Paul Hermsen heeft goed gevoel bij RBC Wielrenner Schumacher zat vanaf z'n 20e aan de verboden middelen Lente in het Sauerland! 38 SPORT EREDIVISIE Ryan Babel keert terug in de selectie van Ajax. De aanvaller was lange tijd geblesseerd. pharosreizen.nl door Franka van der Rijt ROOSENDAAL - De Middelburgse ondernemer Paul Hermsen heeft vrijdag een tweede bod op het RBC-stadion in Roosendaal. Hij wil het stadion kopen om RBC terug te laten keren op het vroegere thuishonk. Hermsen (69), directeur van het Middelburgse bedrijf Hers taco BV, heeft hoop op een goede afloop. Wat heeft een Zeeuwse ondernemer met een amateurvoetbalclub in Roosendaal? „Ik ben vorig jaar via mijn broer in aanraking gekomen met RBC (Jos Hermsen is bestuursvoorzit ter van RBC). Ik vond het al snel een hele leuke club. De sfeer, de inzet van iedereen. Bestuur, spe lers, supporters... Een sfeertje van 'Ze krijgen ons niet klein', vech ten om er weer bovenop te ko men. Daar houd ik van. Van jongs- af heb ik een grote liefde voor sport. Nee, ik heb zelf niet gevoetbald. Ik tennis al vele jaren. In Zeeland ben ik hoofdsponsor geweest van de voetbalclubs VC Vlissingen en Veere. Sinds vorig jaar ben ik sponsor van RBC. Ik sta ook wel eens langs de lijn bij Rimboe in Wouwse Plantage als RBC speelt. Vind ik leuk. Ik heb het gevoel dat de club door andere verenigin gen is tegengewerkt. RBC moet gewoon terug naar Roosendaal, naar het eigen honk." U heeft nu tot twee keer toe als pri- vé-investeerder bij de gemeente Roosendaal een bod gedaan om het RBC-stadion aan Borchwerf in han den te krijgen. Heeft Paul Hermsen geld teveel? „Ach, er zijn misschien betere in vesteringen mogelijk. Maar het is helemaal niet erg om een keer iets maatschappelijks te doen. Dit is een schitterende uitdaging. Er zit voor mij geen winstbejag ach ter. Ik ben geen koopjesjager of een speculant. Ik vind het leuk om RBC te helpen. Ik zie daar ook toekomst in. Het aantal elftallen gaat gegarandeerd groeien. Er zijn nog steeds veel Roosendalers die RBC een warm hart toedragen. Als jè ziet hoe het stadion er in middels bij ligt: dat is toch erg?" Het stadion is voor RBC alleen veel te groot. Hoe denkt u de gehele ac commodatie in te vullen? „Ik heb wel enig marktonderzoek laten doen, maar nog niet diepgra vend. Eerst maar eens zien of ik het stadion kan kopen. Bij het eer ste bod heb ik bij de gemeente het signaal afgegeven dat ik zon der ontbindende financiële voor waarden wil tekenen. Ik heb na tuurlijk wel ideeën over het ge bruik van het stadion. Een voet- balschool, horeca en kantoren in de bijgebouwen. Nee, ik ben niet bang dat het mis gaat. Ik werk op mijn gevoel. En dat gevoel is goed. Ik wil wel zo snel mogelijk duidelijkheid van de gemeente." ifcmujb a.,.. Het Sauerland is een heerlijk gebied om de lente te beleven! Niet te ver rijden en toch een heel andere wereld. U verblijft in de gemeente Winterberg. Klimt u naar de top van de Kahler Asten (842 m) voor een prachtig uitzicht? Wandelt u een stukje van het beroemde wandel pad de Rothaarsteig? Of geniet u van het zonnetje op een gezellig terrasje in Winterberg? Kortom: een aantrekkelijk, scherp geprijsd arrangement van Pharos Reizen van ANWB! Uw verblijf U verblijft in het landelijk gelegen Land- gasthof Wüllner in Winterberg-Altenfeld. Dit hotel is een ideaal uitgangspunt voor wandeltochten in de omgeving. Het heeft een restaurant, bar, terras, kegelbaan en sauna. Uw kamer heeft een tweepersoonsbed, tv, badkamer met douche, toilet en föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.ni/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 81150 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. euro p.p. zoek boekcode 81150 Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangenmenu of dinerbuffet 1x welkomstdrankje 1x koffie met koek 1x kegelen 1 x regio-informatie Prijzen 01/04-30/04 01/05-31/10 01/11-30/11 99 109 99 De Boer waakt voor gemakzucht door Geert Langendorff AMSTERDAM - Ajax kan in het res terende deel van de competitie weer een beroep doen op Ryan Ba- bel. De aanvaller keert na een lan ge afwezigheid door knieklachten terug in de selectie van de koplo per in de eredivisie. Morgen tegen NEC krijgt hij waarschijnlijk voor het eerst speelminuten. De ren tree van de 26-jarige Amsterdam mer komt exact op tijd. Trainer Frank de Boer besteedde vrijdag weinig woorden aan hem. Dat hij aangaf direct een plek voor Babel te reserveren, zei vol doende. De soms wat fletse aan- valslinie wint met hem aan dyna miek en kracht. Bovendien zorgt zijn aanwezigheid, op de bank of in het veld, voor extra druk bij zijn concurrenten. In een cruciale fase van het seizoen kan het geen kwaad de veren op te schudden om iedereen zo scherp mogelijk te krijgen voor de eindsprint. Tegen NEC kan De Boer zo'n boost goed gebruiken. De statistie ken zouden ongemerkt tot lank moedigheid kunnen leiden. Ajax verloor in de laatste veertien ont moetingen