LPM: 'Fotografisch bewijs van dealen harddrugs Klarenbeek' 55 Open avond 28 WALCHEREN Zoomvliet College ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Paasmarkt Ook als het niet lukt geld te vinden voor nieuwbouw in de Mortiere, vertrekt het ziekenhuis uit Vlissingen. Fluit van de stoomtrein klinkt weer Atelier Zilverhaaid Goudsmid Singel 44 Vlissingen KAMPERLAND Nog geen keuze kunnen maken voor een mbo-opleiding die bij jou past? vlissingen - Op de boulevard van Vlissingen vindt zondag voor de zevende maal de Paasmarkt plaats, van 10.00 tot 17.00 uur. Het opbouwen van de markt begint om 08.00 uur. Vanaf dat moment zijn de boulevards Evertsen en Bankert afgesloten. Borden geven de omleidingsroute aan. Zeer ruim appartement, gelegen op een steenworp van het centrum en de Boulevard. Er zijn maar liefst vier slaapkamers, grote zitkamer, eetkamer en fraaie keuken en sanitair. Balkon over de volle breedte. Zolder met nog veel moge lijkheden. Vraagprijs 169.000,- k.k. door Emile Calon middelburg - De Lokale Partij Mid delburg (LPM) krijgt, aldus fractie voorzitter Piet Kraan, steeds meer meldingen van overlast door drugs verkoop. „Ze komen uit de wijken Dauwendaele, Magistraatwijk, Grif fioen, Klarenbeek en de binnen stad." Volgens hem gaat het niet alleen om softdrugsverkoop maar ook om handel in harddrugs. Dat laat ste zou onder andere in Klaren beek gebeuren. Bewoners van die wijk hebben volgens Kraan de fotografische be wijzen voor die harddrugshandel. De bewuste foto's, gezien door een verslaggever van deze krant, laten zien dat er een auto stopt op een plein in die wijk. Korte tijd la ter stopt naast die auto een twee de auto. De bestuurder van die wagen stapt uit en spreekt via het geopende portierraam met de chauffeur van de eerste auto. Op een volgende foto lijkt het of er gehandeld wordt Waarin? Dat is niet te zien. Een andere foto laat zien dat er iets wordt opgeborgen, zo lijkt het althans, in het dash- bordkastje. Volgens de fotograaf heeft de poli tie die foto's ook gezien. „Wij heb ben de politie gebeld en agenten zijn hier geweest om ze te bekij ken." Kraan vindt de foto's in ie der geval veelzeggend en ver moedt, 'zo goed als zeker dat die foto's een drugsdeal laten zien'. De maker van de foto geeft aan dat hij de foto's aan de politie heeft laten zien. Hij wilde ze ech ter, zo zegt hij, niet afstaan omdat dan te traceren is wie ze heeft ge nomen. „En dat willen we hoe dan ook voorkomen." Kraan vindt dat de Middelburgse politiek, 'gezien de vele meldin gen van dealen en overlast', als nog moet besluiten om een onder nemer toestemming te geven om in het stationsgebied een coffee shop te beginnen. Het dagelijks bestuur van de gemeente Middel burg wil dat nu juist niet. Die wijst alle plannen voor een derge lijk bedrijf af. Kraan denkt dat een coffeeshop er toe bij kan dragen 'dat er veel min der in de wijken wordt gedeald. Want zoals het nu gaat, dat kan niet." Bij de politie is niets bekend over meer meldingen van drugsdealen en -overlast, zo bezweert Esther Boot. Ook zien de agenten en de tipgevers van de politie geen toe name, vervolgt ze. Ze roept inwo ners van Middelburg op om niet alleen de politieke partijen te tip pen maar ook de politie. „En dan graag zo concreet mogelijk. Dus waar, hoe laat, hoeveel mensen." En als er auto's bij betrokken zijn ook graag merken en het num merborden. Tot slot zegt ze dat niet elk groepje jongeren dat sa menschoolt aan het handelen is in drugs. „Het kan ook zijn dat ze elkaar computerspelletjes geven of muziek uitwisselen." Veersegat 20 Fraaie en luxe vrijstaande recreatie villa met vrij staande garage op een perceel van 530m2. Vraagprijs 269.000,- k.k. SCHULTING Financiering ziekenhuis is nog probleem door Emile Calon en Maurits Sep VLISSINGEN - De financiering van het nieuwe ziekenhuis in de Mor tiere bij Middelburg is nog niet