Media PZC Een totaalbeleving 2&3 Zwitserland De roes van Graubünden 4 frans-cuyana Een croissant in de jungle 23 televisie De attractieparken zijn klaar voor een nieuw seizoen vol bloed stollende achtbaanritjes, lieflijke sprookjes en overrompelende shows. De nieuwe attracties in enkele Nederlandse en Europese parken op een rijtje. Om alvast in de stemming te komen. Reizen Van Wacky Wave naar Wickie SLAGHAREN Slagharen is jarig. Een halve eeuw geleden gingen de poorten voor het eerst open en dat jubileum wordt gevierd met maar liefst vier nieuwe attracties. Die staan alle maal in het Jules Verne Adventureland: Ex pedition Nautilus, Fogg's Trouble, Magic Bikes en The Passepartout Explorer. Daar bij wordt er ook nog eens een gloednieu we 4D-fllm over Robin Hood vertoond in El Teatro. Iedereen is uitgenodigd voor dit uitgebreide feestje. www.slagharen.com TOVERLAND Toverland pakt het ook groot aan dit jaar. Met de opening van het nieuwe themage bied de Magische Vallei is dit familiepark in Sevenum maar liefst anderhalf keer zo groot. Er komen acht nieuwe attracties voor het hele gezin. Zeven zijn er nu al ge opend. De achtste, de wildwaterbaan Djen- gu River, volgt over een paar weken. Enke le nieuwe aanwinsten zijn Tolly Molly, Co- co Bolo, Katara en d'Wervelwind. www.toverland.nl AVONTURENPARK HELLENDOORN In Hellendoorn hopen ze op een zonnige zomer. Want vanaf juni kun je daar te recht in Aquaventura, een 5.000 vierkante meter groot slidepark met een verzame ling van 11 spectaculaire waterglijbanen, waar je op een opblaasband vanaf kunt glijden. Enkele namen van glijbanen zijn al bekend: Wacky Wave en Rainbow Ra cer. Het nieuwe waterpark heeft geen zwembad, maar dat hoeft de glijpret niet te drukken. Leg je zwempak maar klaar. www.avonturenpark.nl De nieuwste draaiende achtbaan d'Wervelwind in Toverland, onderdeel van het nieuwe themagebied de Magische Vallei, foto PR door Marcha van Schijndel EFTELING Geen nieuwe attractie dit jaar in de Efte- ling. Wel een nieuwe parkshow Raveleijn met paarden en raven, die vanaf 30 april te zien is in de grote openluchtarena. Het Sprookjesbos heeft er wel een nieuwe be woner bij: de ijdele keizer die deze lente zijn blote billen hoopt te warmen aan een prettig zonnetje. Ook nieuw in het Sprook jesbos is een beeld ter ere van de broers Grimm. Tweehonderd jaar geleden ver scheen hun eerste verzameling sprookjes. Maar liefst 15 van de 28 sprookjes in het Sprookjesbos zijn van de broers Grimm. www.efteling.com EUROPA-PARK De broers Grimm staan in hun geboorte land Duitsland dit jaar natuurlijk ook vol op in de belangstelling. In Europa-Park, Duitslands grootste attractiepark en het op een na best bezochte park in Europa, komen zes Grimm-sprookjes tot leven: Ra ponsje, het Dappere Snijdertje, Dokter Al wetend, de Gouden Gans, Assepoester en Tafeltje-dek-je. Ook nieuw is de 4D-bio- scoopzaal waar je de avonturen van park mascotte Euromaus kunt meebeleven. www.europapark.de PHANTASIALAND Phantasialand is dit jaar uitgeroepen tot 'Themapark met de beste attracties van Noordrijn-Westfalen'. Dat is een niet mis te verstane titel en het park in Brühl is er dan ook heel trots op. De parkpoorten staan inmiddels alweer wagenwijd open voor bezoekers. Maar voor een ritje in de nieuwe wildwaterbaan Chiapas moet je nog even geduld hebben. Daar kun je ko mende zomer pas in plaatsnemen. Ga je voor 30 april al naar Phantasialand, dan krijg je een voucher cadeau voor een twee de gratis bezoek in het zomerseizoen. www.phantasialand.de MOVIE PARK Cowabunga! De Teenage Mutant Ninja 1\irtles komen naar Movie Park. In thema zone Nickland gaan Leonardo, Michelange lo, Donatello en Raphael een eigen ver keersschool voor kinderen runnen. De at tractie License to Drive krijgt twee banen: de Baby Track en de Junior Track. Deze is vanaf juni geopend. www.movieparkgermany.de PLOPSALAND DE PANNE Plopsaland De Panne heeft dit jaar ook een nieuwe gast: Wickie de Viking. Ko mende zomer wordt er een geheel nieuwe themazone geopend met een winkel en een restaurant en twee attracties: de Grote Golf en Wickie The Battle. Voor als je nog niet genoeg hebt aan Maya de Bij, Samson en Gert, Mega Mindy, Piet Piraat... www.plopsa.be DISNEYLAND PARIJS De 20ste verjaardag van Disneyland Parijs is zo'n groot succes dat het vieren ervan nog even doorgaat. Het Magische Jubi leum wordt verlengd tot en met septem ber. Om er nog een beetje een nieuw tint je aan te geven, is de avondshow Disney Dreams, met lasers, projecties, fonteinen en vuurwerk, verder uitgebreid met scè nes uit de films Brave en de Lion King. www.disneylandparis.nl reageren? reizen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73