Watersnoodmuseum teleurgesteld in politiek Mogelijk schrappen heffing terrassen 30 WALCHEREN Meer meisjes in het voetbal 2 geweldige CAMPERS Grote zoektocht naar paaseieren OR Dethon roept op tot protest VLISSINGEN - De Vlissingse politiek lijkt in meerderheid bereid om de plaatselijke horeca tegemoet te ko men en de verhoging van de preca riorechten voor de huur van terras sen voor 2014 met vijftig procent niet door te laten gaan. Voorzitter Frans Meijer van de lo kale afdeling van de Koninklijke Horeca Nederland deed deze week tijdens de bijeenkomst van een raadscommissie een zeer drin gend beroep op de politici om de verhogingen voor 2013 en 2014, beide keren met vijftig procent, niet door te laten gaan. Volgens hem zullen die beide verhogin gen desastreus uitpakken voor zijn beroepsgroep. Hij hield de commissieleden voor dat een vol terras nog niet wil zeg gen dat een café meer geld omzet. Want een vol terras houdt vol gens hem vaak in dat binnen, in de zaak zelf, bijna niemand zit. Hij stelde ook dat flink wat hore caondernemers al vierkante me ters terras hebben ingeleverd om dat de kosten niet zijn op te breng en. Ook voerde hij aan dat onder nemers van bijvoorbeeld het Bel- lamypark lang niet altijd hun ter rassen ten volle kunnen benutten omdat ze ruimte moeten maken voor festivals en andere evene menten. „Terwijl er wel voor de volle periode betaald moet wor den." Ook de verhoging voor 2013 staat nu ter discussie. Mark Weug (LPV) pleitte voor terugdraaien van die verhoging. Wethouder Jac ques Damen liet weten dat de op brengsten van die verhoging voor 2013 al ingeboekt zijn. Als de ge meenteraad besluit om die verho ging alsnog te schrappen, dan ver wacht hij wel dat de raad met een voorstel komt zodat er op een an dere manier dat ingeboekte geld toch binnen komt. Damen onder streepte dat de gemeente die ver hoging niet voor niet heeft voorge steld. „Wij investeren ook in de stad zodat het er aantrekkelijk ver toeven is." Alleen de fractie van GroenLinks maakte tijdens de commissiever gadering zeer duidelijk niets te voelen voor het schrappen van de heffingen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Erg jammer", zo rea geert directeur Siemco Louwerse van het Watersnoodmuseum op het weigeren door de gemeente raad van een bijdrage aan het vijf de caisson van het museum. Louwerse vindt het vooral jam mer omdat er momenteel alles aan wordt gedaan om het Schou- wen-Duivelandse buitengebied aantrekkelijker te maken voor toe risten. „Een buitendijks liggend caisson past natuurlijk prima in dit plan en bij ons vier caissons tellend museum. Natuurlijk kun nen wij ook ook een geweldig ver haal vertellen bij dat vijfde caisson." Rijkswaterstaat wil meewerken aan het drijvend maken van een zestig meter lang, betonnen ge vaarte, dat in de haven van de Schelphoek ligt. Het caisson zou naar Ouwerkerk worden gesleept en bij het Watersnoodmuseum worden afgezonken. Daar kan het dienen als afmeerplaats voor rond vaartboten en de watersport. Louwerse: „Het museum wordt zo ook vanaf het water toeganke lijk. Verknopen en verbinden wor den in de toeristisch-recreatieve sector steeds belangrijker. Dit was een mooie water-landkoppe- ling geweest. Deze maand, bij voorbeeld, krijgen wij 5700 Ame rikanen over de vloer. Elke dag een touringcar vol. Die mensen hadden ook over het water kun nen komen, want er staat ook een mini-cruise op hun programma." Het verplaatsen en gebruiksklaar maken van het caisson gaat onge veer een miljoen euro kosten. Het geld hiervoor komt van meerdere partijen. Zo wil de aannemer bij dragen in de sleepkosten en kan een half miljoen worden gehaald uit de stimuleringsregeling Voor delta. De gemeente is gevraagd om een bijdrage van maximaal een ton. Dit geld kan worden ge put uit een compensatiefonds voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte. De gemeenteraad stak daar don derdagavond een stokje voor. Ver schillende politieke partijen vin den dat er te veel risico's aan de investering zitten. Ook na de verzekering van wet houder Ad Verseput dat de ge meente niet opdraait voor de jaar lijkse 7000 euro onderhoudskos ten, bleven ze dat vinden. De Christenunie vindt bovendien dat het vijfde caisson te weinig toevoegt aan het museum. PvdA, CDA, GroenLinks en LSD waren voor; WD, Alert!, CU en SGP wa ren tegen. Het voorstel werd met negen stemmen vóór en twaalf te gen verworpen. Volgens Louwerse ligt de bal nu weer bij B en W. „Ik neem aan dat zij opnieuw met de andere partijen gaan praten. We kunnen best de EU of de provincie om geld gaan vragen, maar die drin gen dan toch weer aan op cofinan ciering door de gemeente." MIDDELBURG - Meisjesvoetbal is een van de snelst groeiende sporten. En wat voetbalvereniging Zeelandia Middelburg betreft, kunnen er best nog wat meisjes bij, bovenop de pakweg honderd die er nu sporten. Daarom mochten de vrouwelijke leden van de club gisteren vrien dinnen meenemen. Voor een potje voetbal, spelletjes op het veld, maar ook voor echte meisjesdingen. Zo was er ook een kapper en konden ze hun nagels laten doen. Er kwamen 75 meisjes van heel Walcheren naar de vriendin- nendag van Zeelandia Middelburg, foto Ruben Oreel ZONWERING te huur voor 395 p/week. Dit tarief geldt voor alle seizoenen. Voor informatie en reserveren bel J. van Leeuwen, 0111-653756 OVERKAPPINGEN DOMBURG - Op vakantiepark Hof Domburg in Domburg vindt op tweede paasdag een paaseie- ren-zoektocht plaats. Inschrijven tussen 09.30 en 10.30 uur in Bras serie Het Speelkwartier op het park. De paaseierenzoektocht vindt voor de twintigste keer plaats. Er zijn tweeduizend eieren verstopt. Kinderen kunnen prij zen winnen. De prijsuitreiking is tussen 12.00 en 13.00 uur. TERNEUZEN - De ondernemings raad van sociale werkvoorziening Dethon heeft alle werknemers op geroepen voor protestacties bij de gemeenteraden van Sluis en Ter- neuzen. Zij praten dinsdag over een brief van de OR met het ver zoek Dethon in stand te houden. Het kabinet wil sociale werkplaat sen grotendeels opheffen. Arbeids gehandicapten moeten met subsi die aan de slag in gewone banen. Zeeuws-Vlaanderen biedt daartoe- te weinig mogelijkheden, volgens de OR. Bij de Tweede Kamer is er al op aangedrongen voor Zeeuws- Vlaanderen een uitzondering te maken. Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl 'Vroog naar de voorwaarden T 0118 - 441 944 ascozeeland.nl KOZIJNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30