Ferdinand geschokt over racisme eigen aanhang SPORT 41 Tafeltennissters uitgeschakeld Bayern kan vroegste 'Meister1 worden Eerste schifting in Boonen-toernooi ZATERDAG 30 MAART 2013 Kyle Doesburg doet in zijn vrije tijd ook weieens wat modellenwerk, zoals hier op het hoofdveld van zijn oude club Goes, foto Sicerow.com Vlaamse zaterdagclub is hij de spits die nu al vijf competitiewedstrijden op rij heeft ge scoord. Vandaag kan hij daar nummer zes aan toevoegen en zo het record van Sam Ysebaert evenaren. „Weet je", zegt Doesburg, „ik ben daar hele maal niet mee bezig. Ik heb het rijtje na men wel gezien, maar die zeggen me niets. Het zit niet in me om alle informatie over voetbal op te slaan. In de jeugd wist ik te gen wie we in de competitie speelden, maar andere competities interesseerden me niet zo. Als Ajax op televisie is wil ik wel kijken en naar Barcelona ook. Maar ik zit niet iede re avond voor de tv." Doesburg heeft nog veel andere inte resses en is op dit moment ook nog student. „Ik zit in mijn laatste jaar van de studie commerciële economie in Rot terdam. Op dit moment ben ik met mijn af studeerstage bezig, bij Fitland. Ik schrijf een marketingplan en voer een marktonderzoek naar een nieuwe doelgroep uit. Deze zomer hoop ik klaar te zijn met deze opleiding. En eigenlijk wil ik nog wel verder studeren. Werken kun je nog tot je zeventigste. Ik weet nog niet wat ik ga doen. Of het wordt architectuur op universitair niveau. Of ik kies voor een lerarenoplèiding economie en wiskunde. Maar dan moet ik eerst Wiskun de B halen. Daarom ga ik na de zomer drie maanden zo'n cursus volgen." Tekenen, dat heeft hem altijd al getrokken. „Dingen ontwerpen vind ik te gek. Dus vooral mijn creatieve kant benutten." Zin gen past daar ook bij. „Samen met een paar neven heb ik een paar jaar geleden wat nummers geschreven. Ik zong Engelstalig, maar geen covers en heb een keer of drie op getreden met een neef Dan verzorgde ik de backing vocals. Maar mezelf er echt in ver diepen is niet gelukt, omdat ik er te weinig tijd voor had. Het is nu ook gewoon druk. Drie keer trainen, op zaterdag voetballen, mijn studie, afstuderen bij Fitland; dan heb je weinig tijd voor andere zaken." Het modellenwerk staat daardoor ook op een laag pitje. „Sies, een vriend van me, is fotograaf. Als hij een nieuwe camera had of iets nieuws wilde proberen, dan hielp ik hem. Op een gegeven moment had ik een aardige portfolio. Hij zei dat ik me in moest schrijven bij een castingbureau. Wie weet zou er nog wat moois uitrollen. Een paar maanden later kreeg ik mijn eerste op dracht binnen. Het was voor de studie beurs, waardoor ik ineens door heel Neder land hing, op scholen en in bushokjes. Daar na heb ik er niet zo veel meer aan gedaan. Als Sies me nodig heeft help ik hem. Maar ik heb niet echt de ambitie om er nog veel aan te doen." Ook omdat het voetballen veel van zijn tijd opslokt. Doesburg is vanaf de eerste dag basisspeler bij Hoek, maar onomstreden is hij nooit. Altijd valt er wel wat aan te merken op de sterke, razend snelle aanvaller. Doesburg: „Omdat ik lang heb gekeept mis ik wel wat zaken in mijn spel. Mijn basistechniek had bijvoorbeeld be ter kunnen zijn. De afgelopen twee jaar heb ik me goed ontwikkeld, maar mijn techniek zal nooit mijn sterkste punt zijn. Mensen hebben me ook vaak gezegd dat ik nu veel verder was geweest als ik niet was gaan kee pen. Dan zou ik volgens hen prof zijn ge weest. En dan niet als spits, maar misschien wel als back of centrale verdediger. Toch kun je dat nooit met zekerheid zeggen." Aan zijn snelheid kunnen weinig spelers tip pen. Het is een voordeel, maar vaak ook een nadeel, vindt Doesburg. „Waarom wacht je niet even wat langer, vragen mensen als ik buitenspel sta. Maar ik weet honderd pro cent zeker dat ik vaak helemaal geen buiten spel sta. Ik ben snel en daardoor lijkt het zo. Daarnet stond-ie daar en nu vier meter ver der, dat kan niet, hoor ik dan. Maar dat kan dus wel." De spits vertelt ook dat hij niet van de zon houdt. „Ik heb astma en ben ook allergisch voor gras. Ja echt, voor gras. Als ik ermee in contact kom, dan begin ik te krabben. Laat het daarom maar een beetje regenen, dan komen al die stofjes niet in de lucht. In de zomer verga ik 's avonds na een wedstrijd vaak van de jeuk. Daarom draag ik ook al tijd een slidingbroek, om zo min mogelijk contact met het gras te hebben." Op dat gras is hij een spits die vaak zijn mo menten afwacht. „Ik ben niet hele wedstrij den aanwezig, maar ik werk wel altijd hard", weet Doesburg, die dit seizoen negen keer scoorde. „Als het moet verdedig ik mee, maar ik speel echt niet altijd de ster ren van de hemel. Een spits wordt afgere kend op zijn doelpunten." Dan, met een knipoog: „En volgens mij gaat dat nu best wel aardig." Barry van der Hooft GUANGZHOU De Ne der land se^tafel tennis sters zijn vrijdag in de kwartfinale van de World Team Classic in het Chinese Guangzhou uitgeschakeld. Singapore was met 3-1 te sterk voor het team van bondscoach Elena Timina, dat eerder op de dag ten kos te van de Verenigde Staten de laatste acht had bereikt. Tegen Singapore won Neder land alleen het dubbelspel. MUNCHEN Bayern München kan van daag in de Allianz Arena te gen Hamburger SV zeven speelrondes voor het einde kampioen van Duitsland worden. Daarmee zou de ploeg van Jupp Heynckes de vroegste 'Meister' van de Bundesliga ooit zijn. Bayern had dat record al in handen door in de seizoenen 72/ '73 en 2002/2003 de titel al in de dertigste ronde te grijpen. COLIJNSPLAAT De eerste ronde in het Gust Boonen driebandentoernooi zit erop. Positieve uitsprin gers waren Martin en Gilles Sturm uit Serooskerke, plaat selijk favoriet Rob van Lin den, Piet Bom uit Krabben- dijke, titelverdediger Daan Weststrate uit 's-Heer Arendskerke, Eric Niewen- huyse uit Roosendaal en Piet Koek uit Goes. Zij gaan naar de tweede ronde. LONDEN Rio Ferdinand heeft geschokt gereageerd op de beschuldi ging dat fans van de Engelse na tionale voetbalploeg in het uit- duel met San Marino racis tische liederen hebben gezon gen over hem en zijn broer An ton. Fare, een organisatie die strijdt tegen racisme in het voetbal, heeft contact opgeno men met de mondiale voetbal bond Fifa over de klachten. De Engelse voetbalbond FA wacht op een officiële verklaring die ertoe zou kunnen leiden dat Engeland een duel achter geslo ten deuren moet spelen. Rio en Anton Ferdinand werden vori ge week vrijdag herhaaldelijk bespot door de Britse fans. De broers maakten geen deel uit van de Engelse selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41