SPORT PfOUv>3 Jons Sf5 mm*# Niemand wil met Peter Sagan naar de meet rijden in de Ronde van Vlaanderen. 6e spits van Hoek is éen bijzondere verschijning Voetballen in een vliegende sneeuwstorm Een c aile s Ronde van Vlaanderen 2013 Nieuwenhuis sterk in Addington Benefietconcert voor Veendam Dagen Nelissen bij Eurosport geteld Jansen beoogd coach bij FC Twente '1YLE LLOYD DOESBURG ZATERDAG 30 maart 2013 SPORTFOTO MiürW Itlt 97e editie zondag 31 maart 256 km Brugge NED BELGIË KortrijkW FRA Velzeke 142km Tiegemberg 750m Taaienberg 530m Eikenberg 1300m Molenberg 463 m Rekelberg 800m Berendries 940m Valkenberg 540m 8 Oude-Kwaremont 9 Paterberg 10 Koppenberg 11 Steen beekdries 12 Kruisberg/Hotond 13 Hoogberg/Hotond nb: Oude-Kwaremont en Paterberg worden beide in totaal 3 keer beklommen 2200m 360m 600m 700m 2500m 3000m ANP I bron: rw.be Peter Sagan maakt een wheelie nadat hij als eerste over de finish is gekomen in Gent-Wevelgem. De Slowaak gaat zondag als grote favoriet van start in de Ronde van Vlaanderen, foto Thierry Roge/EPA Sagan de te kloppen man door Ad Pertijs KORTRIJK - Niemand in wieler- land die nog om Peter Sagan heen kan. De monotoon babbelende amper 23-jarige Slowaak heeft dit voorjaar de stap gezet van kleur rijk renner die heel veel ritten wint, naar absolute wereldtopper. „Iedere generatie kent een uitzon derlijk talent als hij", zegt voorma lig wereldkampioen Mark Caven dish over de veelvraat uit Zilina. Als zondag in Brugge de 97e Ron de van Vlaanderen van start gaat, weet iedereen met wie ze niet naar de meet moeten rijden in Oudenaarde. Ook Fabian Cancella- ra niet, de andere grote topfavo riet voor Vlaanderens Mooiste. „Ik wil in alles een uitblinker zijn", beantwoordde de kopman van Cannondale dinsdag na zijn ritzege in de Driedaagse van De Panne de vraag of hij meer wil zijn dan een sprinter. Wat zijn zwakke punten zijn? „Die vertel ik niet." Zo kent de wereld Peter Sagan: brutaal, guitig, zelfverze kerd, puur en oersterk. Gekoppeld aan zijn extreme talent maakt dat Sagan amper tactiek nodig heeft om een wedstrijd te winnen. Als hij op de pedalen gaat staan, sid dert de rest. Als ze hem kunnen volgen, heeft hij altijd nog zijn verwoestende sprint achter de hand. „Het is alleen nog wachten op het moment dat Peter een gro te klassieker gaat winnen. Dat kan deze week nog gebeuren, het kan volgende maand zijn, maar als het gebeurt, is hij vertrokken", zei Fabian Cancellara aan de voor avond van Milaan-Sanremo. Daar beet Sagan (net als Cancella ra trouwens) nog in het stof. „Wat laat zien dat ik ook maar een mens ben", zei hij vrijdag op een druk bezochte persbijeen komst in Kortrijk. „Ik dacht dat ik daar ging winnen. Niet dus." Voor Cancellara betekende het een welkom uitstel van executie. Zolang Sagan er nog niet in is. ge slaagd een 'monument' uit de wie lersport naar zich toe te trekken, kan hij de Slowaak blijven besto ken met onzeker makende tek sten. „Hij moet nog veel leren", zei de Zwitser over de omgangs vormen van Sagan in de koers. „Hij is misschien nog te jong om een koers als 'Vlaanderen' te kun nen winnen", zei Cancellara vrij dag. Sagan haalt er de schouders bij op. „Mijn overwinning in Gent-Wevelgem was heel belang rijk. Het heeft mij en het team rust in het hoofd gegeven. Sinds die dag weet ik dat ik goed ge noeg ben om een grote wedstrijd te winnen." De wheelie die hij in Wevelgem maakte op de streep, ging de hele wereld over. „Ik droom er ook van zo over de meet te komen. Alleen kan ik het niet", reageerde Tom Boonen, de Vlaamse uitdager van Sagan gisteren gevat op de kleur rijke kant van de onverstoorbaar ogende Slowaak. „Ik hou van dat soort dingen", bekende Boonen. „Ik wil de fans met meer verma ken dan alleen fietsen", zei Sagan. „Een beetje show hoort er bij." Tijdens de Amstel Curacao Race zat hij ooit een weeklang stom dronken aan de bar. Enkele maan den later won hij al weer koersen aan de lopende band. Nu voelt ook het oermens Sagan dat het moment is gekomen om zich defi nitief boven de rest te plaatsen. „Als kind keek ik al naar de Ron de van Vlaanderen op televisie. Het is de koers waarvan ik altijd gedroomd heb om hem te win nen. Het is mijn grote doel van dit voorjaar." De krachtpatser van Cannondale laste er zelfs drie he le rustdagen voor in. „Na Harelbe- ke, Gent-Wevelgem en twee rit ten in De Panne had ik dat ook even nodig." Hij verkende giste ren de finale van het parkoers van zondag. „Het was meer mijn ge heugen opfrissen. Ik kende het al van vorig jaar." MIDDELBURG Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke (W) heeft een uitstekende start gemaakt bij wedstrijden voor junio ren in het Britse Addington. De dressuuramazone van Stal Hexagon uit Schore ein digde vrijdag met Hexagons Baldacci als tweede met een score van 71,80%. Er kwamen zo'n veertig combinaties in de ring. Nieu wenhuis maakt deel uit van de nationale juniorenselec tie. VEENDAM De aanhangers van SC Veen- dam doen een laatste en ul tieme poging om hun club te redden. Maandag wordt in het stadion aan de Lange- leegte een benefietconcert gehouden voor de failliete voetbalclub. De organisatie hoopt op tweede paasdag zo'n 6000 betalende bezoe kers te trekken. pagina 42: Veendam nog te red den? SITTARD De dagen van ex-wielrenner Danny Nelissen als wieier- commentator en productie manager bij Eurosport lijken geteld. „Het klopt dat Danny momenteel niet bij ons werkzaam is", zegt Diederik Jansen, perswoordvoerder van Eurosport Nederland. Nelissen biechtte in januari op dat hij tijdens zijn actie ve loopbaan als renner in dienst van Rabobank epo heeft gebruikt. ENSCHEDE FC Twente heeft Michel Jan sen benaderd om de rest van het seizoen naast coach Alfred Schreuder als inte rim-trainer te fungeren. Het huidige hoofd opleidingen heeft het aanbod in beraad genomen. In tegenstelling tot Schreuder beschikt Jan sen wel over de vereiste trai nerspapieren. De verwach ting is dat Jansen positief zal reageren en dat hij vanaf vol gende week met het eerste elftal aan de slag gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37