met de nummer acht van de eredivisie geen enkele maal. Afgelopen herfst boekte de ploeg nog een monsterzege. In Nijmegen werd het 1-6. Dergelij ke cijfers zorgen bij de spelers niet voor extra druk. Met slechts zeven wedstrijden voor de boeg zou de aandacht als vanzelf kunnen uitgaan naar de topper tegen PSV over twee we ken, op papier de enige tegenstan der van naam in het resterende deel van het programma. De Boer onderkende dit. „We moeten zo min mogelijk vooruit kijken", her haalde hij de kern van zijn team praatje. PASTOOR HOOPT OP EEN SENSATIE Met de borst vooruit, maar wars van arrogantie. Die houding moet NEC zondag uitstralen in de Are na. De Nijmeegse eredivisionist mikt tegen Ajax op een geweldige sensatie: de eerste competitiezege ooit in Amsterdam. NEC heeft de reis naar de hoofd stad nu 47 keer gemaakt. In al die jaren, en in diverse competities, heeft de Nijmeegse club vier keer een gelijkspel uit Amsterdam weg gesleept. Eenmaal is er wél een zege in Noord-Holland, maar dat betrof de halve finale van het bekertoernooi in 1994 (1-2). „Met die cijfers kan ik niet veel", reageerde trainer Alex Pastoor van NEC. „Deze spe lersgroep was er niet bij." „Het moet niet zo zijn, dat je ach teraf, na een minder resultaat, al bezig was met de wedstrijd erna." De Boer weigerde naar de hori zon te kijken, waarachter bij een goede serie de derde landstitel op rij ligt. „We moeten ons opmaken voor weer een finale." Of Christi an Poulsen daarin van waarde kan zijn, moet nog blijken. De Deen liep tegen AZ (3-2 winst) een hamstringblessure op. Hoe wel hij de groepstraining heeft hervat, moet een laatste test uit wijzen of de routinier klaar is voor een terugkeer op het veld. Isaac Cuenca ontbreekt zeker. De huurling van Barcelona herstelt van een knieblessure. Verder stond de selectie er goed op. De Boer hoefde weinig ge kwelde zielen te masseren. Vrij wel alle internationals keerden met een goed gevoel terug van hun verplichtingen bij hun land, de Nederlanders in het bijzonder. Kenneth Vermeer hield het doel van Oranje schoon tegen Estland en Roemenië, Daley Blind haalde wellicht zijn hoogste niveau tot nu toe en Siem de Jong kreeg van bondscoach Louis van Gaal einde lijk speelminuten. Alleen Ricardo van Rhijn moet zich meer hebben voorgesteld van zijn uitnodiging. De back zat beide duels op de bank, terwijl Daryl Janmaat op diens positie veel indruk maakte. En vandaag komt hij oog-in-oog met een an dere mogelijke concurrent. Grego ry van der Wiel (Paris Saint-Ger main) neemt met Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur) en Vurnon Anita (Newcastle United) offici eel afscheid van het publiek. Onder de buitenlanders overheer ste eveneens blijdschap. Niklas Moisander speelde met Finland Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: kosten Calamiteitenfonds en reserveringskosten BERLIJN - De Duitse wielrenner Ste fan Schumacher heeft vanaf zijn twintigste verboden middelen ge bruikt. De oud-coureur van onder meer Shimano zegt dit vrijdag in een interview met het Duitse maga zine Der Spiegel. „Ik heb epo genomen, groeihor monen en cortisonen. Vanaf mijn twintigste ben ik er al mee begon nen om mezelf te injecteren", be kent de nu 31-jarige Schumacher. „Ik heb meegedaan aan het sys teem dat er was, al ben ik daar niet trots op. Doping was van alle dag, zoals een bord pasta na de training." Schumacher werd in de Tour van 2008, waarin hij twee etappes won, betrapt op het gebruik van cera, de destijds nieuwe variant van epo. In 2009 werd bekend dat dit ook was gebeurd bij de Olym pische Spelen in Peking. Hij werd daarna voor twee jaar geschorst. In die periode heeft hij altijd ont kend dope te hebben gebruikt. Volgens Schumacher speelde in zijn tijd bij Gerolsteiner de team arts een belangrijke rol bij de do ping. „In de teambus werden de middelen vervoerd. De meeste za ken kon iedereen gewoon uit een doos met medicijnen pakken. Het was waanzin." Ook teambaas Hans-Michael Holczer zou toen tertijd volledig op de hoogte zijn geweest van de praktijken binnen de ploeg. „Hij beweert dat hij er niets van af wist, maar dat klopt absoluut niet", zegt Schumacher. „Hij wist wat er gebeurde en heeft er ook regelmatig met de teamartsen over gepraat, artsen die hij zelf had aangesteld." Holc zer was in zijn tijd bij Gerolstei ner juist zeer actief in de strijd te gen doping. Maar dat was volgens Schumacher alleen voor de vorm.Schumacher won in 2007 de Amstel Gold Race en reed in 2005 een jaar voor het Nederland se Shimano. Hij staat nu onder contract bij Christina Watches-Onfone, waar ook Mi chael Rasmussen bij betrokken was. ERWIN SIMPELAAR Meer over dopinggebruik in de sport in de bijlage Spectrum, die vandaag bij deze krant zit. Daarin een openhartig interview met oud-kogelstoter Erwin Simpe laar. De Zeeuwse atleet vertelt dat hij ook ooit een aanbod kreeg om do ping te gebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38