i volgende keer weer! www.dejongintra.nl 2o Mill ik het. 6 BINNENLAND Liefhebber koopt geen klassieke auto zolang er geen duidelijkheid uit Den Haag komt. i 1 Honderden kilo's tabak in zolen Buschauffeur met verf bespoten cp Verre Steden reizen reizen reizen U DIE1RCI1LMI1U Handel in oldtimers op z'n gat tF P door Marcel de Veen BRUNSSUM - De economische cri sis en vooral onduidelijk in de re gelgeving zorgen voor een bloed bad onder de handelaren in oldti mers. Eén op de vijf dealers is al failliet en het einde van de ellen de is niet in zicht. Laatst had Koos Steevens van Au to Pride in Brunssum de eigenaar van een Corvette in zijn werk plaats. De liefhebber wilde zijn fraaie Amerikaanse bolide uit 1985 verkopen. Liefst onmiddel lijk. „Hij zei dat de cataloguswaarde 13.000 euro was, maar bood me de wagen aan voor elf mille. Hij merkte dat ik geen trek had en zakte meteen naar 7.000 euro." Steevens hapte niet, zelfs niet toen de man nog maar een luttele 4.000 euro voor zijn oldtimer ver langde. „Ik had medelijden met hem; duidelijk een geval van een paniekverkoop. Maar ik raak die wagen momenteel aan de straat stenen niet kwijt. Ook niet voor een spotprijs. Daar komt bij dat-ie één op vier slurpt." Het voorbeeld geeft de malaise in de oldtimerbranche treffend weer. Het is een drama. De aan houdende economische crisis zorgde er al voor dat de handel in BMW's, Mercedessen en 'oude' Amerikanen een flinke dip er voer. Toen kwam 29 oktober 2012, de presentatie van het regeerak koord. Daarin staat dat het kabi net de belastingvrijstelling voor dit soort auto's wil schrappen. Daarmee zou een einde komen aan het belastingvrij rijden in zo'n klassiek beestje. Eigenaars van oldtimers raken hun bezit momenteel aan de straatstenen niet kwijt, foto Robin Utrecht/ANP Alexander Stuurman van het gelijknamig autobedrijf in Her kenbosch ziet dat de verkoop sindsdien bijna is ingestort. „Ik prijs me gelukkig dat we 60 tot 70 procent van onze auto's afzetten in het buitenland. Dus worden we niet zo getroffen door de ma laise. Maar de afzet op de Neder landse markt is met 75 procent ge kelderd. Om me heen zie ik de be drijven omvallen." Stuurman, die zo'n 140 auto's in zijn showroom heeft staan, con stateert dat de hele branche wor stelt met de wurgende onzeker heid van dit moment. Want ook al heeft verantwoordelijk staatsse cretaris Frans Weekers gezegd dat hij nadenkt over een aanpassing (lees: versoepeling) van de aange kondigde maatregel, zolang er geen besluit is, koopt bijna geen hond nog een oldtimer. Het gevolg is dat inmiddels één op de vijf handelaren failliet is. De vereniging voor oldtimer dealers waarschuwde onlangs dat nog eens 20 procent op omvallen staat. Stuurman: „Ik durf de stelling aan dat 90 procent van mijn collega's het zwaard van Damocles boven het hoofd ziet hangen. Weekers I moet snel duidelijkheid geven. Het ontbreken van wetgeving is een regelrechte ramp. Zo maakt Den Haag de hele markt kapot." Tot voor enkele jaren geleden ging het nog heel goed met de branche. Door de belastingvrijstel ling voor auto's van 25 jaar en ouder kozen steeds meer mensen voor zo'n voertuig, waarmee je ook nog eens de blits kunt ma ken. Maar de wetgeving werkte ook oneigenlijk gebruik in de hand. Slimmeriken kochten dege lijke Mercedessen en Amerikaan se bakken uit de jaren tachtig, die voor dagelijks gebruik nog zeer ge schikt zijn. Voordeel is dat die ook het predikaat oldtimer kre gen en dus onder het aantrekke lijk belastingregime vallen. Aan die 'misstand' wil de regering, op zoek naar weer een paar miljoen, een einde maken. Stuurman en Peeters hopen op clementie, met name voor de ech te klassiekerliefhebber die er met zijn trots maar sporadisch op uit trekt. „Laat er in hemelsnaam een besluit komen", klinkt het uit Brunssum. ROTTERDAM De douane heeft op de lucht haven Rotterdam honder den kilo's tabak in een partij schoenen gevonden. Mede werkers merkten dat de hon derden schoenen, die afkom stig waren uit Hongkong, extra dikke zolen hadden. HEEMSKERK Twee jongens hebben don derdagavond een bus in Heemskerk overvallen. De dieven bespoten hierbij de chauffeur met verf. De be stuurder bleef ongedeerd. Er zaten geen andere passa giers in de bus tijdens de overval. Een onbekend geld bedrag is buitgemaakt. I I I avontuurlij Azoren. Wij helpen u graag op weg! Sao Miguel - Lagoa vs Vakantiewoning Nossa Senhora da Estrela*** Klantbeoordeling: 8,5 8 dagen, logies Sao Miguel - Ponta Delgada Aparthtl. Antillia*1 Klantbeoordeling: 8,6 8 dagen, logies App. Acorsonho** Klantbeoordeling: 8,4 8 dagen, logies Per persoon v.a Per persoon v.a Per persoon v.a. Terceira - Angra do Heroismo Htl. Do Caracol**** Klantbeoordeling: 8,5 8 dagen, logies/ontbijt fcilandhoppen Highlights van de Azoren 8 dagen, logies/ontbijt incl. huurauto Htl. Caloura Resort Klantbeoordeling: 8,5 8 dagen, logies/ontbijt Per persoon v.a. Per persoon v.a, Per persoon v.a, 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6