rond. Bestuursvoorzitter Huybert van Eek van het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) kan ook geen zekerheid geven dat die rond komt, zo zei hij vrijdag. Het ziekenhuis is in onderhande ling met private financiers en hoopt dat hij voor de zomer met hen een overeenkomst kan slui ten. Hij heeft maximaal 55 mil joen nodig om de nieuwbouw te kunnen realiseren. Als de financiering niet lukt, dan vertrekt het ADRZ hoe dan ook uit Vlissingen en wordt gepro beerd zo veel mogelijk functies in Goes bij elkaar te brengen. Hoe wel er dan ook geen geld is om in Goes ruimtes bij te bouwen. Blij ven in Vlissingen is volgens hem geen optie, omdat het gebouw aan de Koudekerkseweg 'echt op is'. Het opknappen is volgens hem onbetaalbaar. Vooralsnog gaat de voorzitter er wel vanuit dat er verhuisd wordt naar de Mortiere. Hij presenteer de gisteren een impressie van het 'nieuwe en compacte vier verdie pingen tellende gebouw in een op vallende Z-vorm'. Begin volgend jaar hoopt hij dat de eerste paal ge slagen kan worden, zodat in de zo mer van 2016 de patiënten daar be handeld kunnen worden. Het nieuwe gebouw wordt de helft kleiner dan het Vlissingse ziekenhuis. „Dat levert een goede oriëntatie en korte looproutes op voor patiënten, bezoekers en me dewerkers." Nu is het zo, aldus Van Eek, dat medewerkers per dag soms ruim een half uur heen en weer lopen omdat het Vlissing se gebouw niet efficiënt is inge richt. „Dat zijn allemaal loze kos ten." Om de looproutes zo kort mogelijk te maken is gekozen voor die Z-vorm met die 'opval lende diagonaal'. Het ADRZ is op zoek naar één of meerdere financiers om aan de 55 miljoen euro voor nieuwbouw te komen. www.schulting-partners.nl Kom naar het Zoomvliet College op van 17.00 tot 20.00 uur donderdag 4 april Op de eerste verdieping van het nieuwe gebouw komen de polikli nieken. Op de begane grond de spoedeisende hulp, de huisartsen post, de apotheek en de bloedafna me. Op de tweede en de derde verdieping de operatiekamers, ver- pleegafdeling en dagbehandeling. Op dit moment overlegt het zie kenhuis met de gemeenten Mid delburg en Vlissingen over aan passing van het bestemmingsplan en is het in gesprek met twee aan nemers. Tevens wordt er overlegd met de gemeente Vlissingen over herbestemming van de locatie aan de Koudekerkseweg. Het ADRZ wil dat terrein met de ge bouwen verkopen. Er hebben zich nog geen serieuze kopers gemeld. De plannen van Zeeland Care voor een kliniek aan de Boulevard Bankert in Vlissingen en de komst van particuliere poliklinie ken aan de Schroeweg in Middel burg dwingen hem niet om de bouwplannen voor Mortiere bij te stellen, aldus Van Eek. Het ADRZ werkt nauw samen met Zeeland Care. Dat bedrijf richt zich vooral op zorgtoerisme en dialyse zodat mensen in hun eigen regio die be handeling kunnen ondergaan. Het Goese ziekenhuis is volgens hem ook aan renovatie toe. Cy nisch: „We zitten op twee plek ken in mooie antieke gebouwen." Die klus is doorgeschoven naar de jaren twintig van deze eeuw, want het geld ontbreekt om dat eerder op te pakken. goes - De fluit van de stoomtrein kondigt de lente aan in de Zak van Zuid-Beveland. De Stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) start het rijseizoen op eerste en tweede Paasdag. Het seizoen start meteen met een uitgebreide dienstregeling. Naast de stoomtrein wordt voor de paas- ritten ook de railbus ingezet. De stoomtrein vertrekt om 11.00 en 14.00 uur uit Goes, de dieseltrein om 10.00,12.00 en 15.00 uur. De railbus werd een paar jaar gele den als nieuwtje geïntroduceerd. In 2013 wordt het aantal 'motorwa- gendagen' opgevoerd naar 35. De ze motorwagen rijdt tussen de stoomtritten door en stopt op meer stations dan de stoomtrein doet. Zo ontstaan meer combina tiemogelijkheden met andere at tracties en met het wandelnet werk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28