Hiensch: We willen de kampioenendoder zijn Cruciaal paasweekend voor hoofdklasser Goes 1 E PAASDAG: PAASMARKT 'Mijn oom draag ik altijd bij me' Ook Raymond Wolff naar Goes BVN WEG 10 40 SPORT KYLE LLOYD DOESBURG BOULEVARD VtlSSINCEN IO.OO- 1 7.00 UUR Lange adem ,,w, Ik was niet zo'n prater en keek alleen maar waar er nog plek was. Dat was dus in het doel. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Kloetinge maakt zich op voor twee mooie thuiswed strijden. Vandaag komt XerxesDZB op bezoek, volgende week is dat koploper Excelsior Maassluis. „Twee titelkandidaten", zegt Die- derik Hiensch. „Wij willen graag de kampioenendoder zijn." RWH (4-1-winst voor Kloetinge) en ASWH (1-1) hebben al onder vonden hoe taai de nummer zes van de ranglijst op het Wesselo- park kan zijn. „We weten dat veel ploegen bang zijn om naar Kloe tinge te komen", zegt de trainer. Eerder dit seizoen liet Kloetinge in Rotterdam twee punten liggen. XerxesDZB maakte in de blessure tijd alsnog gelijk (1-1). „Ze scoor den echt in de allerlaatste secon de. Toch vond ik het een goede ploeg." Hiensch mist vandaag de geschorsten Jaap Esser en Maar ten van Rosevelt. Mark Schuit is nog niet fit, laco van der Schee be gint op de bank. De keeper was een hele week afwezig. Niet Niels van de Linde maar Lorenzo van Trijp start daardoor in de basis. „Het zijn twee prima keepers, die strijden om de plek achter Jaco", aldus Hiensch. De trainer weet ook dat Kloetinge met goede re sultaten tegen Xerxes en Excelsior Maassluis rivaal Hoek een beetje kan helpen. „Dat doen we graag. Laat Hoek maar bovenin mee draaien. Tot de laatste speeldag vinden wij dat prima." Op die laat ste speeldag staat Kloetinge-Hoek gepland. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - Na de promotie vanuit de eerste klasse begon Goes de competitie in september met twee gelijke spelen. Op bezoek bij EHC werd het 2-2, thuis tegen Baro nie moest de promovendus genoe gen nemen met 1-1. Vandaag en maandag volgen de returns tegen die twee ploegen, in wat voor Goes een cruciaal paasweekend wordt. Baronie stond een paar weken ge leden nog netjes in het linkerrij tje. Na twee forse nederlagen is de Bredase club nu op plaats ne gen terug te vinden. Coach Gé- rard de Nooijer: „Baronie heeft je Paosdog KOZIJNEN ZONWERING OVERKAPPINGEN maar zeven punten meer dan wij. Als we ze verslaan en maandag ook van EHC winnen staan we er bijna naast. In deze klasse is het in elkaar geschoven. De nummer drie heeft vier punten meer dan Baronie. En de ploegen in het rechterrijtje roeren zich ook. Daar om wordt dit denk ik een cruciaal weekend." De Nooijer kan over een nagenoeg fitte selectie be schikken. Alleen achter de naam van Yves Nyemb staat een vraagte ken. De aanvaller ontbrak de afge lopen weken vanwege een blessu re en trainde vrijdagavond pas voor het eerst weer mee. Als hij die test goed doorstaat, kan hij dit weekend weer minuten maken. Kyle Doesburg Hij voelt zich op deze woensdag middag niet helemaal topfit. „Volgens mij heb ik een griep je", zegt Kyle Doesburg. „Het heerst." Toch heeft hij de af spraak niet afgezegd. „Ik slik extra vitami nen en hoop dat ik me de komende dagen wat sterker voel." De grote spits van Hoek (1.93 meter, 92 kilo) is een bijzondere ver schijning met een bijzonder verhaal. Over een grasallergie, de zon, zijn snelheid en een oom die hij helaas nooit heeft gekend. „Door hem ben ik misschien onbewust wel gaan keepen." De meeste voetballiefhebbers kennen hem als Kyle Doesburg. Zijn tweede naam wordt niet zo vaak vermeld, maar juist daar zit een heel verhaal achter. Als hij in oktober 1989 wordt geboren, zijn de tranen van zijn fami lieleden nauwelijks opgedroogd. Lloyd, het oudste kind van het gezin Doesburg, is vier maanden eerder één van de slachtoffers van de SLM-ramp. De doelman van Ajax reist op 7 juni met het Kleurrijk Elftal naar Suri name, maar de DC-8 van SLM verongelukt in de jungle bij vliegveld Zanderij in Para maribo. Lloyd Doesburg is één van de 176 inzitten den die om het leven komt. Slechts elf men sen overleven de ramp, onder wie de voet ballers Sigi