PZC Burgemeesters zitten in maag met huizen Besneeuwd Zeeland op weg naar Pasen Studenten toerisme zijn ontevreden 1212 IN BEELD BERKENHOF S TROPICAL ZOO UW MENING 591 reacties 'Ik heb het gevoel dat ik eindelijk een sprintje kan trekken zonder 18 stoeptegels in mijn rugzak' Slaapkamerbelasting in UK Wet tegen pesten ingediend Inhuldiging kost vijf miljoen Ministoomtrein en eieren zoe ken in Kerkwerve bij Recreatie boerderij Van Langeraad. Dorpsraad Serooskerke (S) in ventariseert hoeveel zwerfvuil in het dorp ligt Sportgala Terneuzen in het Scheldetheater. Aanvang pro gramma om 19.30 uur. Oefendag voor de driewieler- fiets voor ouderen bij de Tim merfabriek Vlissingen. Partybus naar Antwerpen. Op geven via Facebookpagina Par ty People Zeeuws-Vlaanderen. Vlissingen viert verzet tegen de Spanjaarden om 13.30 uur op het Rondeel bij de Loodshaven. Drie keer het leukste uitje door Rebecca van Kaam -4\V^ kwadendamme - Berkenhofs Tropical Zoo in Kwadendamme is maandag voor de derde keer op rij door de ANWB uitge roepen tot leukste uitje van Zeeland. Dit jaar was het extra spannend voor de familie Antes, de eigenaren van de attrac tie. Het eerste jaar dat ze wonnen, wisten ze al dat ze eerste waren geworden en het tweede jaar wisten ze dat ze bij de drie genomineerden zaten. Dit jaar maak te de ANWB helemaal niets bekend. Alle tien genomineerden van alle provincies Begon in 1970 als Vlindertuin Berken hof. De nieuw te openen Kidsjungle is 1200 m2. In een seizoen trekt Berkenhofs Tropical Zoo gemiddeld 50.000 bezoekers. Het park is ongeveer 4000 m2 groot. werden uitgenodigd voor de bekendma king in Den Haag. „Dit jaar was het abso luut spannender dan ooit", zegt Jeroen Antes (31), de PR-man van de Zoo en zoon van eigenaar Johan Antes (67). Berkenhof s Tropical Zoo begon ooit als vlindertuin, als een uit de hand gelopen hobby. Inmiddels is het niet alleen een vlindertuin meer, maar zijn er ook ande re dieren en een horecagedeelte. Met Pa sen wordt kinderspeeltuin de Kidsjungle geopend. „Voor de toekomst zijn er nog ideeën genoeg. Maar voor nu gaan we eerst bekijken hoe de organisatie gaat ver lopen. Het is best een uitdaging om alles schoon en netjes te houden, met al die spelende kindjes." Met de aankomende opening van de Kidsjungle hoopt de fa milie Antes het bezoekersaantal te zien stijgen. „Na het bekendmaken van het openen van de Kidsjungle hebben we het aantal verzoeken voor kinderfeestjes werkelijk omhoog zien schieten." Johan en Leny Antes, de ouders van Jeroen, werken nog altijd in het park. Zo Vader Johan en zoon Jeroen Antes werken samen in Berkenhofs Tropical Zoo, die voor de derde keer is verkozen tot leukste uitje in Zeeland, foto Willem Mieras is Leny (67) degene die entreebewijzen verkoopt en is Johan algemeen bekend als 'de vlindermeneer'. Dochter Colinda gaat over de communicatie met vlinder kwekerijen. Ook de vrouw van Jeroen, Loes, werkt in het park. Zij gaat over de horeca. „We beheren het park echt met z'n allen", aldus Jeroen Antes. En in die familiaire sfeer ligt misschien wel de kracht van de Tropical Zoo, vol gens Antes. „We zeggen allemaal 'hallo en tot ziens' tegen alle bezoekers. Dat lij ken ze erg op prijs te stellen. En er is na tuurlijk van alles te beleven bij ons. Van diertjes kijken tot leren en spelen." „Mensen willen toch wel vaker dan één keer per jaar met de kinderen een dagje weg. We zijn dan ook bijna het hele jaar open, we richten ons niet alleen op de zo mer, het hoofdseizoen." De Kidsjungle wordt morgen, op eerste paasdag, feestelijk geopend. LEZERSFOTO VAN DE WEEK - n wvm.pzc.nl/foto .chrik van de miljoenen die de onswisseling moet kosten EENS ■■■■■I 68% 'EENS 32% meest celezen op www.pzc.nl 1. Dodelijk ongeluk op IJzendijkse- weg. 2. Gevangenis Torentijd blijft open, een afdeling wordt gesloten. 3. Vijf dorpen in race voor titel leuk- **ste dorp van zeeland. 4. Inwoner Oostkapelle (70) verdacht van seksueel misbruik kinderen. quote van de week Ex-militair Dave Maat na het winnen van de rechtszaak over slechte nazorg Defensie. Vier van de dertien Zeeuwse burgemees ters hebben nog een tweede huis buiten Zeeland. Van hen heeft alleen Anton Sta pelkamp van Kapelle nog tot mei recht op een tegemoetkoming voor dubbele woonlasten. De andere drie burgemees ters zijn Gerard Rabelink van Schou- wen-Duiveland, Jan Huisman van Rei- merswaal en René Verhulst van Goes. De eerste Duitsers en andere gasten die naar Zeeland trokken kwamen tijdens het eerste lenteweekeinde in een wit landschap terecht. De provincie sneeuw de onder, evenals Zuid-Limburg en het westen van Noord-Brabant. Het bleef de hele week koud, vooral door de winden uit het noord(oost)en. De nachtvorsten zullen zeker tot en met tweede paasdag aanhouden, zo wordt voorspeld. middelburg - Studenten van de toerisme- opleiding van Scalda zijn niet te spreken over hun studie. Ze krijgen geen duide lijke informatie over examens en maken zich daarom zorgen of ze hun opleiding wel kunnen afmaken. De tevredenheid over docenten ligt flink lager dan het landelijk gemiddelde. Tien docenten zijn van de opleiding weggehaald. foto Ruben Oreel 2j2 in binnen- en buitenland .^De inhuldiging van de nieuwe koning op 30 april en de festiviteiten eromheen kosten het Rijk vijf miljoen euro. Het geld voor de beveiliging zit niet bij dit bedrag inbegre pen. Hoeveel er daarvoor nog bij komt, kan Rutte om veiligheidsredenen niet zeggen. In Groot Brittanië wordt op 1 april de 'slaapkamerbelasting' ingevoerd. Wie een te grote woning huurt, krijgt een kor ting op de huursubsidie. Eén slaapkamer teveel kost de bewoner 14 procent van de subsidie, twee slaapkamers 25 procent. Een anti-pestwet is volgens staatssecreta ris Dekker het beste antwoord op pesten. Hij presenteerde samen met Kinderom budsman Mare Dullaert een wetsvoorstel om de problemen te lijf te gaan. Het plan lijkt bij velen in goede aarde te vallen. maandag 1 april (tweede paasdag) dinsdag 2 april woensdag 3 april donderdag 4 april vrijdag 5 april zaterdag 6 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72