PIANO'S Clijsen wil onderzoek Sluis zoekt naar rol accountant te huldigen Erfgoed Sluis beter bewaakt Zoomvliet Open avond College j ACUSTICA ZEEUWS-VLAANDEREN 29 4 april 2013 sporters om Brand ontstond in dumpwinkel Economique Nog geen keuze kunnen maken voor een mbo-opleiding die bij jou past 2e Paasdag open Paashaas actief op heel veel plekken Gratis Scheldeveer op Lilio vaart weer Kinderactiviteit op Braakmanboerderij ZATERDAG 30 MAART 2013 re donderdag 4 april van 17.00 tot 20.00 uur Zoomvliet College Johan Cruyff College Zoomvliet Hotelschool zoomvliet, nfff^Kcroosendaai. nl Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur Korte Huifakkerstraat 2 4815 PS Breda 076 560 24 23 www.acustica.nl Pianospelen, daar geniet je iedere dag van door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Peter Clijsen (GroenLinks) vindt dat burgemeester en wethou ders moeten onderzoeken of het accountantsconcern Deloitte be trokken is bij belastingontduiking. Het concern zou grote internatio nale ondernemingen daarbij heb ben geholpen. Deloitte is ook de huis-accountant van de gemeen te. Clijsen benadrukt dat de ac countants die de boeken van de gemeente controleren buiten iede re verdenking staan. Maar hij zou het, als uit nader onderzoek blijkt dat Deloitte heeft meegewerkt aan belastingontduiking, mis plaatst vinden als de gemeente verder nog gebruik zou maken van de diensten van het bedrijf. „We krijgen als gemeente te ma ken met belangrijke kortingen op de jaarlijkse Rijksbijdrage, terwijl we tegelijkertijd gebruikmaken van een organisatie die daadwer kelijk betrokken lijkt te zijn bij het verschaffen van belastingneu traliteit." Daarmee wordt de Rijks kas ernstig benadeeld. Dat valt volgens Clijsen niet uit te leggen. Hij ringt op nader onderzoek. Klopt het dan moet de relatie met Deloitte worden heroverwogen. OOSTBURC - De gemeente Sluis wil op 20 april sporters huldigen die afgelopen jaar tot grootse da den kwamen. Voorwaarde is dat ze in de gemeente Sluis wonen of hun sportclub daar gevestigd is. Verder moeten ze tussen maart vorig jaar en nu goed gepresteerd hebben op een nationaal, Euro pees of Wereldkampioenschap, de Olympische Spelen of de Para lympics. De precieze voorwaar den zijn vindbaar op de website www.gemeentesluis.nl. Sporters en clubs kunnen tot 3 april worden voorgedragen via 0117 457148 of per mail: WSchram@gemeentesluis.nl. door Martijn de Koning OOSTBURG - Woonhuizen en boer derijen, maar ook muziektenten, muurtjes, palen, wallen, bunkers, travaljes en transformatorhuisjes: op de nieuwe gemeentelijke monu mentenlijst in Sluis komen zo'n 240 elementen te staan. De gemeente Sluis heeft nu nog niet zo'n lijst, en (mede daardoor) ook geen samenhangend beleid op het gebied van erfgoed. Dat moet anders, vindt het college. Het heeft daarom een erfgoedvi sie opgesteld. Daarin staat hoe de gemeente meer aandacht denkt te kunnen schenken aan objecten en gebouwen die historische waar de hebben, maar geen Rijksmonu ment zijn (in Sluis staan momen teel zo'n 184 Rijksmonumenten). De visie geeft nog niet concreet aan hoe er moet worden omge gaan met die monumenten, maar wel dat er beheerplannen opge steld moeten worden. Sommige objecten kunnen verkocht wor den (gedacht wordt aan de wallen rond Sluis en het Elderschanspark bij Aardenburg), of mogelijk ter adoptie worden aangeboden aan scholen of bedrijven. Erfgoed moet ook op toeristisch vlak beter worden uitgebuit, geeft het colle ge aan. Dat denkt aan restauratie van de noordwestelijke wallen van Sluis, het opzetten van histori sche wandel- en fietsroutes, het plaatsen van informatiepanelen en het markeren van de contou ren van de voormalige Toren van Bourgondië bij Sluis. Het is overi gens de vraag of de gemeenteraad genegen is daar op korte termijn geld voor uit te trekken. Over een bijdrage aan het opknappen van het Sint Janskerkhof bij Sluis zijn veel raadsleden immers erg kri tisch, omdat dit volgens hen 'niet de tijd is' om geld aan dergelijke projecten uit te geven. De lijst met potentiële monumen ten komt overigens eerst ter inza ge. Het is nog niet duidelijk of de eigenaren straks beperkingen op gelegd krijgen. ZEEUWS-VLAANDEREN Speeltuin Oranjekwartier opent het seizoen vandaag met paaseieren zoeken. Dat gebeurt tussen 10.00 en 12.00 uur. Vanaf aanstaande zaterdag is de speeltuin dan ook weer iedere dag open tot eind oktober. Ook in Zandstraat (vanaf 11 uur, vertrek De Straete) en Vogelwaarde (14.00 uur, wandelbos) verstopt de paas haas eieren. DOEL Het veer tussen Doel en Lil io vaart weer over de Schel de. Vandaag zijn de eerste af vaarten. De gratis veerdienst wordt onderhouden in alle weekeinden en op alle Belgi sche feestdagen, tot eind sep tember. In mei wordt ook op maandag gevaren. BIERVLIET Staatsbosbeheer houdt op de Braakmanboerderij vanaf 31 maart tot 20 oktober elke zondag een kinderactiviteit. Ook krijgen wandelaars in formatie over het natuurge bied. De activiteit begint ie dere zondag om 13.00 uur bij Braakmanweg 5. Deelna me is gratis. Aanmelden is niet nodig. Voor meer info: 0115-649520. Met een hoogwerker en vanaf de grond wordt het vuur in de Nieuwstraat bestreden, foto Chris Platteeuw SLUIS - De oorzaak van de brand in de Sluise Nieuwstraat was vrij dag nog onbekend. Wel was van begin af aan duidelijk dat de brand in het dumpwinkeltje Eco nomique begon. De bewoner van de verdieping bo ven die winkel werd omstreeks elf uur donderdagavond wakker van de rook en voelde warmte door de vloer heen komen. Hij bel de de brandweer en verliet de wo ning. Het brandweerkorps Sluis was snel ter plaatse en hoewel ook de korpsen van Aardenburg, Oostburg en Cadzand heel snel aansloten, konden de spuitgasten niet voorkomen dat het vuur over sloeg naar You Me, een bud- get-kledingwinkeltje. De winkels naast Economique en You Me, Economie Fashion en De Potterie, liepen zoveel rook-, roet- en wa terschade op dat ze voorlopig dicht blijven. Vanuit een hoogwerker wordt een zeil over de twee daken gelegd om ver spreiding van asbest te voorkomen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 115