Lens, Radj in de Haan en Edu Nandlal. „Ik was nog niet geboren, maar die ramp heeft een enorme impact op onze fa milie gehad", vertelt Kyle Doesburg. Hij pakt zijn telefoon en zoekt een foto van zijn oom op. „Lloyd was de oudste, daarna kwam mijn vader. Hij was achter Stanley Menzo tweede keeper bij Ajax. Mijn familie heeft veel verhalen over hem verteld en ik heb ook veel over hem opgezocht. De beel den van de begrafenis staan ook op mijn netvlies. Spelers als Aron Winter en Danny Blind die de kist dragen. Mijn ouders heb ben mij zijn naam gegeven. Daarom draag ik mijn oom altijd bij me." Hij heeft er de afgelopen jaren weinig vra gen over gekregen. „Tot er laatst in Goes in eens een jongen naar me toe kwam. Ik ken de hem niet, maar hij vroeg of ik misschien naar Lloyd Doesburg vernoemd was. Het verraste me, maar ik vond het ook wel leuk." Zijn op 29-jarige leeftijd overleden oom is - onbewust - misschien ook wel de reden ge weest dat Kyle Doesburg in eerste instantie onder de lat terecht kwam. „Ik ging als E'tje bij Goes voetballen", vertelt hij. „Het was een nieuw team en iedereen mocht zeggen waar hij wilde spelen. Ik was niet zo'n pra ter en keek alleen maar waar er nog plek was. Dat was dus in het doel." Hij was niet bang voor de bal en bleef uit s Sfïr f eindelijk tot de B-junioren in het doel staan. „Op een gegeven moment hadden we twee keepers en ben ik gaan voetballen. Op mijn vijftiende speelde ik al in de A's. Omdat veel jongens over moesten naar de senioren bleven we maar met vijf man over. Samen met Lionel Fitsch, met wie ik al van kleins af aan voetbal, besloot ik na dat sei zoen maar te stoppen. Voor ons was er geen toekomst bij Goes. Niemand keek echt naar ons om. Aan het eind van het seizoen speel den we nog wat wedstrijden, onder meer te gen Kloetinge Ai. Robbert Aartsen was daar trainer en vroeg wat we het volgende sei zoen gingen doen. 'Kom naar Kloetinge, ik maak een spits van jou', zei hij. Ik speelde toen nog als back of centrale verdediger." Met Kloetinge Ai winnen Doesburg en Fitsch in hun eerste jaar alles wat er maar te winnen valt. Halverwege het tweede sei zoen wordt Doesburg overgeheveld naar de eerste selectie. Kloetinge degradeert dat jaar uit de hoofdklasse en hij besluit samen met Fitsch terug te keren naar Goes. „Want de club had een goed verhaal. Goes wilde in vijfjaar tijd naar een hoger niveau toe. Dat is aardig gelukt. We promoveerden met Kees van der Sluis meteen naar de tweede klasse en onder Gérard de Nooijer daarna nog twee keer." Sinds dit seizoen rijdt hij samen met Fitsch en Thomas van den Houten drie of vier keer per week naar Hoek. Bij de Zeeuws- Lloyd Doesburg Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl 'Vraag naar de voorwaarden. HOEK - Raymond Wolff is aan zijn laatste maanden bij Hoek bezig. De aanvallende middenvelder ver ruilt de zaterdag-hoofdklasser voor Goes, dat in een strijd tegen degradatie uit de hoofdklasse van het zondagvoetbal verwikkeld is. Wolff speelde eerder voor RCS, Sparta en VC Vlissingen, waar hij een zware beenbreuk opliep. Hij maakte medio 2011 de overstap naar Hoek en kiest nu voor een overgang naar Goes. Hij volgt daarmee het voorbeeld van Roy- sel James, die Hoek ook voor Goes verruilt. Voor trainer Gérard de Nooijer is Wolff na James en Jona than Constancia (VC Vlissingen) de derde aanwinst. Hoek gaat vandaag op bezoek bij concurrent RWH, dat nog mag hopen op het kampioenschap. Het is de vraag of trainer Kenny Verhoene vandaag weer dezelfde namen op kan schrijven als vorige week. Verschillende spelers voel den zich afgelopen week niet hon derd procent, waardoor de opstel ling er in Ridderkerk wel eens iets anders uit zou kunnen zien. Sebastian Hermans en Kyle Does burg zijn twijfelgevallen. „We be kijken nog hoe ze ervoor staan", zegt Verhoene. „Ik heb vorige week al gezegd dat een sterke bank doorslaggevend kan zijn. Dat kunnen we nu laten zien." Maandag volgt nog de kwarfinale van de beker, thuis tegen Baronie. „Als we die winnen plaatsen we ons voor de KNVB beker met de profclubs."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40