarte, dat in de haven van de Schelphoek ligt. Het caisson zou haar Ouwerkerk worden gesleept en bij het Watersnoodmuseum worden afgezonken. Daar kan het dienen als afmeerplaats voor rond vaartboten en de watersport. Louwerse: „Het museum wordt zo ook vanaf het water toeganke lijk. Verknopen en verbinden wor den in de toeristisch-recreatieve sector steeds belangrijker. Dit was een mooie water-landkoppe- ling geweest. Deze maand, bij voorbeeld, krijgen wij 5700 Ame rikanen over de vloer. Elke dag een touringcar vol. Die mensen hadden ook over het water kun nen komen, want er staat ook een mini-cruise op hun programma." Het verplaatsen en gebruiksklaar maken van het caisson gaat onge veer een miljoen euro kosten. Het geld hiervoor komt van meerdere partijen. Zo wil de aannemer bij dragen in de sleepkosten en kan een half miljoen worden gehaald uit de stimuleringsregeling Voor delta. De gemeente is gevraagd om een bijdrage van maximaal een ton. Dit geld kan worden ge put uit een compensatiefonds voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte. De gemeenteraad stak daar don derdagavond een stokje voor. Ver schillende politieke partijen vin den dat er te veel risico's aan de investering zitten. Ook na de verzekering van wet houder Ad Verseput dat de ge meente niet opdraait voor de jaar lijkse 7000 euro onderhoudskos ten, bleven ze dat vinden. De Christenunie vindt bovendien dat het vijfde caisson te weinig toevoegt aan het museum. PvdA, CDA, GroenLinks en LSD waren voor; WD, Alert!, CU en SGP wa ren tegen. Het voorstel werd met negen stemmen vóór en twaalf te gen verworpen. Volgens Louwerse ligt de bal nu weer bij B en W. „Ik neem aan dat zij opnieuw met de andere partijen gaan praten. We kunnen best de EU of de provincie om geld gaan vragen, maar die drin gen dan toch weer aan op cofinan ciering door de gemeente." 1 öiP** H Veersegat 20 Fraaie en luxe vrijstaande recreatie villa met vrij staande garage op een perceel van 530m2. Vraagprijs 269.000,- k.k. S C H U LT I N G Poetsen helpt niet meer in oude gymzaal door Ali Pankow en Esme Soesman zierikzee - Onderhoud aan de gymzaal in de Raamstraat in Zie rikzee duldt geen verder uitstel. De doucheruimtes zijn zo vuil dat een grondige schoonmaak al leen niet meer volstaat. De ge meente Schouwen-Duiveland stelt 13.700 euro beschikbaar om het noodzakelijke onderhoud uit te voeren. Het is een investering waar maar kort van wordt geprofiteerd. Met de bouw van het nieuwe sportcen trum Onderdak aan de Lange Blokweg is het einde van de druk bezochte gymzaal in zicht. „Maar dit kunnen we niet uitstellen. We moeten nu iets doen", verklaart wethouder Wim Stouten. Met na me de doucheruimtes vergen ac tie, omdat versleten voegen en te gels hygiënisch onderhoud in de weg zitten. Daarnaast staan er wat kleinere ingrepen op de plan ning, zoals de reparatie van een deel van de ventilatie. „Dat er iets mis met de ventilatie had ik niet eens gemerkt. We zijn al blij dat de verwarming het weer doet en we niet meer in de kou zitten", zegt Cor Smalheer. Hij is commissielid jeugd- en trai ningszaken en coördinator toer nooien bij Tafeltennisvereniging Scaldina, de grootste gebruiker van deze gymzaal. „Ik heb met onze vereniging in de ze gymzaal echt alles meege maakt: winst, verlies, de groei en de daling van het aantal leden en daarna weer het herstel. Scaldina is helemaal vergroeid met de gym zaal Raamstraat", zegt Smalheer. Hij is zelf lid sinds de oprichting van deze vereniging nu bijna 40 jaar geleden. „Het zou met dat on derhoud inderdaad allemaal wat beter kunnen. In de loop der ja ren hebben we diverse keren bij de gemeente moeten aankloppen met het verzoek dingen te herstel len of te verbeteren. Meestal ge beurde het dan uiteindelijk wel. Al bijna 40 jaar maakt Tafeltennisvereniging Scaldina intensief ge bruik van de gymzaal in de Raamstraat. www.schulting-partners.nl Kom naar het ZoomvHet College op voor informatie en aanmelden. van 17.00 tot 20.00 Deze locaties van het Zoomvliet College zijn geopend: ZoomvHet College lein 11 in Roosendaal ICT, Mediavormgeving, Economie, Commercieel en International Business Studies Johan Cruyff College Knipptein 11 in Roosendaal Sport Et Business en Sport Coaching Meeussenstraat 13 in Bergen op Zoom Horeca, Toerisme Recreatie Kijk voor het opleidin jccroosendaal.nl met Zoomvliet sta ik sterk Alleen op het maken van die ver warming hebben we echt flink moeten aandringen. De douches zien er nu inderdaad niet zo best uit. Wij zijn er zelf al een beetje aan gewend geraakt, maar we ont vangen natuurlijk ook gasten bij de competitiewedstrijden en dan geneer je je wel eens een beetje." Smalheer somt ook de positieve kanten op. „De zaal voldoet, de vloer is tussentijds ooit ver nieuwd, op ons verzoek is er ook zonwering gekomen en er is ook wel wat schilderwerk gedaan." Hij is al lang blij dat Scaldina ge durende haar hele bestaan de be schikking heeft over deze accom modatie. Al jaren immers wordt er gesproken over wel of niet slo pen. Dat geeft onrust. Enkele ja ren geleden overwoog het toen malig bestuur van Scaldina sa men met enkele medegebruikers te trachten de gymzaal in bezit te verkrijgen. Met zelfwerkzaam heid zou de ruimte dan worden opgeknapt en zouden de gebrui kers van dat voortdurend achter stallig onderhoud verlost zijn. Volgens Smalheer heeft Scaldina die plannen weer laten varen. „Daar is onze basis toch wat te klein voor. We moeten hier nu per 1 januari 2015 uit. De nieuwe sporthal is voor ons te groot. Met 6 a 7 tafels is een gymzaal veel comfortabeler. We zijn daarom in overleg met Pontes Pieter Zee man en hopen daar in de toe komst terecht te kunnen." zierikzee - Een meerderheid van de raad wil aanpak van verwaar loosde panden. De vraag is alleen op welke manier dat moet gebeu ren. Wout van den Berg (WD) diende tijdens de gemeenteraad donderdag een motie in waarin het college wordt gevraagd te on derzoeken wat de mogelijkheden zijn. De motie werd niet in stem ming gebracht omdat er nog te veel vragen zijn. Zo wil leefbaar Schouwen-Duiveland liever gelijk een pilot starten in plaats van eerst een onderzoek en vroeg het CDA zich af hoe het met de hand having geregeld moet. Burgemees ter Gerard Rabelink had daar een hard hoofd in, maar daarbij zag hij wel over het hoofd dat het col lege in 2010 al had aangegeven de controle op te nemen in het hand- havingsplan. In april praat de ge meenteraad er opnieuw over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 94