'Eigenlijk hebben we ons zelf die angst voor achtbanen aangepraat' 40% f KORTING Overal aijn en je aed niet uit komen OPEN! Keuken Kampioen IN HET NIEUWS 3 Schippers gaat op zoek naar omstreden deals met foute artsen Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl 2e paasdag O op Steinhaus-keukens* Minister Schippers wil voor komen dat 'foute' artsen nog ongemerkt in het bui tenland aan de slag kunnen ZATERDAG 30 MAART 2013 zondag en maandag op de Markt in Middelburg! Westerscheldetunnel zaterdag 30 maart tolvrij Le Coliectionneur V.O.f. Damplein 5-433! GC Middelburg Tel. 0! 18-638595 06-22450426 E-mail collection@zeelandnet.nl door Hub Dohmen biddinghuizen - Bij de opening van het nieuwe seizoen hield Walibi Holland gisteren voor het eerst een cursus voor mensen met angst voor achtbanen. „Het is heel normaal dat jullie schrikken van een achtbaan", zegt Van Gerwen aan het begin van de cur susdag. „Maar het is niet goed als jullie door angst de attractie gaan mijden." De luchtvaartpsycholoog weet waarover hij praat. Zijn organisa tie, stichting Valk, heeft sinds 1990 tienduizend mensen behan deld voor vliegangst. „Als je echt in gevaar bent, dan heb je alle re den om bang te zijn. Maar dat ma ken we vandaag niet mee." Walibi Holland nodigde tien vrou wen uit om deel te nemen aan de cursus. „Vroeger, als kind, vond ik achtbanen top. Maar tegenwoor dig ben ik ronduit bang", zegt de Amsterdamse Diane Josso. „Maar hoe leg ik dat aan de 9-jarige doch ter van mijn vriendin uit?" Haar vriendin Chantalle van Schouwen, die met dezelfde angst zit: „Eigenlijk hebben we het ons zelf aangepraat." Technisch manager Erwin Kruithof van Walibi Holland houdt een uitputtend betoog over de veiligheidsvoorschriften voor de zes achtbanen die het pretpark rijk is. „Eigenlijk is een achtbaan veiliger dan deelname aan het ver keer", concludeert hij op een vraag van een van de dames. Walibi koos louter vrouwen voor de cursus uit, omdat het was opge vallen dat die vaker een achtbaan mijden. Het park overweegt nu om in de toekomst ook mannen en kinderen te trainen. Van Gerwen hoopt dat de nadruk dan op kinderen ligt. De reden daarvoor: „Het is zo slecht voor het zelfvertrouwen als kinderen tijdens een schoolreisje niet in de achtbaan durven." Topkwaliteit voor de beste prijs uit onze eigen fabriek! 1 BREDA, Grenssteen 7 (tegenover NAC), 076-542 29 20 KAATSHEUVEL, Amerikastraat 14 (Industrieterrein'De Kets'), 0416-28 32 82 GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 77 MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kampioen in keukens Kijk voor adressen en openingstijden van onze 33 vestigingen op keukenkampioen.nl den haag - Minister Edith Schip pers van Volksgezondheid gaat op zoek naar alle artsen waarmee de inspectie voor de volksgezondheid omstreden deals heeft gesloten, waardoor die doktoren aan een tuchtzaak konden ontsnappen. De ex-neuroloog Jansen Steur van het Medisch Spectrum Twente is daar het bekendste voorbeeld van. Door die deal kon hij gemakkelijk weer in Duitsland aan het werk gaan. De inspectie voor de volksgezond heid heeft mogelijk met vele tien tallen slecht functionerende art sen in de afgelopen twintig jaar een omstreden afspraak gemaakt: er komt geen tuchtzaak als de arts zichzelf uitschrijft uit het artsen- register. Het gevolg Van uitschrijving is dat artsen dan in Nederland niet meer als arts mogen werken. Daardoor hebben buitenlandse ziekenhuizen er echter geen goed zicht op dat er met zo'n arts wat aan de hand is. Zo ging Jansen Steur bij meerdere ziekenhuizen in Duitsland aan het werk, nadat hij in Twente was weggestuurd vanwege een medi ci jnverslaving. Een meerderheid van de Tweede Kamer was daar woedend over. Naar aanleiding van de affaire rond ex-neuroloog Jansen Steur heeft minister Schippers nu beslo ten dat zulke deals nooit meer ge maakt mogen worden. door Jan Pieter Rottier AMSTERDAM - Petra was ontzet tend moe. En erg chagrijnig. Op het dieptepunt van haar dip kwam ze anderhalve week haar bed niet uit. Overal had ze pijn: in haar hoofd, in haar benen en in haar buik. 'Alsof je doodgaat', be schreef de dokter haar gevoel la ter. Het gaat inmiddels 'ontzet tend goed' met Petra (niet haar echte naam). Maar het heeft wel een halfjaar geduurd voor ze weer de oude was. De problemen zijn van een aantal jaren geleden. Ze zat toen in het tweede jaar van haar opleiding journalistiek. Haar klachten hadden meerdere oorza ken. Ze was de eerste in haar fami lie die ging studeren. Daardoor had ze er 'geen flauw benul' van dat ze hard moest werken. Ze raakte achter en verloor het over zicht. Ook haar thuissituatie speel de mee. Haar vader was levensbe dreigend ziek, en haar moeder moest geopereerd worden. En thuis waren er geldzorgen. Petra kreeg het maximale bedrag aan studiefinanciering. Ze was bang dat ze alles moest terugbetalen als ze haar studie moest stoppen. Ze zou haar hele leven in de schul den zitten, dacht ze. Petra werd door haar vriend meegesleept naar de dokter. „Zelf wilde ik niet geloven dat ik psychische klach ten had", zegt ze. Ze dacht, of be ter: hoopte, dat er gewoon iets mis was met haar lichaam. Ze vond het een opluchting toen de dokter zei dat ze overspannen was. Petra kreeg medicijnen. Maar vaak ingenomen heeft ze ze niet. Ze houdt niet zo van pillen. Ze besloot het rustiger aan te doen, om een jaartje langer over haar studie te doen. Petra: „Toen was de druk van de ketel." Ze heeft hulp gekregen op school. Een docent, die een opleiding tot coach volgde, begeleidde haar. Petra leerde om overzicht over haar werk te krijgen. Veel studen ten kampen volgens haar met 'uit stelgedrag'. Veel nieuwe studenten zijji niet gewend met de werkdruk om te gaan. foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3