c i a ZEEUWS-VLAANDEREN OR Dethon roept op tot protest almanak Dorst Wiet in 't wild Schuur vol met kinderen Circuit op Axelse Vlakte sluit zondag, vereniging opgericht om zoektocht naar nieuwe locatie te ondersteunen. Van natte voeten tot droge kelen Dressuurruiter Van Lieren heeft het druk dezer weken Vul net als Laura Knol het lezersfoto-album excellent step for your future: University College Roosevelt NVM AGENDA DAGBOEK ZATERDAG 30 maart 2013 Vrienden Finlandcircuit in actie door Harmen van der Werf AXEL - Motorcrossliefhebbers die vaak gebruik maken van het Fin landcircuit op de Axelse Vlakte la ten het er niet bij zitten. Ze gaan zich voluit inzetten om snel een andere plek te vinden en hebben een vereniging opgericht. Voorzit ter Ronald Lippens uit Biervliet verwacht dit weekeinde al het 250- ste lid in te schrijven. Het Finlandcircuit moet na ruim veertien jaar zondag de deuren sluiten. Sloop- en recyclingbedrijf Beelen, eigenaar van het terrein sinds vorig jaar, wil er zelf activi teiten gaan ontplooien. Concrete plannen zijn nog niet ingediend. „Het is te triest voor woorden dat wij er al weg moeten", stelt Lip pens, die tevens CDA-raadslid is in Terneuzen, „maar ja, de eige naar beslist." Lippens stond mede aan de wieg van de nieuwe vereniging. „Het Finlandcircuit valt onder een stichting, met enkel een bestuur. Met een vereniging kun je laten zien hoe groot de achterban is. En die is groot. Al met al maken 650 licentiehouders gebruik van het circuit. Dit weekend gaan we weer leden werven." Een nieuwe locatie is nog niet in beeld. Lippens: „Gesprekken zijn gaande, met de gemeente Terneu zen en met havenbedrijf Zeeland Seaports." Wethouder Pim Broek- huysen hoopt dat Zeeland Sea ports op de Axelse Vlakte - waar tachtig hectare industrieterrein al jaren braak ligt - ruimte wil bie den. Het havenbedrijf houdt ech ter de boot af. Legerstichting General Army- green Foundation (GAF) moest 1 maart al haar terrein aan de Fin landweg verlaten. De gemeente Terneuzen heeft een plekje aange boden bij de brug van Sas van Gent, maar een aantal GAF-leden vindt dat ongeschikt; te klein, te nat. Voorzitter Jo van Kemseke zoekt overal in Zeeuws-Vlaande ren. „Organisaties als Staatsbosbe heer en Zeeland Seaports zouden wat beter mee mogen denken", vindt hij. Beide organisaties wa ren vrijdag vanwege Goede Vrij dag onbereikbaar. De GAF houdt zondag de jaarlijkse Paasrit met le gerwagens vanuit Heikant, met Paal als tussenstop. University College Roostvelt mmm t v m& wm Lange Noordstraat I, Middelbur 3 Universiteit Utrecht More information; WWW.UCr.nl TERNEUZEN - De ondernemings raad van sociale werkvoorziening Dethon heeft alle werknemers op geroepen voor protestacties bij de gemeenteraden van Sluis en Ter neuzen. Zij praten dinsdagavond over een brief van de OR met het dringende verzoek Dethon zoveel mogelijk in stand te houden. Het kabinet wil sociale werkplaatsen grotendeels opheffen. Arbeidsge handicapten moeten met subsidie aan de slag in gewone banen. Zeeuws-Vlaanderen biedt daartoe- te weinig mogelijkheden, volgens de OR. Bij de Tweede Kamer is er al op aangedrongen voor Zeeuws- Vlaanderen een uitzondering te maken. De OR wil daarvoor steun van de gemeenten. Tip? redactie@pzc.nl Het dievengilde is alom actief. De le den ervan slaan hun slag in wonin gen, schuurtjes, winkels... ach, waar niet. In Vlaanderen hebben inbre kers en winkeldieven vooral belang stelling voor... drank. Goed, deze week werd er één betrapt in een su permarkt met gestolen scheermesjes (je wilt tenslotte fris geschoren zijn), maar dat blijkt een uitzondering. In Lubbeek dronken twee inbrekers ge zellig een fles rum leeg, in Wespe laar pikten inbrekers in een frituur tien blikjes Red Buil mee. Maar een 70-jarige winkeldief in Leuven spant de kroon. Hij liep de super uit met twee flessen champag ne in z'n broek. Hij had er speciale zakken voor ingenaaid. SCHOONDIJKE - „Kijk, dat lammetje daar is net geboren," zegt een moeder te gen haar dochter, „je ziet het bloed nog zitten." Kinderen kijken hun ogen uit op de lammetjesdag in de schapenstal bij de Groene Polderwinkel nabij Schoondijke. In de stal staan meer dan honderd schapen. Ook vanmiddag is ie dereen nog welkom om de lammetjes te komen bewonderen, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Boswachter Marijke Lieman stuitte donderdag bij in spectie van een eilandje in een na tuurgebied in West-Zeeuws- Vlaanderen op een aantal specie- kuipen met potgrond, waarin overduidelijk wiet was gekweekt. Er stond ook een hutje. De kui pen en het hutje zijn weggehaald. Op zaterdag 6 aprti is hm weer NVM Open Hulzen Dag! Een mooie kans om geheel vdjblifvend binnen te kijken bij veie aam rekkelijk geprijsde huizen. Bovendien kunt u nog profiteren ven de verteegde overdrachtsbelasting en de verhoogde NHG tot 360 000.-. Daardoor is er vaak tóen mee» mogelijk dan u nu «vellicht denkt. Heeft u een leuk huta gezien? Schakel den wel een NVM-aankoopmakelaar In. Hij ken u neder informeren over huizen die u heeft be zocht. onderhendelingen voeren en u bij de aankoop om zorgen. Kijk op rwm nt voor meer informatie en op funds H voor de deelnemende huizen. Liosd gevoel NVM Kom kiiken: er is meer mogelijk dan u denkt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111